WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

разів на рік хворіє ГРВІ, дана симптоматика в дитини вперше в житті, алергогенетичний анамнез обтяжений зі сторони бабусі (хворіє бронхіальною астмою). У дитини наявна алергічна реакція на пил (чхання). Дані об`єктивного обстеження(загальний стан хворого близький до задовільного, положення в ліжку активне. Дихання шумне з утрудненим і свистящим видихом, носову дихання утруднене, помірні виділення рум`янець на щоках, частота пульсу - 66 уд. в хвилину, сухий кашель, що супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. Перкуторно над лугенями вислуховується коробковий звук. ЧД - 20 за хв.Аускулютативно в легенях жорстке дихання, сухі свстящі хрипи.Діяльність серця ритмічна, тони звучні. ЧСС-72 за 1 хв.
-даних рентгенологічного дослідження: періваскуляція і перебробронхіальна інфільтрація хвостової частини кореня легень. Легенева тканина помірно здута, малюнок посилений за рахунок судинного комлекса.
- даних спірографії: Відзначається незначне зниження показників зовнішнього дихання. Порушення зовнішнього дихання за обструктивним типом.
- Враховуючи нище наведені синдроми:
На бронхообструктивний синдром вказують дані рентгенологічного дослідження(періваскуляція і перебробронхіальна інфільтрація хвостової частини кореня легень. Легенева тканина помірно здута, малюнок посилений за рахунок судинного комлекса), скарг на сухий кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить, появу ексспіраторної задишки після фізичного навантаження, об`єктивно проявляється сухим кашлем, що супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. На синдром дихальної недостатності 2-ого ступеня вказує поява задишки при незначному фізичному навантаженні й участь допоміжних м'язів в акті диханні, і дані спірографії. Слабість, швидка втомлюваність, знижена працездатність, в'ялість а також субфібрильна температура може вказувати на незначний інтоксикаційний синдром.
Вище перераховані дані дають нам підстави поставити діагноз гострий обструктивний бронхіт, брохіальна астма,після приступний період.
План лікування
1.Режим палатний в зв`язку з задовільним станом хворої і легкими проявами захворювання
2.Дієта № 15. Забезпечує повноцінне фізіологічне харчування, фізіологічно повноцінна, дозволяється вживання усіх видів страв.
3.Принципи етіотропного лікування. Хворому при бронхоспазмах вводимо еуфілін, прзначаємо ефедрин Протиалергічна дія-- преднізилон. Для антигістамінної дії призначаємо димедрол, супрастін, діазолін. Киснево-медикаментозні інгаляції. Спокій, часте провітрювання кімнати, фізичні вправи на дихання.
4.Патогенетична терапія .
а)десенсибілізуюча терапія. Використовуються супрастин, діазолін, дімедрол, піпольфен, які зменшують алергічні прояви.
б)покращення дренажної функції бронхів. Ацетилцистеїн, амброксол, лазолван, бромгексин, мукалтин.
в)корекція імунного статусу. Препарати імуноглобулінів (сандоглобулін, ендоглобулін, свіжозаморожена плазма), ехінацея, настойка елеутерокока, жень-шеню.
5.Симптоматична терапія включає лікування дихальної недостатності (бронхолітики, оксигенотерапія )
Профілактичні заходи
В подальшому треба запобігати захворювання дитини ГРВІ. Уникати присутності алергену, часто провітрювати кімнати, займатися лікувальною фізкультурою(дихальні вправи). Показане санітарно-курортне лікування з загальноукріплюючими, гіпосенсибілізуючими, бронхолітичними і фізіотерапевтичними процедурами.
Епікриз
Хворий Заврожин Денис Валерович, 13 років. Навчається в школі № 10 в 7 класі. поступив в дитячу обласну лікарню м.Тернополя 10.04.2000р. зі скаргами на сухий, приступоподібний кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості харкотиння, яке за словами дитини прозоре, в'зкої консистенції, на задишку, яка з'вляється як вспоеої так і при фізичному навантаженні, та є утрудненою на видосі,на насморк, загальна слабість, знижена працездатність та швидку втомлюваність, а також в'ялість. З історії розвитку захворювання відомо що захворювання почалося один рік тому, коли на грунті гострого бронхіту у дитини виник напод ядухи. Тоді вперше було поставлено діагноз бронхіальна астма. Було проведено стаціонарне лікування, після якого стан нормалізувався.
Місяць по тому,після переохолодження у дитини розпочалося ГРВЗ. Через 10 днів, після початку хвороби, виник приступ ядухи, який тривав 2,5 годин. Дитина була направлена(10.04.2000) дільничим терапевтом на стаціонарне лікування у ТДОКЛ.
В клініці приступів не спостерігалося, торбували лише вище вказані скарги. Хворому було призначено лікування, стан хворого частково нормалізувався.
Об'єктивно в дитини спостерігається обструктивний синдром на що вказують дані рентгенологічного дослідження(періваскуляція і перебробронхіальна інфільтрація хвостової частини кореня легень. Легенева тканина помірно здута, малюнок посилений за рахунок судинного комлекса), Перкуторно над лугенями вислуховується коробковий звук. Аускулютативно в легенях жорстке дихання, сухі свстящі хрипи, скарг на сухий кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить, появу ексспіраторної задишки після фізичного навантаження,. На синдром дихальної недостатності 2-ого ступеня вказує поява задишки при незначному фізичному навантаженні й участь допоміжних м'язів в акті диханні, і дані спірографії. Слабість, швидка втомлюваність, знижена працездатність, в'ялість а також субфібрильна температура може вказувати на незначний інтоксикаційний синдром. На основі цих данних а та кож даних алергогенетичного анамнезу було поставлено діагноз: Обструктивний бронхіт, бронхіальна астма - після приступний період.
Лікування привело до часткового поліпшення стану хворого, в лікарні нападів астми не було але решта скарг частково були присутні. Після виписки з стаціонару ( при відсутності загострень ) диспансерний нагляд потрібно проводити протягом 3 років. . Хворому рекомендовано: санація вогнищ хронічної інфекції уникнення контакту з алергенами, уникнення переохолодження,емоційних стресів . раціональне харчування із збалансованим вмістом вітамінів та мікроелементів, своєчасне лікування інфекційних захворювань . Показане санітарно-курортнелікування з загальноукріплюючими, гіпосенсибілізуючими, бронхолітичними і фізіотерапевтичними процедурами.
Обов'язковий диспансерний нагляд по місцю проживання протягом 5 років після зникнення симптомів захворювання .
Тампературний лист хворого
Дата 11.04 .00 12.04.00 13.04.00 14.04.00
День хвороби р в р в р в р в
П АТ Т
120 175 40
100 150 39
90
125 38
80 100 37 ?
?
?
?
?
?
? ?
?
?
?
70
75 36 ?
?
?
?
?
?
? ?
?
?
?
?
? ?
?
?
? ?
?
?
?
60 50 35 ?
?
?
? ?
?
?
? ?
?
?
? ?
?
?
? ?
?
?
? ?
?
?
?

 
 

Цікаве

Загрузка...