WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат


Історія хвороби: рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення.
Синдромальний діагноз: СИНДРОМ УРАЖЕННЯ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ.
Клінічний діагноз : РЕЦИДИВУЮЧИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ В СТАДІЇ ЗАГОСТРЕННЯ.
Оцінка за написання Куратор : студентка ІІІ курсу 10 групи
історії хвороби _____
Початок курації 20.04.2000
Оцінка за захист_____ Закінчення курації 4.05.2000
Тернопіль -2000
1.ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ХВОРУ ДИТИНУ /PRAEFATIO/.
Прізвище Джумак
Ім"я Наталія
По-батькові Тарасівна
Вік дитини 7 років 8 місяців
Дата і місце народження 30.06 1992р., с. Демня, Бережанського району, Тернопільської області
Адреса проживання с. Демня, Бережанського району, Тернопільської області
Дані про батьків:батько Джумак Тарас Євстахович,1962 р.н.,завод буд.матеріалів, м.Бережани.
мати Джумак Галина Мирославівна,1968 р.н., завод буд. матеріалів, м. Бережани.
Дитячий заклад, що відвідує дитиа 2 клас Дем"янівської середньої школи
Під наглядом, якого лікувального закладу перебувала дитина Бережанська центральна районна лікарня
Дата вступу у клініку 18.04 2000р., 11.45.
2. СКАРГИ ХВОРОГО /MILESTIA AEGROTI/ НА ДЕНЬ КУРАЦІЇ. Дитина скаржиться на вологий, нав"язливий, приступоподібний кашель з виділенням невеликої кількості слизового харкотиння, який супроводжується відчуттям стиснення за грудиною, виникає частіше ввечері; нежить, виділення з носа помірні, слизистого характеру; підвищення температури до 37.3 С; експіраторну задишку, яка виникає переважно ввечері і в ночі, під час кашлю; неспокій; загальну слабість; в"ялість; втомлюваність; зниження працездатності.
3. АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ /ANAMNESIS MORBI/.
Захворювання почалося в серпні 1999р., коли дитина захворіла гострою пневмонією. Початок захворювання був гострим. Першими симптомами були підвищення температури до 37.7 С, покашлювання, яке поступово переросло в сухий, а потім у вологий кашель, нежить, в ночі дитина погана спала, часто пробуджувалась, важко дихала, це змусило батьків викликати швидку допомогу. Дитину було госпіталізовано в Бережанську центральну районну лікарню. Після проведеного лікування (антибіотико- та вітамінотерапія, еуфілін, препарати кальцію), стан дитини покращився. Після того як пішла у школу знову захворіла гострим бронхітом. Було проведене лікування. Після цього потягом року дитина ще 2 рази хворіла простудними захворюваннями, стала більше чутлива до факторів ризику виникнення простудних захворювань (охолодження, контакт з хворими на ГРІ). Після контакту з старшою сестрою, хворою ГРВІ, у пацієнтки підвищилась температура до 37.4 С, з"явився кашель, експіраторна задишка, утруднилось дихання, розвинулась в"ялість, загальна слабість. Після обстеження
фельшер направив дитину у Бережанську ЦРЛ. У районній лікарні знаходилась 5
днів, проходила курс лікування з приводу обструктивного бронхіту- антибіотико-
та вітамінотерапія, препарати кальцію, жарознижуючі, відхаркуючі, бронхолітики.
Оскільки стан хворої покращився незначно - продовжував турбувати кашель, задишка, підвищення температури, загальна слабість, неспокій то її було направлено в обласну дитячу лікарню з діагнозом : Рецидивуючий обструктивний бронхіт в стадії загострення.
3. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ /ANAMNESIS VITAE/.
