WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: синдром ураження дихальної системи дитини - Реферат

Історія хвороби: синдром ураження дихальної системи дитини - Реферат

кашель, який пізніше переходить у вологий, з виділенням слизистого, слизисто-гнійного харкотиння
(в якому немає еозинофілів), задишка, ознаки інтоксикації. Бронхообструктивнийсиндром розвивається поступово.
При об`єктивному обстеженні виявляється почащення пульсу, дихання, пониження артеріального тиску, ознаки інтоксикації.
Пальпаторно посилене голосове тремтіння
Перкусія - легеневий звук з коробковим відтінком, локальне вкорочення звуку; чергування ділянок вкорочення звуку і тимпаніту
Аускультативно дихання може бути везикулярним чи жорстким з бронхіальним відтінком, локально послабленим. Вислуховуються локальні дрібноміхурцеві вологі або крепітуючі хрипи, які не зникають при відкашлюванні, мають постійну локалізацію. Підсилена бронхофонія.
Рентгенологічною ознакою є розширення, безструктурність коренів легень з двох сторін чи зі сторони ураження; посилення бронхіального і судинного малюнку на стороні ураження; інфільтративні вогнищеві тіні різрої величини і щільності, іноді зливні.
Зміни в крові: лейкоцитоз, зсув лейкоцитарної формули вліво, еозинопенія, підвищення ШОЕ, знаходять С-реактивний білок, підвищений рівень а-2 глобулінів, високий вміст Ig M i Ig G, високі титри антибактеріальних антитіл.
Ознаками гострого бронхіту є:
Скарги на насмарк; кашель, який підсилюється вночі, спочатку сухий, нав`язливий, грубий, іноді в вигляді сильних приступів, які супроводжуються блюванням, пізніше переходить в вологий; мокрота не відділяється чи відходить з важкістю; відчуття стиснення в грудях; несильні болі за грудиною; відчуття легкого печіння, лоскоту по ходу бронхів; субфебрилітет.
При об`єктивному обстеженні виявляються ознаки дихальної недостатності і задишка, гіперемія зіву.
Пальпаторно і перкуторно змін немає.
Аускультативно вислуховується жорстке дихання, хрипи різноманітного характеру (частіше - сухі розсіяні, значно рідше - вологі), після кашлю зменшуються.
Рентгенологічні ознаки: внаслідок порушення вентиляційної здатності бронхів (спазм, набряк слизової, затримка бронхіального секрету) на фоні загального здуття виникають вогнищеві чи пластинчасті ателектази. В зонах підвищеної пневматизації судинний малюнок збіднений, в ділянках гіповентиляції - надлишковий. Дихальна рухомість діафрагми знижена.
Обструктивний бронхіт.
Скарги на сухий і нечастий чи нав`язливий кашель, шумне дихання з подовженим видихом і свистячими хрипами, які чути на віддалі, кряхтінням.
При огляді грудна клітка здута, інтоксикація виражена слабо.
Перкуторно коробковий звук.
Аускультативно жорстке і послаблене дихання з подовженим видихом, розсіяні свистячі хрипи.
При рентгенологічному дослідженні виявляються зміни легеневого малюнку (посилення за рахунок ущільнення стінок стінок бронхів), нерівномірне підвищення прозорості легеневих полів в сукупності з емфіземою і ділянками лобулярного, ацинозного ущільнення, морфологічними і функціональними змінами бронхів. Корені легень втрачають диференціювання.
Характерними ознаками бронхіальної астми є наступні:
Алергологічний анамнез, зв`язок приступів ядухи з контактом з антигеном, фізичними навантаженнями, стресами. Повторяються приступи ядухи і астматичні статуси.
При об`єктивному обстеженні під час приступу клінічна картина характерна: з`являється експіраторна задишка, діти стараються прийняти позу, яка полегшує видих, і використовують усі допоміжні м`язи, найчастіше сидять, спираючись на руки. З`являється сухий, нестерпний кашель, ціаноз обличчя. Кашель переходить в вологий з виділенням слизистого харкотиння. Можливе кровохаркання. Швидко розвивається синдром бронхообструкції. Між приступами при огляді виявляється одутловате обличчя, задишка, що легко з`являється, емфізематозно розширена грудна клітка.
Перкуторно під час приступу виявляється голосний коробковий звук, між приступами - звук з тимпанічним відтінком, зменшення меж відносної серцевої тупості.
При аускультації в період приступу виявляються хрипи, кількість яких поступово зростає, які відрізняються літучістю і часто зникають після відкашлювання в міжприступний період - ослаблене дихання.
Рентгенологічно під час приступу - легеневі поля світлі (здуті), ребра займають горизонтальне положення, куполи діафрагми відтиснені вниз, сплощені. Між приступами - дифузне підсилення легеневого малюнку.
Зміни в крові: лейкопенія, еозинофілія, низька ШОЕ, різке підвищення вмісту серотоніну і гістаміну, високий рівень Ig E.
Заключний клінічний синдромальний діагноз
Враховуючи обгрунтування попереднього синдромального діагнозу, а також дані додаткових методів досліджень: в периферичній крові - анемія (еритроцити 3,2 Т/л,
гемоглобін - 90 г/л), лейкоцитоз (15,6 Г/л) із зсувом вліво за рахунок нейтрофілів, підвищення ШОЕ (15 мм/год); враховуючи дані рентгенологічного дослідження легень: на фоні зниження прозорості легеневої тканини відмічаються вогнища пневмонічної інфільтрації в ділянці коренів та периваскулярна і перибронхіальна інфільтрація хвостових частин; а також провівши диференційну діагностику, можна виділити наступні синдроми даного захворювання: обструктивний, інтоксикаційний, і діагностувати двобічну вогнищеву бронхопневмонію. Залізодефіцитну анемію І ступеня.
План лікування
1.Лікувально-охоронний режим.
В усіх випадках гострого запалення легень потрібно рекомендувати госпіталізацію, лікування на дому допустиме лише при повному дотриманні стаціонарного режиму (стаціонар на дому). Необхідно, щоб на дитину діяло якомога менше подразників. Їй потрібні спокій, мінімальна кількість болісних маніпуляцій. Зручне положення в ліжку (верхня частина тіла трохи піднята), гігієнічний догляд (чистота, провітрювання приміщення, УВЧ-опромінення), оптимальна температура приміщення (18-20 С) мають велике значення. Щоденна ванна має не лише заспокійливу дію, але й поліпшує процеси дихання і кровообігу. Постільний режим при легкому перебігу захворювання необхідний протягом перших днів лікування
( до тижня), при важкому перебігу - протягом всього часу перебування в стаціонарі. В даному випадку - ліжковий режим протягом трьох днів, з поступовим зменшенням суворості режиму аж до палатного.
2.Харчування хворих повинно бути по можливості легким в зв`язку з тим, що у них, особливо при більш важких формах, відсутній апетит. Рекомендується дієта № 15, яка забезпечує повноцінне фізіологічне харчування, містить всі поживні речовини, необхідні для життєдіяльності організму. Дозволяються різноманітні продукти і страви. Рекомендується раціональна кулінарна обробка продуктів з метою забезпечення різноманітного смакового харчування.
Приблизне одноденне меню:
8-9 год. Сир з сметаною 150 г 120 ккал
Молочна каша 250 г 225 ккал
Чай

 
 

Цікаве

Загрузка...