WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: синдром ураження дихальної системи дитини - Реферат

Історія хвороби: синдром ураження дихальної системи дитини - Реферат

тверді, не ламкі, чисті, рівні. Слизові оболонки ротовоїпорожнини, щік, ясен світло-рожеві, вологі, чисті.. Кон`юктива очей рожевого кольору, колір склер не змінений.
Підшкірна жирова клітковина Товщина складки в біляпупковій ділянці - 2 см, по боках грудини на рівні сосків - 1,5 см, під кутами лопаток - 2 см, на плечах - 1 см, на стегнах - 2 см. Складки рівномірні, симетричні, без ущільнень, болючості, інфільтрації. Тургор м`яких тканин збережений.
Лімфатична система При огляді збільшені лімфовузли не спостерігаються. Шкіра над лімфовузлами не змінена. Вдалося пропальпувати підщелепні, аксилярні, пахвинні лімфатичні вузли. Підщелепні вузли при пальпації овальної форми 0,3*0,5 см, еластичні, рухомі, не болючі, не зрощені між собою і з навколишніми тканинами, шкіра над вузлами не змінена. Пахвові вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діаметром 0,5 см, еластичних, рухомих, не болючих, не зрощених між собою і з навколишніми тканинами, шкіра в проекції вузлів не змінена. Пахвинні вузли пальпуються як утвори округлої форми діаметром 0,5 см, еластичні, не болючі, рухомі, не зрощені між собою і з навколишніми тканинами, шкіра в проекції лімфатичних вузлів не змінена. Піднебінні мигдалики не збільшені, слизова зіву світло-рожева.
М`язова система Загальний розвиток м`язів середній, тонус збережений. М`язи розвинені симетрично. Рухи збережені в повному об`ємі. М`язова сила достатня. Симптоми Люста, Шлезінгера, феномени Люста, Труссо негативні.
Кістково-суглобова система Обвід черепа становить 52 см, що відповідає нормі даного віку. Форма голови мезоцефалічна.
Зубна формула 654321 123456
654321 123456
1-карієс
1-молочні зуби
1-постійні зуби
Грудна клітка циліндрична. Епігастральний кут прямий, нормостенічний тип конституції. Передньозадній розмір -14 см, повздовжній розмір -20 см. Спина нормальної форми. Кінцівки пропорційні. Суглоби, шкіра біля них і навколишні м`які тканини не змінені. Активні і пасивні рухи збережені в повному об`ємі.
Серцево-судинна система
Огляд серцевої ділянки, шиї, надчеревної ділянки. Симптом Мюссе негативний. Верхівковий поштовх локалізується в V міжребер`ї по лівій середньоключичній лінії на площі 1 см, має звичайну висоту, силу і резистентність, позитивний. Пульс: частота - 90 в хвилину, синхронний, ритмічний, звичайного напруження, доброго наповнення, величини і форми, рівномірний, відповідає частоті серцевих скорочень, не пов`язаний з фазами дихання. Характеристики не змінюються при пальпації пульсації сонних, вискових, пахвових артерій, артерій тилу ступні, стегнових, черевного відділу аорти.
Артеріальний тиск: систолічний- 120 мм.рт.ст.
діастолічний-50 мм.рт.ст.
За розрахунками, систолічний тиск повинен становити
100+(2*n), де n-кількість років. Отже, 100+(2*9)=118 мм.рт.ст.
Діастолічний тиск повинен становити 1/2 - 1/3 систолічного.
Отже, 118/2 - 118/3 =59 - 39 мм.рт.ст.
Межі серцевої тупості:
Межа Абсолютна Відносна
Норма для даного віку У хворої дитини Норма для даного віку У хворої дитини
Права по лівій стернальній лінї по лівому краю грудини на 0,5 см назовні від правої стерналь ної лінії на 0,5 см вправо від правого
краю грудини
