WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: бронхіальна астма змішаного генезу - Реферат

Історія хвороби: бронхіальна астма змішаного генезу - Реферат

переважання першого тону, в проекції клапанів аорти і легеневого стовбура - другого. Роздвоєння тонів, додаткові тони, шум тертя перикарду не прослуховуються. Тиск в плечовій артерії 130/80, пульсовий тиск 50 мм рт. ст.
4. Органи травлення.
Слизова язика рожева, волога, соски виражені, виразок, тріщин, налету немає.
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
8 7 6 5 4 3 2 1 1 2 3 4 5 6 7 8
Ясна рожеві. Кровоточивість, виразки, гнійні виділення не відмічаються. М'яке і тверде піднебіння рожеві, наліт, геморагії, виразки відсутні. Зів чистий. Мигдалики не збільшені, не виходять за межі дужок, рожеві, без гнійного налету.
Конфігурація живота звичайна. Підшкірні вени не розширені. Перистальтика при огляді не виявляється. Пупок не випинає над поверхнею черевної стінки.Порушення пігментації шкіри не виявлено. Рубці, висипання відсутні. Обидві половини черевної стінки приймають участь в диханні.
При поверхневій пальпації напруження м'язів черевної стінки відсутнє. Болючість і гіперестезія не відмічаються. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Розходження прямих м'язів живота, грижі, пухлини не спостерігаються.
Дані глибокої, методичної, ковзної пальпації (palpatio abdominalis profunda):
Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 4 см, не болюча, м'яка, з гладкою поверхнею, рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здухвинній ділянці.
Сліпа кишка пальпується в правій здухвинній ділянці, не болюча, округлої форми, товщиною 3 см, м'яка, з гладкою поверхнею, рухома
Апендикс пропальпувати не вдалось.
Висхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в лівій латеральній ділянці.
Поперечна ободова кишка - пропальпувати не вдалось.
Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, не бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Наявності інфільтратів та пухлин не виявлено.
Шлунок - нижня межа перкуторно та перкуторно-аускультативно - на 4 см вище пупка. Пропальпувати нижню межу та пілоричний відділ не вдалось. Болючості та видимої перистальтики не помічено.
Перкуторно: на всій поверхні живота - тимпаніт. Вільної рідини в порожнині очеревини не виявлено.
Печінка. При огляді не збільшена, не пульсує. При пальпації - край закруглений, м'який, поверхня гладка, безболюча. Печінка - виступає на 2 см з-під реберної дуги. Межі: верхня - по середньоключичній лінії - IV міжребер'я, нижня - на 2 см нижче реберної дуги. Перкусія по Курлову - 11; 9; 7 см.
Жовчний міхур не пальпується, не болючий. Симптоми Курвуазьє, Мерфі, Ортнера, Менделя, френікус (Мюссі-Георгієвського) негативні.
Підшлункова залоза не пальпується, не болюча. Болючість в точках Шоффара, Дежардена, Мейо-Робсона відсутня.
Аускультація кишківника: перистальтика вислуховується, задовільна.
Селезінка не пальпується, не болюча. Перкуторно - поздовжній розмір - 7 см, поперечний - 5 см.
5. Сечовидільна система.
Змін шкіри поперекової ділянки не виявлено. Вибухання ділянки нирок не відмічається. Нирки, сечоводи та сечовий міхур не вдалось пропальпувати, симптом Пастернацького негативний з обох боків. Болючість в місці проекції нирок, верхній і нижній сечовідних точках відсутня.
Сечовий міхур не пальпується, перкуторний звук в проекції сечового тимпанічний.
6. Ендокринна система.
Щитовидна залоза не збільшена, м'якої консистенції, перешийок зміщується при ковтанні, не болюча при пальпації, однорідна. Симптоми Грефе, Штельвага, Мебіуса негативні. Вторинні статеві ознаки виражені (ріст волосся за чоловічим типом, характерний розвиток м'язової і кісткової системи).
7. Нервова система і органи чуття.
Розумовий розвиток нормальний, інтелект збережений, пам'ять на минулі і сучасні події - теж. Орієнтація в часі, просторі та своїй особі - також. Контакт з хворим легкий, поведінка при обстеженні адекватна. Сон поверхневий. Координація рухів добра, в позі Ромберга стійкий. Смак хороший, слух та нюх хороші, далекозорість, тактильна чутливість збережена.
Дермографізм - білий, з'являється на 20-ій с, зникає на 40-ій, шириною 0.3 см, не виступає над поверхнею шкіри.
ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ
(DIAGNOSIS PRAELIMINARIS).
На основі скарг на приступи ядухи, що супроводжується стахом смерті, сухий кашель, закладеність носа, утруднене дихання через ніс, задишку з утрудненим видихом, інтенсивний головний біль в потиличній ділянці розпираючого характеру, що підсилюється під час кашлю, серцебиття, біль в ділянці серця за грудиною, пекучого характеру без іррадіації, загальну слабкість,
на основі анамнезу хвороби: вважає себе хворимз 1993 року, коли гостро після психоемоційним перевантаженням (перенервувався на роботі) виникли перші ознаки хвороби - приступи ядухи, які повторювались по кілька разів в день, 5 разів виникали вночі. Ядуха не залежала від пори доби, хворий не може вказати причину кожного приступу, супроводжувалась страхом смерті. Ядусі передували закладення носа, утруднення дихання через ніс. При кожному приступі виникав сухий гавкаючий кашель, який переходив після закінчення приступу в вологий з виділенням 20-30 мл. скловидного дуже в'язкого, густого харкотиння, що важко виділяється, без запаху і домішок крові. Під час приступу виникали дифузні болі в грудній клітці, тупі, інтенсивні, посилювалися при кашлі. При приступі виникав пекучий біль за грудиною без іррадіації. При нападах ядухи виникав інтенсивний розпираючий головний біль в потиличній ділянці, що посилювався під час кашлю. Загальний стан хворого під час нападів - дуже важкий. Положення в ліжку вимушене (ортопное). Вираз обличчя - неспокійний. Шкіра гіперемована. Склери ін'єковані. Хворий звернувся в Тернопільську міську клінічну лікарню №3, де йому було надано медичну допомогу (призначено еуфілін, сальбутамол). Після перебування в лікарні стан хворого значно покращився. Хворий отримав саніторно курортне лікування в Криму. Приймав інгаляції сальбутамолу (при появі закладення носа). З 1994 року приступів ядухи не спостерігалося. З 1996 року хворий відчував задишку з утрудненим видихом при бігу, швидкому підніманні по сходах, а з 1998 року при звичайному фізичному навантаженні. Іноді відмічалось утруднене дихання через ніс. Задишка підсилювалась восени і зимою, особливо при виникненні гострого бронхіту. Іноді задишка виникала після психо емоційного стресу. Восени і зимою виникав вологий гавкаючий кашель з виділенням невеликої кількості в'язкого харкотиння зеленуватого кольору.

 
 

Цікаве

Загрузка...