WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: позаматкова вагітність - Реферат

Історія хвороби: позаматкова вагітність - Реферат

Історія хвороби: позаматкова вагітність
1. Паспортна частина
Прізвище Ім'я по-Батькові
Вік 19 рік (12.02.1981 р.)
Професія маляр, СМУ №3
Домашня адреса
Дата надходження 14. 03.2000г.; 12 г.50 хв.
Діагноз при надходженні Позаматкова вагітність
2. Спеціальний анамнез
Перша менструація з'явилась в 16 років, регулярні менструації встановились відразу. Тривалість менструального циклу 28 днів, тривалість менструації 3-4 дні. Болісні явища та порушення загальног стану организму під час місячних не виражені. Тип та характер місячних після початку статевого життя не змінились. Остання менструація 02. 01.00р. Час початку статевого життя: 18 років. Незаміжня. Для контрацепції застосовувала "Постинор", презервативи. Від початку статевого життя завагітніла через 6 міс. Зі слів хворої, 18. 12. 99р. був виконаний аборт строк 2 міс., після якого порушень циклу місячних не було. 1,5-2 міс. Тому з'явились виділення (після менструації) без специфічного запаху, помірні, слизисто-гнійного характеру, що зникали в передменструальні та менструальні дні.
3. Загальний анамнез
Хвороби крові, порушення обміну речовин, венеричні захворювання, туберкульоз, гепатит, рахіт, новоутворення, алергічні захворювання у себе та родичів заперечує. У 12 років перенесла кір, часто хворіла на застудні захворювання. В останні три місяці застудними захворюваннями не хворіла. Пологи - 0, вагітність - 1,
аборт-1.
Алергічні реакції на ліки заперечує.
4. Анамнез захворювання
Вважає себе хворою впродовж 2 місяців, коли з'явились помірні виділення слизисто-гнійного характеру. Місяць тому без наявних причин з'явились: слабкість, головний біль, погіршення загального самопочуття, болі в паховій ділянці, sacrum - посилення яких хвора відмічала при дефекації, сечевипусканні, фізичному навантаженні, статевому акті. За два тижні до звернення до клініки, відмітила підвищення температури до субфебрильных цифр.
Останніми днями стан значно погіршився, що проявлялось сильним нападоподібним болем, підвищенням температури до 38. Була госпіталізована до стаціонару з попереднім діагнозом: позаматкова вагітність. Лікування до госпіталізації: аспірін, анальгін.
5. Скарги хворої
При надходженні скарги на: підвищення температури до 38, загальну слабкість, головний біль, погіршення загального самопочуття, болі в паховій ділянці, sacrum - посилення яких хвора відмічала при дефекації, сечевипусканні, фізичному навантаженні, статевому акті, сильний нападоподібний біль в паховій ділянці, виділення слизисто-гнійного характеру.
6. Об'єктивне обстеження
Загальний статус. Загальний стан задовільний. Свідомість ясна. Зріст 165см. Вага 64кг. Нормостенічної тілобудови. Температура тіла 37,7?С.
Шкіра та ПЖК. Шкіра бліда, волога, тургор збережений. Патологічних змін шкіри не виявлено. Підшкірно-жирова клітковина помірно розвинута, розподілена по жіночому типу. Набряків немає. Дермографізм червоний нестійкий.
Лімфатичні вузли. Пальпуються підщелепні, пахові та пахвинні л/вузли розміром не збільшені, помірно рухомі, не спаяні, безболісні.
М'язова система. М'язи помірно розвинені, м'язевий тонус збережений, судом не спостерігається, м'язи при пальпації безболісні.
Кісткова система. Деформації хребта та ніг не виявлено. Симптомів перенесеного рахіту (деформація черепу, потовщення реберних хрящів, потовщення епіфізів довгих кісток , викревлення ніг, шаблевидні гомілки) не виявлено. Ознаки кісткового туберкульоза відсутні. Конфігурація суглобів не змінена. Суглоби безболісні, припухлості не виявлено. Об'єм рухів в суглобах повний.
Органи чуття. Очні щілини звичайної форми. Екзо- та ендофтальму, косоокості немає. Склери іктеричні. Симптоми Мебіуса, Грефе, Штельвага негативні. Реакція зіниць на світло збережена. Набряку повік немає. Порушень зору, слуху, нюху, тактильної та больової чутливості не виявлено.