Це друга дитина в сім"ї від другої доношеної вагітності, других пологів. Вагітність перебігала нормально, токсикозів та невропатій не було. Під час вагітності мати нічим не хворіла, медикаментів не вживала. Умови праці і побуту вагітної були задовільними. Шкідливі звички (зловживання алкоголем, наркотиками, куріння) заперечує. Перебувала під спостереженням у жіночій консультації, проводився допологовий патронтаж. Пологи протікали без ускладнень, дитина народилась доношеною, без ознак асфіксії. Маса при народженні 3200 г, довжина тіла-51 см. Закричала відразу; до грудей прикладена на другий день, ссала активно. Пупковий залишок відпав на 4-ту добу, ранка загоїлась на 6-ту добу. На 7-му добу дитина була виписана додому. В період новонародженості дитина не хворіла. Після народження дитина перебувала на природному грудному вигодовуванні до 4 місяців. Через зниження лактації у матері дитина була переведена на штучне вигодовування коров"ячим молоком (у розведеннні 2:1) та молочними сумішами "Малиш". Термін введення прикормів та фізіологічних додатків відповідає нормам раціонального харчування. Перед початком даного захворювання харчування було раціональним, в домашніх умовах 4 рази на добу.
Фізичний розвиток у відповідні вікові періоди відповідав фізіологічним нормам для даного віку.
Психомоторний розвиток. Головку почала фіксувати в 3 місяці, сідати - в 5 місяців, повзати - в 7 місяців, стояти - в 9 місяців, подальший розвиток рухової функції відповідає фізіологічним нормам для відповідного віку.
Розвиток мови: гуликати почала в 2 місяці, вимовляти склади в 8 місяців, слова в 13 місяців, в даний час характер мови, запас слів відповідають віку.
Матір почала впізнавати в 5 місяці, погляд фіксувати на третій тиждень, посміхатися в 3 місяці, реагувати на звуки та іграшки в 4 місяці. В школі вчиться добре, навчання дається легко.
В віці 1,5 роки вивихнула праву руку в ліктьовому суглобі, більше до 7 років нічим не хворіла, дитячих інфекційних хвороб, операцій не перенесла.
Профілактичні щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, кашлюка, дифтерії, правця, кору проведені згідно правил вакцинотерапії у відповідні періоди життя.
Алергологічний анамнез не обтяжений.
Епідеміологічний анамнез. Контакт з іфекційними хворими мати заперечує. Епідеміологічне оточення в школі задовільне. Дитина дотримується санітарно-гігієнічних навичок. Харчування регулярне, в домашніх умовах, 4 рази на добу. Гемотрансфузійні та інші парентеральні втручання в анамнезі видсутні. Мати під час вагітності іфекційними захворюваннями не хворіла.
Сімейний анамнез. Мати здорова, 32 роки. У матері було 3 вагітності, які протікали без ускладнень і завершились пологами, в сім"ї троє дітей, віком 1,5, 7, 10 років, інші діти здорові. Шкідливі звички заперечує. Працює на заводі буд.матеріалів. Батько здоровий, 36 років. Працює на заводі буд матеріалів. Курить.
Матеріально-побутові умови сім"ї задовільні. Дитина відвідує середню школу, учениця 2-го класу. Вдома дитину виховують бабуся з матір"ю, які постійно присутні дома. Дитина має окрему кімнату, білизною та одягом забезпечена за сезоном, дотримується режиму дня і харчування. Тривалість сну 9-10 год, прогулянок - 2-2,5 год. Фізичне та учбове навантаження відповідають фізіологічним нормам.
Генетичний анамнез.
пробанд
Розвиток дитини відповідає віку, умови життя задовільні.
4. СУБ"ЄКТИВНЕОБСТЕЖЕННЯ /STATUS PRAESENS SUBJECTIVUS/. Шкіра і слизові оболонки. Шкіра блідо-рожевого кольору, відмічається ціаноз носогубного трикутника, чиста, первинні і вторинні елементи висипань відсутні.. Слизові оболнки ротової

 
 

Цікаве

Загрузка...