WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Язик рожевого кольору, без нашарувань і налету, вологий, дифузного рель"єфу, з дифузно-одноманітним вираженням сосочків. Кон'юнктива очей блідо-рожева, не набрякла, слери прозорі, судини помірно ін'єковані. Волосся русявого кольору, блискуче, не ламке, звичайної товщини, дифузно поширене. Нігті блідорожевого кольору, нігтьові пластинки тверді, овальної форми з заокругленим вільним краєм, вкраплень і нашарувань немає, не ламкі.
Підшкірна клітковина. Товщина підшкірної складки по боках від пупка 1,5 см, по краях від грудини-1 см, під кутами лопаток-1,5 см, посередині внутрішньо-задньої поверхні плеча-1 см, по середині внутрішньо-задньої поверхні поверхні стегна-1,5 см, рівномірно поширена на симетричних ділянках, не болюча, без ущільнень і підшкірної емфіземи, набряків на передній поверхні гомілки, внизу живота, в крижовій ділянці не виявлено. Тургор м'яких тканин збережений.
Лімфатична система. Задня стінка глотки блідо-рожева, чиста. Мигдалики не виступають з-за дужки, поверхня без нашарувань, не кровить. Пальпуються задньо-шийні, пахвові, пахвинні лімфатичні вузли. Пахвинні вузли пальпуються у вигляді округлих утворів розміром 02 х 0,3 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі. Шкірні покриви над вузлом не змінені. Пахвові вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діамером 0,5 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі, шкірні покриви над вузлом не змінені. Задньо-шийні вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діамером 0,5 см, м"якої консистенції, не злучені між собою і навколишніми тканинами, не болючі, рухомі.
М"язова система. М"язи симетрично розвинені, середнього ступеня розвитку, тонус збережений, достатньої м"язової сили, рухи збережені в повному об"ємі, не болючі.
Кістково-суглобова система. Обвід голови 50 см, відповідає віку. Голова круглої форми. Кістки черепа тверді, шви сформовані. У дитини є 28 зубів.
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Грудна клітка циліндричної форми, нормостенічна, епігастральний кут близько 90. Спина звичайної форми, лордози, кіфози виражені помірно в типових місцях. Кістки тазу, кінцівок пропорційно розвинені, не деформовані, при пальпації не болючі. Суглоби звичайної форми, при пальпації не болючі, активні і пасивні рухи збережені в повному об"ємі, шкіра і навколишні тканини не змінені. Випоту в суглобах немає.
Серцево-судинна система. Верхівковий поштовх пальпується у V міжребер"ї по середньоключичній лінії, діаметром 1,5 см, позитивний. Пульс синхронний, ритмічний, помірно напружений, задовільного наповнення, доброї величини і форми. ЧСС 96/хв.
Перкусія серця. Межі серцевої тупості:
Відносна Абсолютна
фактичні дані належні дані фактичні дані належні дані
Права на 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, V міжребер"я на 0,5 см назовні від правої стернальної лінії, V міжребер"я ліва стернальна лінія, V міжребер"я на лівй стернальній лінії, V міжребер"я
Ліва
по лівій середньоключичній лінії, V міжребер"я на 0,5 см назовні або по лівій середньоключичній лінії на 1 см досередини від лівої середньоклбчичної лінії, V міжребер"я на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії, V міжребер"я
Верхня верхній край ІІІ ребра верзній край ІІІ ребра ІІІ міжребер"я ІІІ міжребер"я
Поперечник відносної тупості серця 10 см, абсолютної - 5 см.
При аускультації тони серця чисті ЧСС 96/хв. Перший тон краще вислуховується на верхівці, другий - на основі. Функціональні органічні та позасерцеві шуми (шум тертя перикарда, плевро-перикардіальний шум) вислухати не вдалося.