Дихальна система. Дихання вільне, через ніс. Грудна клітка циліндричної форми. Деформацій грудної клітки не виявлено. Обидві половини грудної клітки симетричні. Випинання міжреберних проміжків не спостерігається. Обидві половини грудної клітки приймають участь в акті дихання. Дихання ритмічне. ЧДД=18/хв.. Задишка не спостерігається. Грудна клітка помірно резистентна. Болісність при пальпації за ходом ребер, міжреберних проміжків та в точках Вале не виявляється. Голосове тремтіння на симетричних ділянках грудної клітки однакове. Перкуторно над всією поверхнею легень виявляється ясний легеневий звук. Верхівки обох легень розташовані на 4см вище ключиці. Ширина полів Креніга з обох боків складає 7см. Нижні межі легень - відповідають віковій нормі. Над всією поверхнею легень вислуховується везикулярне дихання. Хрипи, крепітація, шум тертя плеври не вислуховуються. Бронхофонія на симетричних ділянках легень однакова.
Серцево-судинна система. Патологічних випинань та пульсацій судин шиї та в ділянці серця не виявлено. Верхівковий поштовх локалізується в 5 міжребер'ї на 2см медіальніше від lin. medioclavicularis sinistra, за характером - високий, резистентний, обмежений. Систолічне та діастолічне "котяче муркотіння" не виявлене. Межі відносної та абсолютної серцевої тупості відповідають віковій нормі. Пульс 70уд/хв., рівномірний, високий, повний, м'який. На верхівці серця вислуховується правильний серцевий ритм, два тони, превалює перший тон. На основі серця вислуховується правильний серцевий ритм, два тони, превалює другий тон. Розщеплення, патологічні тони та шуми не вислуховуються. АТ=120/70мм рт. ст..
Система органів травлення. Слизова оболонка ротової порожнини рожевого кольору, волога, без патологічних змін. Язик не збільшений, рожевого кольору, вологий. Мигдалики не виступають за межі дужок. Живіт правильної форми, без видимих вип'ячувань, западань та перистальтики не виявлено. Над всією поверхнею живота перкуторно виявляється тимпанічний звук. Симптом флюктуації негативний. При поверхневій пальпації живота: болісності, напруження м'язів передньої черевної стінки, підшкірних пухлиноподібних утворень не виявлено. Симптоми Щьоткіна-Блюмберга, Менделя негативні. Глибока методична пальпація: сигмовидна кишка пальпується у вигляді щільного циліндра діаметром 2,5 см, не бурчить, безболісна , помірно рухома. Сліпа кишка пальпується у вигляді упругого циліндру, не бурчить, безболісна, в діаметрі 3,5 см. Термінальний відділ клубової кишки пальпується у вигляді тяжу щільно-еластичної консистенції, безболісний, не бурчить, товщиною 2см. Апендикс не пальпується. Висхідний та низхідний відділи ободової кишки пальпуються у вигляді циліндрів діаметром 3см, безболісні, помірно рухомі. Велика кривина шлунка пальпується у вигляді валика , мала кривина не пальпується. Попереково-ободова кишка пальпується у вигляді циліндра товщиною 2,5 см, не бурчить, безболісна, помірної щільності.. Нижня межа шлунка знаходиться на 4 см вище пупка. Розміри печінки при перкусії відповідають нормі. Жовчнийміхур не пальпується. Симптоми Кера, Ортнера, Захар'їна негативні. При пальпації нижній край не виступає з-під реберної дуги рівний, еластичний. Перкусія селезінки: верхня межа - 9 ребро по lin. axillaris media, нижня межа - 12 ребро по lin. axillaris media, передня межа - 3см латеральніше lin. axillaris anterior на рівні 10 ребра, задня межа - 2см медіальніше lin. axillaris posterior на рівні 10 ребра. Розміри селезінки 7х9,5см. Селезінка при пальпації безболісна, гладка, м'яко-еластичної консистенції. Симптоми Мейо-Робсона, Керте негативні. Випорожнення регулярні, кал звичайного кольору. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечовиділення вільне, безболісне.
Нервова система. В часі та просторі правильно орієнтується. Мова, пам'ять, інтелект не порушені. Хвора контактна. Об'єктивно ставиться до свого захворювання.
Ендокринна система. Щитовидна залоза не виходить за межі персневидного хряща, при

 
 

Цікаве

Загрузка...