WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

грунті гострого бронхіту, у дитини виник напад ядухи. Тоді вперше було поставлено діагноз бронхіальна астма. Було проведено стаціонарне лікування, після якого стан нормалізувався. Місяць тому,після переохолодження у дитини розпочалося ГРВІ. Під час захворювання з'явилось: нежить, підвищена температура до 38-39 С, чхання, згодом появився сухий приступоподібний, малопродуктивний кашель, а також спостерігалося почащення та утруднення дихання.
Через 10 днів, після початку хвороби, виник приступ ядухи, який тривав 2,5 годин.
Приступ курував лікар швидкої медичної допомоги, дитина була направлена(10.04.2000) дільничим терапевтом на стаціонарне лікування у ТДОКЛ.
В клініці приступів не спостерігалося, торбували лише вище вказані скарги. Хворому було призначено лікування, стан хворого частково нормалізувався.
Враховуючи дані історії життя (кілька разів на рік хворіє ГРВІ, дана симптоматика в дитини вперше в житті, алергогенетичний анамнез обтяжений зі сторони бабусі (хворіє бронхіальною астмою). У дитини наявна алергічна реакція на пил (чхання). Дані об`єктивного обстеження(загальний стан хворого близький до задовільного, положення в ліжку активне. Дихання шумне з утрудненим і свистящим видихом, носову дихання утруднене, помірні виділення рум`янець на щоках, частота пульсу - 66 уд. в хвилину, сухий кашель, що супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. Перкуторно над лугенями вислуховуєтьсякоробковий звук. ЧД - 20 за хв.Аускулютативно в легенях жорстке дихання, сухі свстящі хрипи.Діяльність серця ритмічна, тони звучні. ЧСС-72 за 1 хв.
На бронхообструктивний синдром вказують скарги на сухий кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить, появу ексспіраторної задишки після фізичного навантаження, об`єктивно проявляється вологим кашлем, що супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. На синдром дихальної недостатності 2-ого ступеня вказує поява задишки при незначному фізичному навантаженні й участь допоміжних м'язів в акті диханні. Слабість, швидка втомлюваність, знижена працездатність, в'ялість а також субфібрильна температура може вказувати на незначний інтоксикаційний синдром. Виходячи з вище перерахованих даних можна запідозрити бронхіальну астму на фоні обструктивного бронхіту.
План обстеження хворого
Назва аналізу Очікувані результати
Загальний аналіз крові Помірний лейкоцитоз, при вірусній пневмонії - лейкопенія, зсув лейкоцитарної формули вліво, підвищення ШОЕ
Біохімічний аналіз крові Підвищення рівня 2 і -глобулінів, сіалових кислот, фібрину, серомукоїду
Загальний аналіз сечі Обов`язковий
Кал на яйця глистів Обов`язковий
Аналіз харкотиння з виз наченням флори і її чут ливості до антибіотиків Флора, яка міститься в харкотинні, її чутливість до антибіотиків
Шкірні проби з алергеном Виявлення сенсибілізації до різноманітних алергенів
Результати додаткових досліджень та їх інтерпретація.
. Загальний аналіз крові:
Показник Значення Норма
Hb 105 г/л 120-150г/л
Еритроцити 3,73 Т/л 3,7-4,7 Т/л
Колірний показник 0,9 0,85-1,10
ШОЕ 5 мм/год 2-10мм/год
Лейкоцити
еозинофіли 10 Г/л
5Г/л 4-9Г/л
паличкоядерні 4 1-6
сегментоядерні 60 47-72
лімфоцити 31 19-37
моноцити 4 3-11
2.Загальний аналіз сечі:
Показник Значення Норма
Кількість 80.0 мл 100мл
Колір Солом'яно-жовтий світло-жовтий
Прозорість Прозора прозора
Білок Немає немає
Осад Немає немає
