WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: лакунарна кокова ангіна - Реферат

Історія хвороби: лакунарна кокова ангіна - Реферат

деформовані. Припухлостей і контрактур не виявлено. Об'єм активних і пасивних рухів збережений. Зміни температури шкіри над суглобами та випоту в суглобах не відмічається. Амплітуда пасивних рухів достатня.
Серцево-судинна система:
При огляді серцевого горба немає. поштовх верхівки серця не відмічається. Пульсація сонних артерій, набрякання шийних вен та венозної пульсації не відмічається. Симптом Моссе негативний. Пульсація печінки не відмічається. Розширення поверхневих вен в ділянці серця не спостерігається.
Пальпація. Верхівковий поштовх пальпується в V міжребер'ї по лівій середньо ключичній лінії. Площа верхівкового поштовху складає 2 х 2 см. Помірної сили, помірної висоти, резистентний, позитивний. Котяче муркотіння відсутнє. Пульс на променевих артеріях синхронний. Частота 81 удар на хвилину. Помірного напруження, задовільного наповнення, достатньої величини. Число коливань судинної стінки на одне скорочення серця - 1.
Пульс вислуховується і пальпується на усіх основних артеріях(сонних, скроневих, плечових, променевих, стегнових, підколінних, задньогомілкових, на тильній стороні стопи).
Артеріальний тиск на плечовій артерії.
Максимальний - 120 мм. рт. ст.
Мінімальний - 80 мм. рт. ст.
Середньовікове систол. 90 + 2n = 110 мм. рт. ст. діастол. 60 + n = 70 мм. рт. ст.
Верхнє пограничне систол. 105 + 2n = 125 мм. рт. ст.
діастол. 75 +n = 85 мм. рт. ст.
Нижнє пограничне систол. 75 + 2 n = 95 мм. рт. ст.
діастол. 45 + n = 55 мм. рт. ст.
Межі відносної серцевої тупості
У хворої В нормі
Права на 0,5 см назовні від linea sternalis dextra на 0,5 см назовні від linea sternalis dextra
Верхня верхній край третього ребра верхній край третього ребра
Ліва на 0,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra на 0,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra
Межі абсолютної серцевої тупості
У хворої В нормі
Права по linea sternalis sinistra по linea sternalis sinistra
Верхня третє міжребер'я третє міжребер'я
Ліва на 1,5 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra на 1,5 - 2 см назовні від linea medioclaviacularis sinistra
Аускультація серця:
При аускультації серця вислуховуються І та ІІ тони. Тони чисті, звучні, ритмічні. Наявність акцентів, розщеплень, роздвоєнь тонів не відмічається. Частота серцевих скорочень становить 81 уд/хв. Перший тон найкраще вислуховується на верхівці серця, він довгий, низький. Другий тон найкраще вислуховується на основі серця, він короткий та високий. При аускультації серця серцеві і позасерцеві шуми не прослуховуються. При аускультації судин (сонної, підключичної, стегнової артерії та яремних вен) шуми відсутні.
Дихальна система:
Ціанозу носо-губного трикутника відзначається при фізичному навантаженні. Кивальні рухи голови в такт диханню не спостерігаються. Носове дихання утруднене. Виділення з носа мають слизистий характер. Пінистих виділень з кута рота немає. Голос дзвінкий. Кашель вологий. Ядухи немає.
Статичний огляд:
Грудна клітка конічної форми. Обидві половини симетричні. Тип конституції - нормостенічний. Втяжіння в місці кріплення діафрагми та западання грудини не спостерігається.
Динамічний огляд:
Дихальні рухи на симетричних ділянках грудної клітки рівномірні. В акті дихання бере участь допоміжна мускулатура. Тип дихання - змішаний. Задишка експіраторна. Приймають участь обидві половини грудної клітки. Дихання хворого має частоту 24 дихальних рухів за хвилину. Дихання шумне з утруднене з свистячим видихом. Стридор відсутній.
Пальпація:
Пальпаторно болючість при надавлюванні в ділянці гайморових та лобних пазух не відзначається не відмічається. Деформація кісткового каркасу грудної клітки не виявляється. При пальпації міжреберних проміжків болючості та пастозності немає. Голосове тремтіння рівномірне з обох боків. Шум тертя плеври не відчувається.
