WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: цукровий діабет, І тип, середньої тяжкості, фаза субкомпенсації. - Реферат

Історія хвороби: цукровий діабет, І тип, середньої тяжкості, фаза субкомпенсації. - Реферат

Добовий діурез складає 800 мл. Нетримання сечі не спостерігається. Стан хворої покращився, скарги відсутні. Проведено визначення глікемічного профілю, результати якого вказують на покращення обміну вуглеводів, зменшився рівень глікемії, що вказує на адекватність проведеної терапії. Призначення - попередні, +
Rp.: Tabulettae"Glutamevitum"
Obductae N. 30
D. S. По одній таблетці в день.
XII. ЛІКУВАННЯ НАШОЇ ХВОРОЇ.
Режим - палатний.
Дієта - повинна відповідати таким принципам: 1. Калорійність добового раціону та склад інградієнтів фізіологічні, повністю виключаються рафіновані вуглеводи. Основою дієти є рослинна їжа - зернові і зернобобові культури, овочі, фрукти та ягоди.
2. Години вживання їжі й розподілу вуглеводів протягом доби чітко фіксовані - +15 хв.
3. Щоденний контроль харчування, підрахування цукрової ціності кожного прийому їжі.
Кратність прийняття їжі - 5-6 раз/добу.
Рекомендовані продукти: нежирне м`ясо курчат та кролів, м`ясних сортів свинини, нежирних сортів риби (судак, тріска), рослинні жири, кисломолочні продукти (сир, сметана, кефір, ряжанка), свіже цільне молоко; перші страви готуються не на м`ясному, а на овочевому бульйоні; морква, яблука, груші, сливи, персики, абрикоси, гранати, дині, апельсини та лимони.
Слід виключити: свинячий, баранячий, коров`ячий жири, маргарин; цукор, варення, мед, цукерки, мармелад, шоколад (якщо при їх приготуванні не використовувалися буряковий чи тростинний цукор).
Медикаментозна терапія. Основою лікування є замісна інсулінотерапія - компенсація абсолютної інсулінопенії в організмі екзогенним введенням високоочищених препаратів цього гормону. Добова доза інсуліну у нашої хворої становить (із розрахунку 0,7-0,8 ОД/кг/добу) 19 ОД; співвідношення денної та нічної доз становить 2:1, комбінуємо препарат пролонгованої дії Монотард НМ - 9 Од о 700 ранку підшкірно (що створює фоновий рівень інсуліну протягом доби: початок дії через 2,0-2,5 год від моменту введення, максимум - на 7-15 год, загальна тривалість 18-24 год) та інсулін короткої дії Актрапід НМ - підшкірно зранку за 0,5 год перед сніданком 2 ОД, в обід за 0,5 год до прийняття їжі - 5 ОД, за 0,5 год до вечері 3 ОД.
Rp.: Actrapidi NM 1 ml - 40 ОД
D. t.d.N. 10.
S. Вміст шприц-ручки вводити підшкірно зранку за 0,5 год перед сніданком 2 ОД, в обід за 0,5 год до прийняття їжі - 5 ОД, за 0,5 год до вечері 3 ОД.
Rp.: Monotardi NM 1 ml - 40 ОД
D. t.d.N. 10.
S. Вводити підшкірно один раз на день 9 Од о 700.
Для пригнічення вільнорадикальних процесів в організмі, що гіперактивуються при цукровому діабеті, використовуємо біоатиоксидант - вітамі Е.
Rp.: Sol. Tocopheroli acetatis 30% oleosae - 50 ml
D. S. По 1 краплі в день.
Для зменшення гіперкоагуляції, покращення мікроциркуляції та дренажної функції лімфатичних судин, зниження в`язкості крові призначаємо кальцію добезилат - доксіум.
Rp.: Doxiumi 0,25
D. t. d. N. 50 in tabul.
S. По 1 таблетці в день.
З метою покращення обмінних процесів, стимуляції анаболічних реакцій призначаємо полівітамінний препарат - глутамевіт.
Rp.: Tabulettae"Glutamevitum"
Obductae N. 30
D. S. По одній таблетці в день.
При покращенні стану хворої - ЛФК, гімнастика, масажі.
XIII. ЕПІКРИЗ.
