WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

тканини не змінені. Випоту в суглобах немає.
Серцево-судинна система. Пульсація сонних артерій, набрякання шийних вен, венозна пульсація, пульсація печінки, розширення поверхневих вен в ділянці серця немає. Верхівковий поштовх пальпується у V міжребер"ї по середньоключичній лінії, діаметром 1,5 см, позитивний. Пульс синхронний, ритмічний, помірно напружений, задовільного наповнення, доброї величини і форми. ЧП 96/хв.
Перкусія серця. Межі серцевої тупості:
Відносна Абсолютна
фактичні дані належні дані фактичні дані належні дані
Права на 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, V міжребер"я на 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, V міжребер"я ліва стернальна лінія, V міжребер"я на лівй стернальній лінії, V міжребер"я
Ліва
по лівій середньоключичній лінії, V міжребер"я на 0,5 см назовні або по лівій середньоключичній лінії на 1 см досередини від лівої середньоклбчичної лінії, V міжребер"я на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії, V міжребер"я
Верхня верхній край ІІІ ребра верзній край ІІІ ребра ІІІ міжребер"я ІІІ міжребер"я
Поперечник відносної тупості серця 10 см, абсолютної - 5 см.
При аускультації тони серця чисті ЧСС 96/хв. Перший тон краще вислуховується на верхівці, другий-над аортою і легеневим стовбуром. Функціональні органічні та позасерцеві шуми (шум тертя перикарда, плевро-перикардіальний шум) вислухати не вдалося.
Дихальна система. Відмічається ціаноз носогубного трикутника в стані спокою і після фізичного навантаження. Носове дихання утруднене. Відмічаються незначні виділення з носа, слизового характеру. Голос дзвінкий. Кашель вологий, приступоподібний, нав"язливий.
При статичному огляді грудна клітка циліндричної форми, обидві половини симетричні. Міжреберні проміжки згладжені, ребра займають горизонтальне положення. Нормостенічна тілобудова. Втяжіння в місці кріплення діафрагми (Гаррісонова борозна, періпневмонічна борозна Труссо), западіння грудини відсутнє.
При динамічному огляді дихальні рухи на симетричних ділянках грудної клітки рівномірні. Допоміжні м"язи приймають участі в акті дихання. Змішаний тип дихання. Експіраторна задишка. ЧД 22/хв. Дихання ритмічне, шумне, свистяче, з утрудненим видихом.
При пальпації лобні і гайморовфі пазухи не болючі. Кістки грудної клітки не деформовані. Міжреберні проміжки не болючі. Голове тремтіння збережене, рівномірне з обох сторін. Півобід грудної клітки 11 см. Шум тертя плеври пальпаторно не визначається.
При поріняльній перкусії грудної клітки визначається ясний легеневий звук, в нижніх відділах правої легені в підлопатковій та аксілярній ділянках відмічається притуплення перкуторного звуку з корбковим відтінком.
Топографічна перкусія легень.
права ліва
середньоключична лінія VІ ребро На рівні ІV ребра опускається вниз
середньоаксілярна лінія ІX ребро VІІІребро
лопаткова лінія Х ребро Х ребро
прихребцева лінія Остистий відросток ХІ грудного хребця остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижнього краю легень по середньоключичній лінії 3 см.
Верхівки виступають над ключицями спереду на 2 см, ззаду знаходяться на рівні остистого відростка VІІ шийного хребця.
Ширина полів Креніга 4 см.
Аускультація. Вислуховується жорстке дихання з подовженим видихом, яке супроводжується свистячими звуками. В ділянці правої легені в підлопаткових та нижньо-аксілярних ділянках вислуховуються вологі середньо- і крупновогнищеві вологі хрипи. Шуму тертя плеври і крипітації вислухати не вдалося. Бронхофонія не змінена.
Травна система. При огляді живота у вертикальному та горизонтальному положеннях живіт округлої форми. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання. Видима перестальтика відсутня. При поверхневій пальпації живіт м"який, не болючий, чутливий, м"язи передньої черевної стінки не розходяться, гриж немає, симптом Щоткіна-Блюмберга негативні. При глибокійметодичній ковзній пальпації за Образцовим-Стрижеско сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді м"яко-еластично циліндричного тяжа з гладкою поверхнею, діаметром 2 см, не болюча, помірно-рухома, не бурчить. Сліпа кишка пальпується у правій здухвинній ділянці у вигляді м"якого рухомого перистальтуючого циліндра товщиною 0,5 см з гладкою поверхнею, злегка чутлива, помірно рухома, бурчить. Червоподібний відросток пропальвувати не вдалося. Висхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м"яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Нисхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м"яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Поперечно-ободова пальпується в епігастральній ділянці у вигляді дугоподібного поперечного циліндра помірної щільності товщиною 2 см, який вільно рухається, не болить, не бурчить. Велику кривизну шлунка пропальпувати не вдалося. Симптом Менделя негативний. Печінка пальпується в правій підреберній ділянці. Нижній край виступає з-під реберної дуги по правій середньоключичній лінії на 3 см, м"який, гострий, не чутливий. Жовчний міхур не пальпується. Симптоми Ортнера, Кера, Мерфі, Мюсі-Георгієвського негативні. Селезінку та підшлункову залозу пропальпувати не вдалося. Симптом Мейо-Робсона негативний. Ознак та симптомів наявності вільної рідини в черевній порожнині не виявлено. Перестальтика аускультативно не вислуховується. Випорожнення один раз на добу, кал оформлений, без паталогічних домішок.
Сечовидільна система. При огляді набряки на нижніх кінцівках, обличчі, крижовій ділянці, внизу живота, посмикування м"язів, сліди рохчухів та крововиливів на шкірі, носові кровотечі, запах сечі та аміаку з рота відсутні. Поперекова ділянка не болюча, без випинань, пастозності. Нижня частина живота не випинається. Нирки і сечовий міхур не пальпуються. Симптом Пастернацького від"ємний з обох боків. Сечопуск 4-5 разів на добу, не болючий. Сеча солом"яного кольору, прозора, зі специфічним запахом.
Ендокринна система. Обличчя доброзичливе. Статевий розвиток відповідає віку. Щитовидна залоза пальпується при ковтанні у вигляді поперечного циліндра діаметром 0,4 см по передній поверхні трахеї під щитовидним хрящем, не болюча.
Нервова система. Свідомість ясна. Розвиток вищої нервової діяльності відповідає фізіологічним нормам для даного віку. Інтелект нормальний. Сон і апетит збережені. Дитина легко контактує. Очні щілини звичайної ширини, реакція зіниць насвітло пряма і співдружня. Координація рухів збережена. Больова тактильна, температурна, вібраційна чутливість збережені.
6. ПОПЕРЕДНІЙ СИНДПОМАЛЬНИЙ ДІАГНОЗ.
Враховуючи скарги хворої на вологий, нав"язливий, приступоподібний кашель з виділенням невеликої кількості слизистого харкотиння, який супроводжується відчуттям стиснення за грудиною, виникає частіше ввечері; нежить, виділення з носа помірні, слизистого характеру; підвищення температури до 37.3 С; експіраторну задишку; неспокій; загальну слабість; в"ялість; втомлюваність; зниження працездатності;
дані анамнезу захворювання після контакту з старшою сестрою, хворою гострим бронхітом, у дитини підвищилась температура

 
 

Цікаве

Загрузка...