WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: лакунарна кокова ангіна - Реферат

Історія хвороби: лакунарна кокова ангіна - Реферат

спостерігається. Посмикування м'язів, шумне дихання, запах сечі та аміаку з рота не відмічається. Випинання, почервоніння та пастозність в поперековій ділянці відсутні. Випинань нижньої частини живота немає. Нирки не пальпуються. Болючості при пальпації ділянки сечового міхура та в точках сечоводів відсутні. Симптом Пастернацького негативний з обох сторін. Частота сечопуску в денний час - 6-7 разів, вночі - немає. Денне чи нічне нетримання сечі відсутнє. Болючості при сечопуску немає. Добовий діурез - 1,2 л.
Огляд зовнішніх статевих органів:
Ступінь розвитку статевих органів відповідає віку.
Ендокринна система: вираз обличчя звичайний, передня поверхня шиї не потовщена, не деформована. Щитовидна залоза не пальпується.
Нервова система:
Свідомість ясна, повна, розвиток вищої нервової діяльності відповідає віку, інтелект нормальний. Емоційна настроєність позитивна, сон спокійний, апетит збережений. Добре контактує з іншими пацієнтами та лікарями. Відсутні стигми дизембріогенезу. Ширина очних зіниць нормальна, ністагму немає, зорове та слухове зосередження добре. Зіниці середньої величини, реакція на світло збережена і співдружна.
Моторні та психічні функції на час обстеження задовільні. Координація збережена. Болючості при натисканні на периферичні нерви не відмічається. Симптоми Ласега, Сікара, Мацкевича, Нері, посадки - негативні. Больова, тактильна, температурна та вібраційна чутливість збережена. Рогівковий, кон'юнктивальний, глотковий, шкіри, черевні (верхній, середній та нижній сухожилкові) та надкістничні рефлекси збереженні. Ригідності потиличних м'язів немає. Симптоми Керніга та Брудзінського негативні.
Вегетативна нервова система:
Дермографізм білого кольору, виникає через 14 секунд. Зникає через 2 хвилини. Не виступає над рівнем шкіри.
Рефлекс Даньїні-Ашера позитивний. Ортостатичний рефлекс негативний. Парези, паралічі, гіпотонії або гіперкінезії не відмічається.
VI. Попередній діагноз
(Diagnosis praeliminaris)
На основі скарг хворої на болі в горлі, які посилюються під час ковтання, загальну слабість, погіршення загального стану, головні болі, підвищення температури до 37,7 С, а також погіршення апетиту, загальну слабкість.
Дані Anam. morbi: дитина хворіє на протязі 5 днів. Захворювання почалось гостро, кілька днів перед цим хлопчик переніс ГРВІ. Спочатку з'явилося підвищення температури , біль у горлі. Потім приєдналися загальна слабкість, погіршення апетиту, головний біль. Дані An. vitae: починаючи з 3-річного віку дівчинка періодично хворіла на ГРВІ, з приводу чого лікувалася стаціонарно. Симптоми, що турбують пацієнтку на даний час, з'являлись далеко не вперше.
Алергологічний, епідеміологічний та спадковий анамнез не обтяжені. Контакти з хворими на туберкульоз батьки заперечують.
Дані об'єктивного обстеження: загальний стан хворої середньої важкості. Положення в ліжку активне. Шкіра бліда, кон'юнктива блідого кольору, слизові блідо-рожеві, гіперемія зіву. Піднебінні дужки набряклі, гіперемійовані, мигдалики збільшені, гіперемійовані, в лакунах правого мигдалика візуалізується гній. Язик обкладений білим нальотом. Діяльність серця ритмічна, тони звучні, чисті. ЧСС дорівнює 81 уд. за хвилину. АТ=120/80 мм. рт. ст. Живіт при пальпації м'який, неболючий, приймає участь в акті дихання. Нирки не пальпуються, симптом Пастернацького негативний. Фізіологічні випорожнення в межах норми.
Можна запідозрити лакунарну кокову ангіну.
VII. План обстеження хворого
I. Загальний аналіз крові.
II. Загальний аналіз сечі.
III. Біохімічний аналіз крові.
IV. Кал на яйця глистів.
V. ЕКГ.
VI. Мазок на ентеробіоз
VII. Мазок на В - клітини з носа, зіву.
VIII. Консультація ЛОРа
VIII. Результати додаткових досліджень та їх інтерпретація