Перкусія:
При порівняльній перкусії над легенями прослуховується ясний легеневий звук
Топографічна перкусія легень
Місце перкусії Права легеня Ліва легеня
Парастернальна V ребро -
Середньоключична VI ребро -
Передня пахвинна VII ребро VII ребро
Середня аксілярна VIII ребро VIII ребро
Задня аксілярна IX ребро IX ребро
Лопаткова X ребро X ребро
Біляхребтова Остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижніх країв легень
Частина легені Права Ліва
Топографічна лінія на вдиху на видиху cумарна на вдиху на видиху сумарна
l. medioclaveicularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 __ __ __
l. axillaris media 3 - 4 3 - 4 6 - 8 3 - 4 3 - 4 6 - 8
l. scapularis 2 - 3 2 - 3 4 - 6 2 - 3 2 - 3 4 - 6
Висота стояння верхівок спереду - 2 см над ключицею. Ззаду на рівні остистого відростка VII шийного хребця.
Ширина полів Креніга справа і зліва - 3 см.
Аускультація:
В легенях вислуховується везикулярне дихання. Хрипи відсутні. Шум тертя плеври і крепітація відсутні.
Травна система:
Слизова оболонка ротової порожнини блідо-рожевого кольору, волога, без висипань, за виключенням зіву, який гіперемійований. Язик: нормальних розмірів, вологий, без тріщин, вкритий сосочками, обкладений білим нальотом. Зів, піднебінні мигдалики гіперемійовані, в лакунах правого мигдалика візуалізується гній. Задня стінка глотки рожевого кольору, без нашарувань. Запах з рота відсутній.
Огляд живота:
Живіт звичайної форми та величини, бере участь в акті дихання, видима перистальтика відсутня. Живіт симетричний. По черевній стінці венозні коллатералі відсутні. Рубців та висипань не виявлено.
Огляд ануса:
Зяяння, випадіння слизової, наявність тріщин відсутні. Папул, варикозно розширених вен та глистів немає.
Поверхнева пальпація:
Пальпаторно живіт м'який, не болючий, гіперестезії немає. Розходження прямих м'язів живота відсутні. Пухлини, грижі - відсутні. Відсутність м'язового захисту передньої черевної стінки. Симптоми Щоткіна-Блюмберга таболючість в точці Мак-Бурнея негативні.
Методична глибока ковзна пальпація по Образцово-Стражеско:
Сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді рухомого, не болючого, гладкого циліндра діаметром 2 см., який не бурчить.
Сліпа кишка пальпується в правій клубовій ділянці у вигляді циліндра товщиною близько 3 см, гладка, безболісна, малорухома, не бурчить. Поперечна ободова кишка пальпується на 2 см вище від пупка у вигляді м'якого циліндра, діаметром 2 см, досить рухома, не болюча, не бурчить. Висхідна ободова кишка пальпується в правій боковій ділянці живота у вигляді нерухомого, гладкого, не болючого циліндра діаметром 2,5 см., не бурчить. Низхідна ободова кишка пальпується у лівій боковій ділянці живота у вигляді м'якого циліндра товщиною близько 2 см, гладка, безболісна, не бурчить.
Шлунок:
Велика кривизна шлунка пальпується на 4 см вище пупка у вигляді валика, який лежить на хребті та по обидві сторони від нього. При пальпації не болючий, без видимої перистальтики. Пілорус не пальпується.
Пальпація печінки:
Нижній край печінки виступає з під реберної дуги на 2 см., він округлий, гладкий, еластичної консистенції. Симптом Ортнера, Кера, Мерфі, Мюсі-Георгієвського - негативні.
Селезінка: не пальпується.
Підшлункова залоза: не пальпуються. Симптом Мейо-Робсона - негативний.
Перкусія живота:
При перкусії над черевною порожниною відмічається тимпанічний перкуторний звук. Ознаки балотування відсутні. Наявність скупчення вільної рідини в черевній порожнині методом флуктуації не відмічається. При аускультації над черевною порожниною прослуховується перистальтика кишечника. Частота випорожнень - один раз на добу. Стілець оформлений, без патологічних домішок.
Сечовидільна система:
Огляд:
При огляді набряки на кінцівках, обличчі, крижовій ділянці, в низу живота не

 
 

Цікаве

Загрузка...