Ліва на 1 см досере дини від лівої середньоключич ної лінії на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії на 0,5 см назовні чи по лівій середньо ключичній лінії по лівій середньоключичній лінії
Верхня ІІІ міжребер`я ІІІ міжребер`я зліва верхній край ІІІ ребра верхній край ІІІ ребра
Поперечник серця: абсолютний - 5 см, відносний - 10 см. Ширина судинного пучка - 3 см .
Аускультативно діяльність серця ритмічна, частота серцевих скорочень 77 за хвилину, тони серця звучні, чисті, І тон краще вислуховується над верхівкою, ІІ- над аортою і легеневим стовбуром.
Дихальна система Носове дихання вільне. Голос дзвінкий. Вологий кашель супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить.
Статичний огляд. Грудна клітка циліндричної форми, епігастральний кут прямий. Обидві половини грудної клітки симетричні. Міжреберні проміжки виражені помірно. Нормостенічний тип конституції.
Динамічний огляд. В акті дихання симетрично беруть участь обидві половини грудної клітки, допоміжні м`язи участі в диханні не беруть. Грудний тип дихання. Частота дихальних рухів - 24 в хвилину
При пальпації болючість при надавлюванні в ділянці гайморових та лобних пазух відсутня. Голосове тремтіння симетричне, звичайної інтенсивності. Обидві половини грудної клітки симетричні.
При порівняльній перкусії звук ясний легеневий, симетричний. При топографічній перкусії верхівки легень спереду виступають над ключицями на 3 см, ззаду знаходяться на рівні сьомого шийного хребця. Поля Креніга- 5 см справа і зліва.
Нижня межа легень:
Межа Справа Зліва
Середньоключична лінія VI ребро -
Передня аксилярна лінія VII ребро VIII ребро
Середня аксилярна лінія VIII ребро IX ребро
Задня аксилярна лінія IX ребро IX ребро
Лопаткова лінія X ребро X ребро
Прихребетна лінія XI грудний хребець XI грудний хребець
Активна екскурсія легень по середньолопаткових лініях становить 4 см.
При порівняльній аускультації дихання везикулярне. Поодинокі вологі хрипи в нижніх відділах легень. Бронхофонія не змінена.
Травна система Слизові оболонки ясен, щік, піднебіння рожеві, вологі, чисті. Язик вологий, рожевий, сосочки добре виражені, незначний білуватий налет в ділянці кореня язика. М`яке і тверде піднебіння рожевого кольору, чисте.
Зубна формула 654321 123456
654321 123456
1-карієс
1-молочні зуби
1-постійні зуби
Живіт округлої форми, звичайної конфігурації. Передня черевна стінка не бере участі в акті дихання. Обвід живота 56 см. Стан пупка без особливостей.
При огляді ануса змін не виявлено.
При поверхневій орієнтовній пальпації живіт м`який, не болючий, напруження чи розходження м`язів черевної стінки відсутнє. При глибокій методичній ковзній (топографічній) пальпації за Образцовим і Стражеско сигмовидна кишка пальпується в лівій клубовій ділянці у вигляді тяжа товщиною 2 см з гладкою поверхнею, м`яко-еластичної консистенції, помірно рухома, не болюча, не бурчить. Сліпа кишка пальпується в правій клубовій ділянці у вигляді тяжа товщиною 2 см, поверхня гладка, м`якоеластичної консистенції, помірно рухома, не болюча, злегка бурчить. Червоподібний відросток не пальпується. Поперечна ободова кишка пальпується в епігастрії у вигляді циліндра діаметром 2 см, має гладку поверхню, м`якоеластичної консистенції, рухома, не болюча, не бурчить.Висхідна ободова кишка пальпується в правій боковій ділянці у вигляді тяжа товщиною 1,5 см з гладкою поверхнею, м`якоеластичної консистенції, рухома, не болюча, не бурчить. Нисхідна ободова кишка пальпується в

 
 

Цікаве

Загрузка...