Олійник Діана Степнівна, 8,5 років, навчається в 2 класі ЗОШ № 11 м.Тернополя, поступила в ТОДКЛ 07. 11. 2000 зі скаргами на на відчуття спраги та сухості в роті, почащений сечопуск та збільшення кількості сечі, схуднення, головний біль, загальну слабкість, особливо після фізичного навантаження.
Анамнез хвороби: хворіє протягом останніх 11 місяців. В листопаді 1999 року перенесла ГРВІ із клінікою риніту, підвищенням температури тіла до 38, 5 °С, вираженими ознаками інтоксикації. Через 2, 5 тижні після одужання дитина почала відчувати постійну спрагу, зріс апетит, підвищилася кількість добової сечі. З приводу даних симптомів мати звернулася до дільничого педіатра, за направленням якого дівчинка була госпіталізована до ТОДКЛ. В умовах стаціонару за результатами клініко-лабораторного обстеження було поставлено діагноз: цукровий діабет І типу, призначено інсулінотерапію, дитину виписано додому. Протягом часу, що минув, отримувалася доза інсуліну 14 Од/добу. Стан дівчинки був хорошим, скарг не було. На початку листопаду пацієнтка перенесла психоемоційне перенапруження (брала участь у шкільному вечорі творчості, де декламувала вірша, сильно перехвилювалась). Після цього з`явилася спрага, почастішав сечопуск, зросла кількість сечі, приєдналися головний біль, втомлюваність. Ці скарги зберігалися не дивлячись на введення інсуліну та дотримання дієти. З приводу цього за направленням дільничого педіатра дитину госпіталізовано до стаціонару;
Анамнез життя: виявлена спадкова схильність до цукрового діабету (бабуся по материнській лінії хворіла на цукровий діабет);
Дані об'єктивного обстеження: загальний стан середньої важкості, дефіцит маси тіла -8%, карієс першого моляра зверху справа та верхнього правого різця, білий наліт біля корення язика, помірна сухість шкіри; перкуторно над легенями- ясний легеневий звук, аускультативно - везикулярне дихання на всьому протязі, серце - діяльність ритмічна, тони чиств, звучні, ЧСС - 93 уд/хв, пульс ритмічний, доброго наповнення та напруження, монокротичний, артеріальний тиск на плечовій артерії 110/60мм рт.ст., живіт при пальпації неболючий, симптом Пастернацького (-) з 2-х сторін; сечопуск почащений, добова кількість сечі підвищена.
Результати додаткових методів обстеження: із патологічних відхилень виявлені - гіперглікемія 8,4 ммоль/л, глюкозурія 1% (у загальному аналізі крові), ознаки маніфестного цукрового діабету за даними глікемічного та глюкозуричного профілів.
Клінічний діагноз: Цукровий діабет, І тип, середньої тяжкості, фаза субкомпенсації.
Проведене лікування: Палатний режим. Дієта - відповідає таким вимогам: калорійність добового раціону та склад інградієнтівфізіологічні, повністю виключаються рафіновані вуглеводи. Основою дієти є рослинна їжа - зернові і зернобобові культури, овочі, фрукти та ягоди; години вживання їжі й розподілу вуглеводів протягом доби чітко фіксовані - +15 хв; щоденний контроль харчування, підрахування цукрової ціності кожного прийому їжі; кратність прийняття їжі - 5-6 раз/добу.
Rp.: Actrapidi NM 1 ml - 40 ОД
D. t.d.N. 10.
S. Вміст шприц-ручки вводити підшкірно зранку за 0,5 год перед сніданком 2 ОД, в обід за 0,5 год до прийняття їжі - 5 ОД, за 0,5 год до вечері 3 ОД.
Rp.: Monotardi NM 1 ml - 40 ОД
D. t.d.N. 10.
S. Вводити підшкірно один раз на день 9 Од о 700.
Rp.: Sol. Tocopheroli acetatis 30% oleosae - 50 ml
D. S. По 1 краплі в день.
Rp.: Doxiumi 0,25
D. t. d. N. 50 in tabul.
S. По 1 таблетці в день
Rp.: Tabulettae"Glutamevitum"
Obductae N. 30
D. S. По одній таблетці в день.
Після проведеного лікування стан хворої покращився, дитина готується до виписки.

 
 

Цікаве

Загрузка...