І. Загальний аналіз крові
Форменні елементи крові Показники хворого
Гемоглобін 102 г/л
Еритроцити 3,1 х 1012
Тромбоцити 210 х 109
Колірний показник 0,8
Ш. О. Е. 15 мм/год
Лейкоцити 4,5 х 109
Нейтрофіли: __
Паличкоядерні 6%
Сегментоядерні 63%
Еозинофіли 2%
Лімфоцити 21%
Моноцити 7%
ІІ. Загальний аналіз сечі.
Кількість 100 мл
Колір Солом'яно-жовтий
Прозорість П/К
Реакція Кисла
Густина 1,023 г/см3
Лейкоцити 0,1
Еритроцити Не виявлено
Епітелій плоский Поодинокий
Білок Не виявлено
Слиз Помірна кількість
ІІІ. Біохімічний аналіз крові.
Елементи крові Показники хворого
Білі рубін загальний. 19,2 мкмоль/л
Сечовина. 5,1 ммоль/л
Креатинін. 0,0572
Білок загальний. 71 г/л
Амілаза. 32,0
А Л Т 0,64
А С Т 0,42
Глюкоза 4,7
Холестерин 5,53 ммоль/л
IV.Дослідження калу на яйця глистів: яєць глистів немає.
V.Мазок на ентеробіоз: не виявлено
VI. Бактеріологічний аналіз:
Мазок з зіву, носа .Через 2 доби росту дифтерійна паличка невиявлена.
V.Консультація ЛОРа
Скарги на болі в горлі справа. Хворіє на протязі тижня. Об"єктивно: правий піднебінниймигдалик і навколишні тканини гіперемійовані, інфільтровані, зміщені до серединної лінії. Ніс і вуха в нормі. В правій підщелепній ділянці пальпується болючі підщелепні лімфовузли.
Діагноз: лакунарна ангіна.Правобічний паратонзиліт.
ІХ.Диференціальний діагноз
Симптоми , викладені у скаргах хворого, являються спільними для наступних патологій: кокової лакунарної ангіни, локалізованій формі дифтерії зіву, фіброзно-некротичні ангіни при аденовірусно-стафілококовій та аденовірусно-стрептококовій вірусо-мікробній асоціації, грипозними та парагрипозними ангінами, некротичній ангіні при при скарлатині,
1.Локалізована форма дифтерії зіву характеризується появою нальотів в вигляді окремих точок, острівців, суцільних плівок, що поширюються іноді на значну частину мигдаликів, але не виходить за їх межі. Колір нальоту білий з сірувато-жовтим відтінком, нальоти фіброзні, щільні, вони ніби напластовані на поверхню мигдаликів, спаяні х підлеглою слизовою , гіперемія зіву буває дуже помірною, відмічається лише навколо мигдаликів , набряк мигдаликів незначний біль при ковтанні, реакція шийних лімфатичних вузлів і їх болючість відсутні. Загальний стан хворих порушений, супроводжується сонливістю, зниженням апетиту, блідістю обличчя і шкірних покривів, по мірі появи нальоту температура може знижуватися з високих значень до норми. Дана симптоматика у нашої хворої ввдсутня, а головне - в мазку з зіву на дифтерійну паличку через 2 доби росту дифтерійної палички не виявлено. Ці дані дозволяють виключити ангіну дифтерійного генезу з високою достовірністю.
2.Аденовірусно-стафілококові та аденовірусно-стрептококовві ангіни характеризуються досить щільними нашаруваннями, в вигляді жовтувато-сірого кольору суцільних або крупноострівчастих ділянок, що частково знімаються тампоном. Спостерігаються мікрополіаденія: збільшені печінка і селезінка, зміни слизових оболонок зіву і задньої стінки глотки виражені яскраво, при цьому слизистий секрет виділяється з носа, стікає по задній стінці глотки. Відмічається кашель за рахунок вираженого фарингіту , набряку і набухання слизових. Відмічається кон"юнктивіт. В даному випадку не відмічається подібна симптоматика, тому це дозволяє нам виключити діагноз вірусно-мікробної
асоціації.
3. Грипозна та парагрипозна ангіни характеризуються появою специфічних ознак, таких як ознаки грипозної інтоксикації: температура 39-40 градусів, озноб, головний біль, болі при рухах очними яблуками, рвотою, носовими кровотечами, ін"єкцією судин склер, м"язевими болями, тахікардією з акроціанозом і приглушеністю серцевих тонів. Кашель сухий. Яскрава гіпересмія поширюється з мигдаликів на дужки, язичок, м"яке піднебіння, задню стінку глотки. При огляді слизових оболонок виявляються петехії, а в області м"якого піднебіння - міліарна

 
 

Цікаве

Загрузка...