Дихальна система. Відмічається ціаноз носогубного трикутника в стані спокою і після фізичного навантаження. Носове дихання не утруднене. Виділення з носа, відсутні. Голос дзвінкий. Кашель сухий, нав"язливий, триває кілька хвилин, супроводжується відчуттям стиснення за грудиною.
При статичному огляді грудна клітка циліндричної форми, обидві половини симетричні. Міжреберні проміжки згладжені, ребра займають горизонтальне положення. Нормостенічна тілобудова. Втяжіння в місці кріплення діафрагми (Гаррісонова борозна, періпневмонічна борозна Труссо), відмічається незначне западіння грудини.
При динамічному огляді дихальні рухи на симетричних ділянках грудної клітки рівномірні. Допоміжні м"язи приймають участі в акті дихання. Змішаний тип дихання. ЧД 26/хв. Дихання ритмічне, шумне, з утрудненим видихом.
При пальпації лобні і гайморовфі пазухи не болючі. Кістки грудної клітки не деформовані. Міжреберні проміжки не болючі. Голове тремтіння збережене, рівномірне з обох сторін. Півобід грудної клітки 11 см. Шум тертя плеври пальпаторно не визначається.
При поріняльній перкусії грудної клітки визначається ясний легеневий звук, в нижніх відділах обох легень в підлопатковій та аксілярній ділянках відмічається корбковий відтінок перкуторного звуку.
Топографічна перкусія легень.
права ліва
середньоключична лінія VІ ребро На рівні ІV ребра опускається вниз
середньоаксілярна лінія ІX ребро VІІІребро
лопаткова лінія Х ребро Х ребро
прихребцева лінія Остистий відросток ХІ грудного хребця остистий відросток ХІ грудного хребця
Рухомість нижнього краю легень по середньоключичній лінії 3 см.
Верхівки виступають над ключицями спереду на 2 см, ззаду знаходяться на рівні остистого відростка VІІ шийного хребця.
Ширина полів Креніга 4 см.
Аускультація. Вислуховується жорстке дихання з подовженим видихом, яке супроводжується свистячими звуками. В ділянці правої легені в підлопаткових та нижньо-аксілярних ділянках вислуховуються вологі, свистячі хрипи на вдиху. Шуму тертя плеври і крипітації вислухати не вдалося. Бронхофонія не змінена.
Травна система. При огляді живота у вертикальному та горизонтальному положеннях живіт округлої форми. Передня черевна стінка бере участь в акті дихання. Видима перестальтика відсутня. При поверхневій пальпації живіт м"який, не болючий, чутливий, м"язи передньої черевної стінки не розходяться, гриж немає, симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. При глибокійметодичній ковзній пальпації за Образцовим - Стрижеско сигмовидна кишка пальпується в лівій здухвинній ділянці у вигляді м"яко-еластично циліндричного тяжа з гладкою поверхнею, діаметром 2 см, неболюча, помірно-рухома, не бурчить. Сліпа кишка пальпується у правій здухвинній ділянці у вигляді м"якого рухомого перистальтуючого циліндра товщиною 0,5 см з гладкою поверхнею, злегка чутлива, помірно рухома, бурчить. Червоподібний відросток пропальвувати не вдалося. Висхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м"яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Нисхідна ободова кишка пальпується в правій бічній ділянці живота у вигляді м"яко-еластичного циліндра товщиною 2 см, який легко рухається, не болючий, не бурчить. Поперечно-ободова пальпується в епігастральній ділянці у вигляді дугоподібного поперечного циліндра помірної щільності товщиною 2 см, який вільно рухається, не болить, не бурчить. Велику кривизну шлунка пропальпувати не вдалося. Симптом Менделя негативний. Печінка пальпується в правій підреберній ділянці. Нижній край виступає з-під реберної дуги по правій середньоключичній лінії на 3 см, м"який, гострий, не чутливий. Жовчний міхур не пальпується. Симптоми Ортнера, Кера, Мерфі, Мюсі - Георгієвського негативні. Селезінку та підшлункову залозу пропальпувати не вдалося.

 
 

Цікаве

Загрузка...