WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: бронхіальна астма змішаного генезу - Реферат

Історія хвороби: бронхіальна астма змішаного генезу - Реферат

болі при рухах в хребті і інших відділах не скаржиться.
ІСТОРІЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО
( ANAMNESIS VITAE )
Жив і розвивався в задовільних матеріально-побутових умовах. Розвиток хворого в дитинстві відповідав нормі. В школі навчався з 1951 по 1962 рік. В 1962-1967 рр. Служив у армії. В 1972 році закінчив Тернопільський політехнічний інститут. До 1992 року працював інженером на комбайновому заводі.Житлово побутові умови в різні періоди життя задовільні. Режим харчування нерегулярний, харчувався в сухом'ятку. Шкідливі звички: куріння.
В 1975 році переніс апендицит. З 1986 року - часті (3-4 рази в рік) гострі бронхіти, вірусні захворювання. Контакт з туберкульозними і інфекційними хворими заперечує. Факторів ризику СНІДу заперечує.
Сімейний анамнез. Одружений з 1972 р.
Відмічається алергія на анальгін.
В батька спостерігалась бронхіальна астма.
ОБ'ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ
(STATUS PRAESENS OBJECTIVUS).
1. Загальний огляд (inspectio).
Загальний стан хворого задовільний. Свідомість ясна.положення в ліжку активне.вираз обличчя спокійний. Будова тіла гіперстенічна. Нормотрофія. Ріст - 178 см., вага 86 кг., температура 36,8 С.
Шкіра гіперемована, помірно волога, еластичність збережена, рубці, крововиливи, розчухи, пролежні відсутні. Висипки та новоутвори відсутні. Волосяний покрив за чоловічим типом, гіпертрихоз відсутній. Ламкість волосся підвищена, волосся на голові посивіле, густота його зменшена. Нігті трапецієвидні., рожеві, без стоншень, посмугованості, некрихкі. Слизові оболонки губ, ротової порожнини, кон'юктиви червоні, без ерозій, виразки та висипання відсутні. Ясна тверді, не кровоточать.
Підшкірна жирова клітковина розвинена, з переважним відкладанням на передній черевній стінці (товщина складки на рівні пупка - 4 см.).набряки і пастозність відсутні. Крепітація не пропальповується.
Пропальповуються підщелепні, передні шийні, пахвинні лімфовузли, величиною 0,2-0,3 см., круглі і овальні, м'які, неболючі, рухливі, шкіра над ними на змінена.
М'язи: ступінь розвитку задовільний, рівномірно розвинені, тонус збережений, неболючі при пальпації, без ущільнень.
Кістки симетричні, череп мезоцефалічний, ортоцефалічний. Розміри - довжина - 20 см, ширина - 15 см, висота -14 см. Шрами на голові відсутні. Дефекти черепа не відмічаються при огляді і пальпації. Лордоз, кіфоз і сколіоз не спостерігаються. Барабанні палички не спостерігаються. Болючості при пальпації і перкусії кісток немає. Потовщеність чи нерівність окістя не пальпується. Грудна клітка, таз, кінцівки не деформовані.
Суглоби нормальної конфігурації, припухань, контрактур, анкілозів немає. Активні і пасивні рухи збережені в повному обсязі, не викликають болю.
Обличчя симетричне, носогубні складки виражені. Шкіра на обличчі червоного кольору. Висипання на шкірі відсутнє. Очні щілини нормального розміру. Ендофтальм чи екзофтальм відсутні, птоз, набряки, ксантоми, ксанталазми відсутні. Склери білі, неін'єковані. Кон'юктива яскраво-рожева, без висипання, рубців. Зіниці симетричні, незмінені, реакція на світло пряма і співдружня. Ніс нормальної величини, незміненої форми.
2. Дихальна система.
Огляд: грудна клітка емфізематозна (бочкоподібної форми, епігастральний кут більше 90 , над- і підключична ямки зглажені, міжреберні проміжки збільшені, напрям ребер в бокових ділянках наближаєьться до горизонтального, лопатки тісно прилягають до ребер). Половини грудної клітки симетричні. Вени на грудній клітці нерозширені. Рухи грудної клітки при диханні симетричні. В диханні приймають участь допоміжні м'язи, особливо грудинноключичнососковидний. Черевний тип дихання, ЧДР - 25/хв. Експіраторна задишка. Патологічні типи дихання не спостерігаються.
Пальпація: болючість в різних ділянках грудної клітки, вздовж ребер і в міжребер'ях не відмічається. Грудна клітка ригідна. Відчуття шуму тертя плеври відсутнє. Зміни голосового тремтіння не відмічається.
Перкусія: перкуторний звук - коробочний. Тимпаніт в просторі Траубе збережений. Топографічна: верхівки на 6 см вище ключиці справа і на 6,5 зліва. Ширина полів справа 7 см, зліва 8,5 см. Нижня межа:
Топографічні лінії Справа Зліва
В пацієнта В нормі В пацієнта В нормі
Пригрудинна VI міжребер'я V міжребер'я VI міжребер'я V міжребер'я
Середньо-ключична VII ребро VI ребро VII ребро VI ребро
Передня пахвова VIII ребро VII ребро VIII ребро VII ребро
Середня пахвова IX ребро VIII ребро IX ребро VIII ребро
Задня пахвова X ребро IX ребро X ребро IX ребро
Лопаткова XI ребро X ребро XI ребро X ребро
Прихребцева Остистий відросток XII грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця Остистий відросток XII грудного хребця Остистий відросток XI грудного хребця
Активна екскурсія легень по середній аксілярній лінії:
Справа Зліва
В пацієнта В нормі В пацієнта В нормі
Вдих Видих Сума Вдих Видих Сума Вдих Видих Сума Вдих Видих Сума
1,5 1,5 2 3-4 3-4 6-8 1,5 1,5 2 3-4 3-4 6-8
Аускультація: дихання над і під ключицями, в підпаховій ділянці, вище лопатки, між і нижче лопаток одинакове, симетричне в обох легенях. Дихання везикулярне, ослаблене. Сухі свистячі експіраторні хрипи над усією поверхнею легень. Крепітація відсутня. Шум тертя плеври не прослуховується.
3. Серцево-судинна система.
Пульс: на променевій артерії: частота 85/хв, ритм правильний, середнього напруження, повний, середньої величини, середньої швидкості. Дефіцит пульсу відсутній. Аналогічно - на стегновій, поверхневій скроневій, артерії тилу стопи.
Серцевий горб відсутній. Верхівковий поштовх локалізований в п'ятому міжребер'ї на 1 см до середини від середньоключичної лінії, шириною 1 см, низький, непідсилений, резистентний. Серцевий поштовх відсутній, пульсація великих судин і епігастрію не відмічаються. Спостерігаються набухання яремних вен при вдиху, при видиху вени спадаються. Тремтіння грудної клітки не відмічається.
Перкуторно:
Серцева тупість: Межі:
права ліва верхня
Відносна в ІV міжребер'ї на 1 см вправо від правого краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої середньоключичної лінії нижній край ІІІ ребра по лівій парастернальній лінії.
Абсолютна в ІV міжребер'ї по правому краю грудини. в V міжребер'ї на 1см вправо від лівої середньоключичної лінії верхній край V ребра по лівій парастернальній лінії.
Поперечник серця - 13 см. абсолютна тупість не визначається.
Аускультативно: ритм серцевої діяльності правильний, ЧСС 85/хв. Тони чисті. На верхівці і в ділянці мечовидного відростка -

 
 

Цікаве

Загрузка...