WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

порожнини, твердого і м"якого піднебінь, ясен рожевого кольору, набряків, налету, висипань, кровоточивості немає. Язик рожевого кольору, чистий, без осуг, припухання і болючість не відмічаються. Підвищена пітливість не відмічається. Волосся русявого кольору, блискуче, не ламке, звичайної товщини, дифузно поширене, поява надмірного оволосіння на тілі відсутня. Нігті блідорожевого кольору, нігтьові пластинки тверді, овальної форми з заокругленим вільним краєм, вкраплень і нашарувань немає, не ламкі. Підшкірна клітковина рівномірно поширена, без ущільненнь.
Лімфатична система. В місцях розміщення периферичних лімфатичних вузлів болючість та припухання не відмічаються. Шкірні покриви над вузлами не змінені.
Кістково-суглобова система. Кістки та суглоби не деформовані і не болючі. Суглоби звичайної форми, активні і пасивні рухи збережені в повному об"ємі, шкіра і навколишні тканини не змінені.
М"язова система. М"язи симетрично розвинені, середнього ступеня розвитку, достатньої м"язової сили, рухи збережені в повному об"ємі, не болючі, ущільнень та затвердінь немає.
Серцево-судинна система. Болі в ділянці серця чи за грудиною, серцебиття, головних болей, запаморочення, шуму у вухах не відмічає.
Дихальна система. Відмічається помірний, нав"язливий, приступоподібний вологий кашель, з виділенням невеликої кількості слизистого харкотиння, супроводжується відчуттям стиснення за грудиною, частіше виникає ввечері. Під час сну мати відмічає шумне дихання. Турбує експіраторна задишка. Відмічається ціаноз носогубного трикутника. Відмічається незначна охриплість голосу. Турбує нежить, виділення з носа в незначній кількості, серозного характеру, носові кровотечі відсутні. Носове дихання утруднене. Грудна клітка дещо розширена, ребра займають горизонтальне положення.
Травна система. Апетит не порушений. Неприємний присмак у роті, печія, відрижка, нудота, блювота, болі при жуванні, ковтанні, в животі не турбують. Фізіологічні відправлення 1 раз на добу, кал оформлений, м"якої консистенції, світло-жовтого кольору, без патологічних домішок (гній, кров, слиз).
Сечовидільна система. Поперекова ділянка не болюча. Набряки відсутні. Сечопуск 4-5 раз на добу, не болючий.Сеча солом"яного кольору, прозора, має специфічний запах.
Ендокринна система. Дитина не дратівлива, сон неспокійний через утруднене дихання. Пітливість нормальна. Серцебиття, утруднення при ковтанні чи диханні не відмічає. Ріст відповідає віку. Апетит збережений. Спрага, часте сечовиділення, свербіння в ділянці статевих органів відчутні.
Нервова система. Дитина спокійна. Сон неспокійний. Дитина легко засинає. Сонливість протягом дня, позіхання, безсоння не турбують. Координація рухів не порушена. Пам"ять не знижена. Розвиток мови відповідає віку. Судоми, спазми м"язів, нудота, блювота відсутні. Ознаки порушень з боку вегетативної нервової системи (похолодання кінцівок, "мурашки", "гусина" шкіра) не відмічаються. Болі в м"язах, кістках, суглобах не турбують. Зір, слух, чутливість (больова, тактильна, температурна), смак, нюх збережені.
5. ОБ"ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ /STATUS PRAESENS OBJECTIVUS/.
Загальний огляд. Стан хворої задовільний. Свідомість ясна. Поведінка при обстеженні адекватна. Положення в ліжку активне. Тілобудови за нормостенічним типом, частини тіла симетричні, пропорційні.
Оцінка антропометричних даних.
Показник У хворої Норма Відхилення в абс. знач. Відхилення в %
Маса
Зріст
Обвід голови
Обвід грудей
Індекс Чулицької
(вгодованості)
Індекс фізичного розвитку
Індекс Ерісмана
Масово-зростовий коефіцієнт
24 кг
122 см
51 см
60 см
6 см
24/26=92%
1 см
невизначається 26 кг
124 см
51,8 см
60 см
6 см
100%
1-3 см
невизначається -2 кг
-2 см
-0,8 см
0
-
-
-
-
- 5,5%
1,6%
1,5%
-
-
-
-
-
-
Фізичний розвиток дитни згідно емпіричних формул гармонійний і відповідає фізіологічним нормам для даного віку.
Шкірні покриви і слизові оболонки. Шкіра блідо-рожева, чиста, на дотик оксамитова, тепла, помірно-волога, еластична. Дермографізм: на 25 сек з"являються смуги червоного кольору, товщиною 0,5 см, які не виступають над поверхнею шкіри, не супроводжуються відчуттям болю та свербіння, зникають через 3 хв. При пробі Кончаловського з"явилось 7 петехій. Больова, тактильна, температурна чутливість шкіри збережена. Слизова ясен, внутрішньої поверхні щік, твердого і м"якого піднебінь рожевого кольору, набряків, ущільнень, налету, деформацій, висипань, кровоточивості немає. Губи рожевого кольору, амбуліту немає. Язик рожевого кольору, без нашарувань і налету, вологий, дифузного рель"єфу, з дифузно-одноманітним вираженням сосочків. Кон'юнктива очей блідо-рожева, не набрякла, слери прозорі, судини помірно ін'єковані. Волосся русявого кольору, блискуче, не ламке, звичайної товщини, дифузно поширене. Нігті блідорожевого кольору, нігтьові пластинки тверді, овальної форми з заокругленим вільним краєм, вкраплень і нашарувань немає, не ламкі.
Підшкірна клітковина. Товщина підшкірної складки по боках від пупка 1,5 см, по краях від грудини-1 см, під кутами лопаток-1,5 см, посередині внутрішньо-задньої поверхні плеча-1 см, по середині внутрішньо-задньої поверхні поверхні стегна-1,5 см, рівномірно поширена на симетричних ділянках, не болюча, без ущільнень і підшкірної емфіземи, набряків на передній поверхні гомілки, внизу живота, в крижовій ділянці не виявлено. Тургор м'яких тканин збережений.
Лімфатична система. Задня стінка глотки блідо-рожева, чиста. Мигдалики не виступають з-за дужки, поверхня без нашарувань, не кровить. Пальпуються задньо-шийні, пахвові, пахвинні лімфатичні вузли. Пахвинні вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діамером 0,3 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі. Шкірні покриви над вузлом не змінені. Пахвові вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діамером 0,5 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі, шкірні покриви над вузлом не змінені. Задньо-шийні вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діамером 0,5 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі.
М"язова система. М"язи симетрично розвинені, середнього ступеня розвитку, тонус збережений, достатньої м"язової сили, рухи збережені в повному об"ємі, не болючі, ущільнень за ходом м"язів немає. Симптоми Люста, Шлезінгера, феномени Хвостека, Люста, Труссо від"ємні.
Кістково-суглобова система. Обвід голови 51 см, відповідає віку. Голова круглої форми. Кістки черепа тверді, шви сформовані. У дитини є 28зубів.
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Грудна клітка циліндричної форми, нормостенічна, епігастральний кут близько 90. Спина звичайної форми, лордози, кіфози виражені помірно в типових місцях. Кістки тазу, кінцівок пропорційно розвинені, не деформовані, при пальпації не болючі. Суглоби звичайної форми, при пальпації не болючі, активні і пасивні рухи збережені в повному об"ємі, шкіра і навколишні

 
 

Цікаве

Загрузка...