WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат

Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення. - Реферат


Історія хвороби: хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення.
Синдромальний діагноз: СИНДРОМ УРАЖЕННЯ ДИХАЛЬНОЇ СИСТЕМИ.
Клінічний діагноз : ХРОНІЧНИЙ ОБСТРУКТИВНИЙ БРОНХІТ В СТАДІЇ ЗАГОСТРЕННЯ.
Оцінка за написання Куратор : студентка ІV курсу 10 групи
історії хвороби _____
Початок курації 22.02.2001
Оцінка за захист_____ Закінчення курації 4.02.2001
Тернопіль -2001
1.ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ХВОРУ ДИТИНУ /PRAEFATIO/.
Прізвище
Ім"я Василь
По-батькові Михайлович
Вік дитини 6 років 8 місяців
Дата і місце народження 15.06 1994р., с. Увисла, Гусятинського району,
Тернопільської області
Адреса проживання с. Увисла, Гусятинського району, Тернопільської області
Дані про батьків:
батько 1972 р.н., тракторист
колгоспу "Зоря", с. Увисла;
мати, 1972 р.н., касир на залізничній станції
Хоростків.
Дитячий заклад, що відвідує дитиа 1 клас восьмирічної школи с. Увисла
Під наглядом, якого лікувального закладу перебувала дитина Хоростківська міська лікарня
Дата вступу у клініку 14.02 2001р., 9.35.
2. СКАРГИ ХВОРОГО /MILESTIA AEGROTI/.
Хворий скаржиться на постійне покашлювання, з періодичними нападами сухого, нав"язливого кашлю, які виникають незалежно від часу доби, тривають кілька хвилин і самостійно проходять. Приступи кашлю супроводжуються відчуттям стиснення за грудиною. Крім цього, турбують задишка при фізичному навантаженні, зниження апетиту, неспокій, загальна слабість, в"ялість, втомлюваність, поганий сон.
3. АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ /ANAMNESIS MORBI/.
Хворіє з початку лютого 2001року. Пов"язує початок захворювання з фізичним навантаженням і переохолодженням (гра в футбол). Захворювання почалося поступово. Спочатку відмітив появу покашлювання, яке перейшло в сухий кашель, підвищення температури тіла до 37 С, загальну слабість, підвищену втомлюваність, зниження апетиту. Батьки займалися самолікуванням: мікстура від кашлю, АЦЦ, мукалтін, еуфілін, гентаміцин. В зв"язку з погіршенням стану хворого батьки звернулися в Хоростківську міську лікарню, де і був виставлений діагноз "Хронічний обструктивний бронхіт в стадії загострення". Дитина була направлена в ТОДКЛ, де зараз перебуває на стаціонарному лікуванні.
З приводу захворювання батьки звернулися в обласну дитячу лікарню, де був виставлений діагноз "Гострий бронхіт". Лікувався стаціонарно. Після цього часто хворів простудними захворюваннями: в березні 98р. - гострий трахеобронхіт, в жовтні 98 - правобічна бронхопневмонія, січні-ілютому 99 гострий ларинготрахеобронхіт; періодично 1-2 рази на рік перебуває на стаціонарному лікуванні в зв"язку з загостренням хронічного бронхіту. В 2000 почастіщали респіраторні захворювання: в березні переніс двобічну бронхопневмонію, в травні загострення хронічного бронхіту, в червні - на фоні ГРВІ загострення бронхіту, в липні бронхіт.
3. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ /ANAMNESIS VITAE/.
Перша дитина в сім"ї від першої доношеної вагітності, перших пологів. На час вагітності мати мала 21 рік. Вагітність і пологи протікали без ускладнень. Умови праці і побуту вагітної були задовільними. Шкідливі звички заперечує. Знаходилась під спостереженням в жіночій консультації. Дитина народилась доношеною, без ознак асфіксії. Маса при народженні 4100 г, довжина тіла-54 см. Закричала відразу; до грудей прикладена на другий день, ссала активно. Пупковий залишок відпав на 4-ту добу, ранка загоїлась на 6-ту добу. На 7-му добу дитина була виписана додому. В період новонародженості дитина не хворіла. Після народження дитина перебувала на природному грудному вигодовуванні до 1 року 8 місяців. Термін введення прикормів та фізіологічних додатків відповідає нормам раціонального харчування. Перед початком даного захворювання харчування було раціональним, в домашніх умовах 4 рази на добу.