Лейкоцити 0-1 поодиникі в полі зору
Епітелій Поодинокі в полі зору плоский, 1-3 в п. зору
Кристали сечової к-ти Немає немає
рН Кисла кисла
Білок _ _
Цукор _ _
3. Аналіз калу на яйця гельмінтів: яйця гельмінтів не знайдено.
4. Біохімічний аналіз крові:
Показники Значення Норма
Глюкоза 4,7 3,3-5,5ммоль/л
Білірубін загальний 12,32 1,7-20,5 мкмоль/л
Білок загальний 70,2 г/л 65-85 г/л
Тімолова проба 4,93
Алат 0,459 0,68-0,1ммоль/годхв
5.Спірографія
Показник Фактичний рузультат Належний результат Відсоток відхилення
ЖЄЛ вд 2,13 2,58 82
ОФВ пос. 0,40 - -
ОФВ 1,83 2,64 69
ОФВ ж 82,9 90,4 95
ПОС,вид 2,60 -
ПОС,вд 2,40 17,0 20
Відзначається незначне зниження показників зовнішнього дихання-
Порушення зовнішнього дихання за обструктивним типом.
Ренгенографія грудної клітки: періваскуляція і перебробронхіальна інфільтрація хвостової частини кореня легень. Легенева тканина помірно здута, малюнок посилений за рахунок судинного комлекса, купол діафрагми чітко контурується. Серце- в межах вікової норми.
ЕКГ: Вольтаж збережений, ритм правельний, ЧСС-80 за хв.,електрична вісь-вертикальна.
Зішкріб на ентеробіоз- не виявлено.
Мазок із зіву і носу- черуз 48 год росту дифтерійної палички не виявлено.
Диференціальна діагностика
Для поставлення заключного діагнозу треба провести диференціальну діагностику синдрому експіраторної задишки з іншими патологіями (стороннє тіло дихальних шляхів, обструктивний синдром при пневмонії,пневмоторакс)
При сторонньому тілі кашель задишка і ціаноз появляються випадково і тривають декілька хвилин.
Обструктивний синдром при пневмонії. При цьому синдромі характерно температера вище 38 С і більше 3 днів. В легенях вологі , крепітуючі хрипи які носять постійний характер , жорстке дихання, бронхофонія. Присутня тахікардія, ціяноз, і нейтрофільний лейкоцитоз більше 10*10Г/л.
При пневмотораксі характерно інспіраторна задишка, слабкість дихання , об ективно видно поранення грудної клітки.
Так як вище перераховані синдром не характерні для даної патології то можна обгрунтовувати наступний клінічний діагноз.
Клінічний синдромальний діагноз
Враховуючи обгрунтування в попередньому діагнозі а саме:
- скарг на сухий кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості прозорго, в'язкої консистенції харкотиння, яке легко відходить, появу експіраторної задишки, яка з'являється як в спокої так і після фізичного навантаження, також загальну слабість, швидку втомлюваність і в'ялість.
-даних історії розвитку захворювання: почалося один рік тому, коли на грунті гострого бронхіту, у дитини виник напад ядухи. Тоді вперше було поставлено діагноз бронхіальна астма. Було проведено стаціонарне лікування, після якого стан нормалізувався. Місяць тому,після переохолодженняу дитини розпочалося ГРВІ. Під час захворювання з'явилось: нежить, підвищена температура до 38-39 С, чхання, згодом появився сухий приступоподібний, малопродуктивний кашель, а також спостерігалося почащення та утруднення дихання.
Через 10 днів, після початку хвороби, виник приступ ядухи, який тривав 2,5 годин.
Приступ курував лікар швидкої медичної допомоги, дитина була направлена(10.04.2000) дільничим терапевтом на стаціонарне лікування у ТДОКЛ.
В клініці приступів не спостерігалося, торбували лише вище вказані скарги. Хворому було призначено лікування, стан хворого частково нормалізувався.
Враховуючи дані історії життя (кілька

 
 

Цікаве

Загрузка...