WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: схема написання - Реферат

Історія хвороби: схема написання - Реферат

природньо-вогнищевих інфекцій (чума, туляремія, кліщовий енцефаліт, тощо).
Перенесені захворювання (в тому числі інфекційні) та хірургічні втручання. Особливості перебігу перенесених захворювань. Оцінка перенесених інфекційних захворюваннь повинна проводитись з врахуванням стійкості чи навпаки відсутності постінфекційного імунітету. Наприклад, перенесені кір, краснуха, епідемічний паротит, вітряна віспа, тощо в певній мірі ставлять під сумнів можливість повторного захворювання. А от бешиха та ангіна, навпаки, роблять ймовірним повторне захворювання.
При зборі анамнезу важливими є відомості про повторні інтеркурентні захворювання, низький простудний поріг, рецидивуючий герпес, повторну мононуклеозоподібну реакцію тощо. Це дозволяє припустити стан імунодефіциту і прогнозувати підвищену сприйнятлівість до інфекцій, більш тяжкий та затяжний перебіг.
Неблагоприємним тлом можуть служити також наявні спадкові захворювання, тому вияснення генетичного анамнезу також є важливим при зборі анамнезу життя у інфекційних хворих.
Профілактичні щеплення: оцінюють проведення їх у відповідності до календаря, виясняють причини відхилення від останнього, правила виконання щеплення, стан дитини під час його проведення, реакція після щеплення у дитини і найближчих родичів, туберкулінові проби, їх результати.
V.Алергологічний анамнез
Наявність алергічних захворювань у хворого, його батьків, близьких родичів. Непереносимість харчових продуктів. Токсичні і алергічні реакції на медикаменти (включаючи антибіотики), профілактичні щеплення. Чи вводилась гетерогенна сироватка (яка, коли), якщо застосовувалась - чи спостерігали реакцію на введення? Матеріально-побутові умови (можливі алергізуючі фактори).
VI. Наркологічний анамнез
З`ясувати чи вживають спиртні напої або наркотики батьки дитини (окремо батько й мати), з якого віку, як часто, в якій кількості? Чи перебувають на обліку в наркологічному кабінеті? Де й коли лікувались від алкоголізму? Чи палять батьки?
VII.Епідеміологічний анамнез
Під епіданамнезом розуміють суму відомостей, що характеризують можливе зараження, механізм і шляхи передачі інфекції. Діагностична інформативність епіданамнезу на сучасному етапі особливо очевидна з врахуванням "збіднення" симптоматики інфекційних хвороб.
Мета - встановити джерело інфекції, шлях її передачі та коло контактних осіб.
План збору епіданамнезу при різних інфекційних захворюваннях неоднозначний і потребує врахування належності передбачуваного захворювання до тієї чи іншої групи інфекцій (кишкові, дихальних шляхів, кровяні - трансмісивні і нетрансмісивні, зовнішніх покривів, антропозоонози і зоонози), даних географічного анамнезу, сезонності, особливості даної епідеміологічної ситуації.
При з`ясуванні джерела інфекції необхідний облік усіх можливих шляхів передачі інфекції: повітряно-краплинного, контактного, харчового (аліментарного), водного, парентерального (ін`єкційного, трансфузійного, інструментального), трансмісивного, вертикального (трансплацентарного, інтранатального). Специфіка теперішнього захворювання визначає реалізацію одного з перерахованих шляхів інфікування. При встановленні джерела інфекції необхідний облік інкубаційного періоду захворювання, оскільки епіданамнез з метою прогнозування стану здоров"я контактних інформативний лише в межах інкубаційного періоду.
Із нижчеперерахованих питань конкретизації вимагають такі, які відбивають специфіку теперішнього захворювання і необхідні при встановленні джерела інфекції курованого хворого. Необхідно уточнити:
Наявність контакту з аналогічним інфекційним хворим чи хворим з клінічно подібним захворюванням. Епідеміологічна обстановка в дитячому закладі, який відвідує дитина.
Стан здоров`я осіб з якими спілкується дитина.
Дотримання санітарно-гігієнічних навиків. Умови харчування. Харчовий анамнез. Виясняють перелік блюд, котрі були спожиті протягом останньої доби, їх свіжість, тривалість і умови зберігання, органолептичну характеристику. Важлива інформація про інших людей, що споживали ці ж продукти, стан їх здоров'я. Якщо йдеться про групове захворювання, необхідний узагальнений аналіз харчового анамнезу, що дозволяє встановити підозрілий продукт. Має значення при цьому вік хворих, наявність у них хронічних захворювань органів травлення, що може визначати можливу варіабельність клінічних проявів і пояснює чому при цілком ідентичному харчовому анамнезі нерідко хворіють лише окремі особи. Виясняється також водний анамнез, оскільки ряду інфекцій притаманний водний шлях передачі (холера, дизентерія Флекснера тощо).Уточнюються джерела водопостачання, перебування на річках, особливо в нижній течії великих річок, розміщених в південних районах.
Наявність в анамнезі гемотрансфузій та інших парентеральних втручань в терміни, що вкладаються в тривалість інкубаційного періоду парентерально передаваних інфекційних захворювань (вірусні гепатити В і С, інфекційний мононуклеоз, цитомегалія та інші). При цих інфекціях потрібно пам'ятати і про природні шляхи передачі: перинатальний (трансплацентарний від інфікованої матері), статевий (при порушенні цілісності слизових оболонок та шкіри) і перкутантний (черезшкірний). Вияснити перенесені мамою під час вагітності інфекційні захворювання, включаючи субклінічні та безсимптомні форми. Важливим є врахування перебування хворого та його найближчої родини в несприятливих епідемічних регіонах по кровяних трансмісивних інфекціях (чума, туляремія, геморагічні гарячки, тощо). Уточнюється наявність педикульозу, відомості про покуси вошами, комарами, блохами, кліщами, москітами, тощо.
Наявність можливих контактів з сільськогосподарськими тваринами (велика рогата худоба - при сибірській язві, свині - при еризипелоїді, коні - при сапі, тощо).
Наявність травм і забруднення ран землею має значення при правці, покуси тваринами і попадання слини хворих тварин - при сказі.
Висновки куратора: припущення про джерело інфекції та шляхи її передачі курованому хворому.
VIII.Об`єктивний стан (на день курації).
Стан хворого (задовільний, середньої тяжкості, тяжкий, дуже тяжкий) та самопочуття (для дітей старшого віку).
Положення в ліжку (активне, пасивне, вимушене).
Поведінка хворого (адекватна, неадекватна).
Свідомість хворого (ясна, запаморочена, відсутня). При відсутності свідомості оцінити ступінь коми (див. обстеження нервової системи).
Тілобудова (співвідношення росту і поперечних розмірів тіла, симетричність і пропорційність окремих частин тіла, тип конституції).
Антропометричні дані і їх оцінка, при наявності відхилень потрібно їх деталізувати:
Середні показники У обстежуваної дитини Відхилення вабсолютних цифрах і в процентах
Вага
Зріст
Окружність голівки
Окружність грудей
Індекс вгодованості
Індекс пропорційності
Стан шкіри та видимих слизових оболонок:
Колір: червоний, синюшний, рожевий, блідо-рожевий, виражена блідість, жовтяничне (відтінки: шафрановий, землистий, лимонний) чи смуглясте забарвлення. Зміна кольору на окремих ділянках (носогубний трикутник, кінчик носа, мочки вух, кінцівки), в природніх складках , на щоках, носі, навколо очей (периорбітально). Висипання, при наявності, потрібно

 
 

Цікаве

Загрузка...