Фізичний розвиток у відповідні вікові періоди відповідав фізіологічним нормам для даного віку.
Психомоторний розвиток. Головку почав фіксувати в 3 місяці, сідати - в 5 місяців, повзати - в 7 місяців, стояти - в 9 місяців, подальший розвиток рухової функції відповідає фізіологічним нормам для відповідного віку.
Розвиток мови: гуликати почав в 2 місяці, вимовляти склади в 8 місяців, слова в 13 місяців, в даний час характер мови, запас слів відповідають віку.
Матір почав впізнавати в 5 місяці, погляд фіксувати на третій тиждень, посміхатися в 3 місяці, реагувати на звуки та іграшки в 4 місяці. В школі вчиться добре, навчання дається легко.
Профілактичні щеплення проти туберкульозу, поліомієліту, кашлюка, дифтерії, правця, кору проведені згідно правил вакцинотерапії у відповідні періоди життя.
Алергологічний анамнез не обтяжений.
Епідеміологічний анамнез. Контакт з іфекційними хворими мати заперечує. Епідеміологічне оточення в школі задовільне. Дитина дотримується санітарно-гігієнічних навичок. Харчування регулярне, в домашніх умовах, 4 рази на добу. Гемотрансфузійні та інші парентеральні втручання в анамнезі видсутні. Мати під час вагітності іфекційними захворюваннями не хворіла.
Сімейний анамнез. Мати здорова, 28 років. У матері було 2 вагітності, які протікали без ускладнень і завершились пологами, в сім"ї двоє дітей, віком 2 і 7 років,друга дитина здорова. Шкідливі звички заперечує. Працює касиром на залізничній станції Хоростків. Батько здоровий, 28 років. Працює трактористом у колгоспі Зоря с. Увисла .Шкідливі звички заперечує.
Матеріально-побутові умови сім"ї задовільні. Дитина відвідує восьмирічну школу, учень 1-го класу. Вдома дитину виховує мама. Дитина має окрему кімнату, білизною та одягом забезпечена за сезоном, дотримується режиму дня і харчування. Тривалість сну 9-10 год, прогулянок - 2-2,5 год. Фізичне та учбове навантаження відповідають фізіологічним нормам.
Генетичний анамнез.
пробанд
Заключення: Розвиток дитини відповідає віку, умови життя задовільні.
5. ОБ"ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ /STATUS PRAESENS OBJECTIVUS/.
Загальний огляд. Стан хворої задовільний. Свідомість ясна. Поведінка при обстеженні адекватна. Положення в ліжку активне. Тілобудови за нормостенічним типом, частини тіла симетричні, пропорційні.
Оцінка антропометричних даних.
Показник У хворої Норма Відхилення в абс. знач. Відхилення в %
Маса
Зріст
Обвід голови
Обвід грудей
Індекс Чулицької
(вгодованості)
Індекс фізичного розвитку
Індекс Ерісмана
Масово-зростовий коефіцієнт
23 кг
123 см
50 см
58 см
6 см
23/24=92%
1 см
невизначається 24 кг
118 см
51 см
58,5см
6 см
100%
1-3 см
невизначається -2 кг
-2 см
-0,8 см
0
-
-
-
-
- 5,5%
1,6%
1,5%
-
-
-
-
-
-
Фізичний розвиток дитнизгідно емпіричних формул гармонійний і відповідає фізіологічним нормам для даного віку.
Шкірні покриви і слизові оболонки. Шкіра блідо-рожева, чиста, на дотик оксамитова, тепла, помірно-волога, еластична. Дермографізм: на 25 сек з"являються смуги червоного кольору, товщиною 0,5 см, які не виступають над поверхнею шкіри, не супроводжуються відчуттям болю та свербіння, зникають через 3 хв. При пробі Кончаловського з"явилось 7 петехій. Больова, тактильна, температурна чутливість шкіри збережена. Слизова ясен, внутрішньої поверхні щік, твердого і м"якого піднебінь губ рожевого кольору, без особливостей.

 
 

Цікаве

Загрузка...