WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки - Реферат

Історія хвороби: виразкова хвороба шлунку і 12-палої кишки - Реферат

прямий. Тілобудова по нормостенічному типу. Форма спини нормальна. Деформація кісток тазу не відмічається. Кінцівки симетричні. Патологічної рухомості при пальпації кісток не виявлено. Суглоби звичайної конфігурації, без вип'ячувань та згладження контурів. Активні та пасивні рухи виконуються в повному об'ємі. Болючості при пальпації та рухах не виявлено. Температура шкіри над суглобами не змінена.
Серцево-судинна система:
В межах серця вип'ячувань немає, верхівковий поштовх помірної сили, величиною 1.5х1.5 см, розміщений в V міжребер'ї на 0,5 см вправо від лівої середньоключичної лінії. Пульсації в районі яремної ямки та в епігастральній області не виявлено. Пульс на симетричних артеріях однаковий, малого наповнення, ритмічний, частота - 80 уд/хв, помірного напруження, повний, рівномірний, нормальної форми.
Артеріальний тиск на плечовій артерії 110/70 (норму розраховуємо за формулою: систолічний - 100 + (2 * n), де n - кількість років, діастолічний - 1/2 - 1/3 систолічного.
Перкусія:
Серцева тупість:
Межі:
Права Ліва Верхня
Абсолютна в ІV міжребер'ї по правому краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої серед-ньоключичної лінії Верхній край ІV ребра по лівій пара-стернальній лінії.
Відносна в ІV міжребер'ї на 1 см вправо від правого краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої серед-ньоключичної лінії Верхній край ІІІ ребра по лівій пара-стернальній лінії.
Поперечник серця - 10 см, ширина судинного пучка - 6 см.
Аускультація: тони серця приглушені. Вислуховувався систолічний шум на верхівці.
Дихальна система:
Носове дихання вільне, виділень з носа немає. Голос звучний. Грудна клітка конічна, лопатки добре прилягають до неї. Дихання ритмічне, 20 на хвилину, не глибоке. Змішаний тип дихання, з участю обох половин грудної клітки. При глибокому вдиху міжреберні проміжки розширюються. Голосове тремтіння на симетричних ділянках однакове, проводится добре. Грудна клітка не болюча при пальпації. При порівняльній перкусії - ясний легеневий звук, однакової гучності, однаково вислуховується на симетричних ділянках. Верхівки легень - на рівні VII шийного хребця. Поля Креніга з обох боків 4 см.
Нижня межа легень: справа зліва
по парастернальній лінії
по середньоключичній лінії
по передній аксилярній лінії
по середній аксилярній лінії
по задній аксилярній лінії
по лопатковій лінії
по паравертебральній лінії
V міжребер'я
V ребро
VІІ ребро
VІІІ ребро
ІХ ребро
Х ребро
ХІ грудний хребець -----------
-----------
VІІ ребро
VІІІ ребро
ІХ ребро
Х ребро
ХІ грудний хребець
Рухомість країв легень - з обох боків 3см.
При порівняльній аускультації дихання в обох легенях везикулярне, хрипів та шуму тертя плеври не виявлено.
Травна система:
Слизова рота - рожева, волога, без висипань та виразок. Ясна - рожево-червоного кольору, тверді, не кровоточать. Піднебінні мигдалики - рожево-червоного кольору, не виступають за дужки. Зів та піднебіння рожеві, без висипок та виразок. Язик злегка обкладений білим нальотом. Запаху з рота не відчувається. Живіт плоский, без вип'ячувань, видимої перистальтики не виявляється. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання, при цьому не болить. При кашлю виникає різкий біль. Пупок втягнутий, щільний.
При поверхневій порівняльній пальпації - живіт напружений, болючий, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. Болючість в точці Мак-Бурнея відсутня.
Дані глибокої, методичної, ковзної пальпації:
Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 1.5см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здохвинній ділянці.
Сліпа кишка пальпується в правій здохвинній ділянці, не болюча, округлої форми, товщиною 2,5 см, м'яка.
Висхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій латеральній ділянці.
Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Поперечну ободову кишку та шлунок пропальпувати не вдалось
Шлунок - нижня межа перкуторно та перкуторно-аускультативно - на 4 см вище пупка. Симптом Менделя позитивний.
Печінка - нижній край на 2 см виступає з-під реберної дуги, гладка, без ущільнень, з гострим краєм, не болюча. Симптоми Ортнера, Мерфі, Георгієвського-Мюсі негативні. Симптом Кера позитивний
Підшлункова залоза не пальпується. Симптом Мейо-Робсона відсутній.
При перкусії живота визначається тимпанічний звук різних відтінків.
Вільної рідини в черевній порожнині не виявлено.
Аускультація кишківника: перистальтика вислуховується.
Акт дефекації самостійний, відходження газів вільне, стілець оформлений, звичайного кольору, без домішок крові, слизу та гнійних виділень.
Сечовидільна система:
Набряки на нижніх кінцівках, обличчі, крижовій ділянці, внизу живота відсутні. Змін шкіри поперекової ділянки не виявлено. Вибухання ділянки нирок не відмічається. Нирки, сечоводи та сечовий міхур не вдалось пропальпувати, симптом Пастернацького негативний. Зозвиток зовнішніх статевих органів відповідає віку.
Ендокринна система:
Вираз обличчя спокійний. Щитовидна залоза не збільшена, м'якої консистенції, вільно рухається при ковтанні, не болюча при пальпації.
Оцінка статевого розвитку: А2, Р2.
Нервова система:
Свідомість ясна. Розвиток ВНД відповідає віку. Інтелект, пам'ять на минулі і сучасні події збережена. Орієнтація в часі, просторі та своїй особі - теж. Вираз обличчя спокійний. Контакт з хворим легкий, поведінка при обстеженні адекватна. Сон неспокійний. Координація рухів добра. Зір, слух, нюх та смак хороші, тактильна чутливість збережена.
Дермографізм - з'являється на 30-ій с, червоний, розлитий, шириною 0.5см, не виступає над поверхнею шкіри. Зникає через 3 хвилини.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ:
Враховуючи скарги на періодичні тупі наростаючі болі в області епігастрію, без іррадіації, які зменшуються після прийому їжі, і з'являються знову через 1-1.5 годин після прийому їжі, особливо "других" страв. Болі зменшуються в положенні на боці з підтягнутими до живота ногами, даніанамнезу захворювання - почалось підгостро з появи болю в епігастрії, дані об'єктивного обстеження - при поверхневій порівняльній пальпації - живіт напружений, болючий, симптоми Менделя та Щоткіна-Блюмберга позитивні, можна виділити больовий синдром;
враховуючи скарги на появу нудоти після їди, потяг до блювання, печію, особливо після гострої їжі, на неприємний присмак в роті, відрижку "кислим", відчуття важкості в животі, дані суб'єктивного обстеження - поганий апетит, скарги на неприємний присмак в роті, відригування та печію, нудоту можна виділити диспепсичний синдром;
враховуючи скарги на запаморочення, швидку втомлюваність і загальну слабість, дані об'єктивного обстеження - під очима - мало виражені "синці" , на правому передпліччі є 2 судинні "зірочки" розміром 2-3 мм, знижений м'язовий тонус, приглушені тони серця, систолічний шум на верхівці, злегка обкладений білим нальотом язик, нижній край печінки на 2 см виступає з-під реберної дуги, можна виділити інтоксикаційний синдром.
Диференціюючи больовий синдром від такого при:
- гострому гастриті ( болі тупі і не посилюються після їди, не розпираючі

 
 

Цікаве

Загрузка...