WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: гострий флегмонозний апендицит - Реферат

Історія хвороби: гострий флегмонозний апендицит - Реферат

статі.
Нервово-психічна сфера
Сухожильні рефлекси симетричні, чутливість збережена, патологічних рефлексів не виявлено. В просторі та часі орієнтується правильно. Маячних ідей та суіцидальних думок не проявляє, галюцинацій не виявлено. Поведінка адекватна, мислення логічне.
Status localis
Живіт звичайної овальної форми з надмірним розвитком підшкірно-жирової клітковини. При пальпації м'який, розходжень м'язів не виявлено, різко болючий в правій здухвинній ділянці, defans musculorum тасимптом Щьоткіна-Блюмберга справа позитивні. Перкуторно над животом тимпанічний звук. Симптом флюктуації від'ємний. Над кишківником прослуховуються перистальтичні шуми.
Попередній діагноз
Гострий аппендицит.
План обстеження
1. Загальний аналіз крові.
2. Загальний аналіз сечі.
3. Кал на яйця глистів.
4. RW.
5. Біохімічне дослідження крові
6. Коагулограма.
Результати додаткових досліджень
1. Загальний аналіз крові:
еритроцити 3,9х1012 л
Hb 138 г/л
КП 0,9
лейкоцити 9,3х109 /л
лейкоцитарна формула: еоз-4, мон-1, лімф-50, юні-0, п-5, сег-40.
тромбоцити- 270х106 л
ШОЕ- 7 мм/год
2. Загальний аналіз сечі:
кількість- 100 мл
колір- солом'яно-жовтий
прозорість- прозора
pH - кисла
білок немає
еритроцити- 1 -2
лейкоцити- немає
пит. вага- 1018
слизь- немає
цукор- немає
солі- оксалати (+)
3. Кал на яйця глистів:
яйця глистів не виявлено
4. RW негативна.
5.Біохімічне дослідження крові:
заг. білок 80 г/л
білірубін 14,4 мкмоль/л
глюкоза 4,9 ммоль/л
Na+ 140,2 ммоль/л
K+ 4,1 ммоль/л
Креатинін 0,144 ммоль/л
Сечовина 4,8 ммоль/л
6. Коагулограма
протромбіновий індекс 101 %
толерантність плазми до гепарину 8 хв
фібриноген 10 мг/мл
фібринолітична активність 3 год
Диференціальний діагноз
Серед шлунково-кишкових захворювань інфекційного характеру заслуговує особливої уваги дизентерія. Захворювання починається гостро, з'являється температура, блювота і переймоподібні болі в животі. Відзначаються тенезми, спазм сигмоподібної кишки, податливість ануса. Стілець рідкий з патологічними домішками. При дослідженні живота визначається вурчання, помірне напруження м'язів та локальна болючість в лівій здухвинній ділянці, сигмоподібна кишка пальпується у вигляді щільноеластичного скільзького тяжа. Має значення стан ануса, колір і запах калових мас.
Урологічна патологія. На відміну від гострого апендециту болі в цьому випадку переймоподібні, дитина неспокійна, міняє положення тіла. Нерідко можна відмітити іррадіацію болей в поперекову ділянку або на внутрішню поверхню стегна і пахову ділянку. Сечовипускання часте та болюче. Нерідко буває озноб. Під час нападу болей можна спостерігати напруження м'язів живота справа, але воно має більш дифузний характер, ніж при апендициті, і зникає в "світлий проміжок". Зона болючості проектується по ходу сечовода. Симптом Пастернацького позитивний. У важких для діагностики випадках, особливо при частих коліках, варто проводити новокаїнову блокаду сім'яного канатика. При гострому апендициті блокада не зменшує болей та не ліквідує напруження м'язів.
Копростаз - доволі часто зустрічається в дитячому віці, супроводжується болями в животі. При копростазі на відміну від гострого апендициту загальний стан не страждає і залишається задовільним. Підвищення температури при копростазі відзначається в рідкісних випадках (в межах 37,2-37,6 0С). Число лейкоцитів, як правило, буває нормальним і лише в поодиноких випадках вдається встановити лейкоцитоз в межах 10000-15000. При дослідженні дитини часто можна спостерігати деяке вздуття живота і розлиту болючість з більшою локалізацією в лівій здухвинній ділянці. В цій ситуації очисна клізма має не тільки діагностичне а й лікувальне значення.
Велику групу становлять гострі вторинні мезаденіти котрі відрізняються від гострого апендициту переймоподібними болями в животі, що локалізуються ближче до пупка, нерідко значним підвищенням теиператури, наявністю первинного вогнища інфекції. Симтом Щьоткіна-Блюмберга, як правило від'ємний.
Такі дитячі інфекційні захворювання, як кір, скарлатина, вітряна віспа, краснуха, а також інфекційний гепатит, часто супроводжуються болями в животі. Завжди важливо пам'ятати і старанно досліджувати шкіру, зів та слизові оболонки. При дитячих інфекційних захворюваннях живіт при пальпації болючий ближче до пупка. Можна пальпувати дещо розширену, заповнену повітрям сліпу кишку. Справжнього м'язевого дефанса не буде.
Гемораргічний капіляротоксикоз (хвороба Шенлейна - Геноха) при абдомінальній формі нерідко симулює гострий аппендицит. Важливою ознакою є визначення гемораргічних екзантем типовх місцях.
Аскаридоз. Характерною відмінністю є невідповідність інтенсивності самостійних болей пальпаторним: при апендициті більш виражені пальпаторні болі, при аскаридозі навпаки відзначаються різкі самостійні болі і відсутність м'язевого напруження.
Панкреатит. Протікає із значним підвищенням температури до 38-390С, з ознаками токсикозу та ексикозу, інколи з маячінням і галюцинаціями. Болі в животі розлиті, нерідкі симптоми подразнення очеревини. Вирішальним є динамічне спостереження.
Передопераційний епікриз
У хворого є гострий апендицит, позитивні перитонеальні симптоми. Рекомендовано оперативне втручання - апендектомія.
Передопераційний огляд анестезіолога
Загальний стан середньої важкості. Шкірні покриви блідо-рожеві, чисті. Слизові- рожеві. Легеневе дихання везикулярне. Серцеві тони звучні, ритмічні. АТ-105/70 мм рт. ст. Пульс - 96-100 уд.

 
 

Цікаве

Загрузка...