WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

момент курації відсутня.
Статичний огляд. Грудна клітка циліндричної форми, епігастральний кут прямий. Обидві половини грудної клітки симетричні. Міжреберні проміжки виражені помірно. Нормостенічний тип конституції.Втяжіння в місці кріплення діафрагми, западіння грудини немає.
Динамічний огляд. В акті дихання симетрично беруть участь обидві половини грудної клітки, допоміжні м`язи участі в диханні не беруть. Грудний тип дихання. Присутня експіраторна задишка як в спокої так і при фізичному навантаженні. Частота дихальних рухів - 20 в хвилину. Інспіраторний чи експіраторний стридор відсутній.
При пальпації болючість при надавлюванні в ділянці гайморових та лобних пазух відсутня. Деформації кісткового каркасу грудної клітки, зглаженості, пастозності чи болючості міжреберних проміжків немає. Голосове тремтіння симетричне, звичайної інтенсивності. Відчуття шуму тертя плеври відсутні. Обидві половини грудної клітки симетричні.
При порівняльній перкусії звук корбковий .При топографічній перкусії верхівки легень спереду виступають над ключицями на 3 см, ззаду знаходяться на рівні сьомого шийного хребця. Поля Креніга- 5 см справа і зліва.
Нижня межа легень:
Межа Справа Зліва
Середньоключична лінія VI ребро -
Передня аксилярна лінія VII ребро VIII ребро
Середня аксилярна лінія VIII ребро IX ребро
Задня аксилярна лінія IX ребро IX ребро
Лопаткова лінія X ребро X ребро
Прихребетна лінія XI грудний хребець XI грудний хребець
Активна екскурсія легень по правій і лівій пахвових лініях становить 3 см.
При порівняльній аускультації дихання жорстке. Сухі свистящі хрипи над усєю поверхнею. Крепітація, шум тертя плеври не вислуховуються. Бронхофонія не змінена.
Травна система Слизові оболонки ясен, щік, піднебіння рожеві, вологі. Язик вологий, рожевий, сосочки добре виражені, незначний білуватий налет в ділянці кореня язика. Виразок, тріщин немає. М`яке і тверде піднебіння рожевого кольору, без нальоту, геморагій чи виразок. Зів і мигдалики не змінені.
Запах з ротової порожнини відсутній
Зубна формула 765*321 1234567
76*4321 1234*67
*-карієс
Живіт округлої форми, звичайної конфігурації. Видима перистальтика відсутня. Передня черевна стінка не бере участі в акті дихання. Обвід живота -80 см . Стан пупка без особливостей.
Огляд ануса не проводилося
При поверхневій орієнтовній пальпації живіт м`який, не болючий, напруження чи розходження м`язів черевної стінки відсутнє. Пухлин чи грижі не виявлено. При глибокій методичній ковзній методичній (топографічній) пальпації за Образцовим і Стражеско :
Сигмовидна кишка - у вигляді циліндра, товщиною 1см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в лівій здухвинній ділянці.
Сліпа кишка пальпується в правій здохвинній ділянці, не болюча, округлої форми, товщиною 2 см, м'яка.
Висхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в лівій латеральній ділянці.
Попериково-ободова - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в епігастральній ділянці.
Нисхідна ободова кишка - у вигляді циліндра, товщиною 2 см, не болюча, м'яка, мало рухома, бурчить при пальпації, знаходиться в правій латеральній ділянці.
Шлунок при глибокій методичній ковзній пальпації пропальпувати не вдалося. Перкуторно нижня межа шлунка не визначається. Перкуторно-аускультативно і по шуму плескоту нижня межа шлунка знаходиться в епігастрії на 3-4 см вище пупка. Симптом Менделя негативний. Нижній край печінки по правій середньоключичній лінії пальпується на рівні правої реберної дуги, по передній серединній лінії розміщується на 3 см нижче мечовидного відростка. Симптоми Ортнера, Кера, Мюссі-Георгієвського, Мерфі негативні. Пропальпуати селезінку не вдалося. Підшлункова залоза не пальпується, симптом Мейо-Робсона негативний. Перкуторний звук в правому підребер`ї і епігастрії притуплений, в інших ділянках живота - тимпанічний. Ознаки балотування відсутні. Вільної рідини в черевній порожнині немає.
Аускультативно перистальтика вислуховується.
Випорожнення один раз в день, стілець оформлений, без патологічних домішок.
Сечовидільна система Набряки на кінцівках, обличчі, в крижовій ділянці, внизу живота не визначаються. Посмикування м`язів, шумне дихання, сліди розчухів та крововиливів на шкірі, носові кровотечі, запах сечі та аміаку з рота відсутні. При огляді зміни в поперековій ділянці (гіперемія шкіри, згладжування контурів, вибухання ділянки нирок), випинання нижньої ділянки живота відсутні. Пропальпувати нирки не вдалося. Болючість в точках сечоводів не визначається. Симптом Пастернацького негативний з обох боків. Сечовий міхур не пальпується, пастозність відсутня, перкуторно не визначається. Частота сечопуску в денний час-7 разів, в нічний-1. Денне чи нічне нетримання сечі не спостерігається. Болючість при сечопуску відсутня. Добовий діурез-1 л. денний діурез переважає над нічним в 3 рази. При огляді зовнішних статевих органів слизова оболонка біля входу в уретру не змінена. Яєчка опущенні в калитку. Статеві органи задовільного розвитку.
Ендокринна системa Вираз обличчя звичайний. Змін шкіри в проекції щитовидної залози немає. Щитовидна залоза не збільшена, м'якої консистенції, вільно рухаєтьсі при ковтанні, не болюча при пальпації.
Нервова система Свідомість повна. Розумовий розвиток добрий, інтелект і пам`ять нормальні. Емоційна настроєність дитини позитивна. Сон не порушений. Апетит добрий. Легко входить в контакт. Вираз обличчя спокійний, міміка збережена. Очні щілини середньої ширини. Сизоокість, ністагм не спостерігаються. Зорове та слухове зосередження нормальне.Зіниці середнього розміру, реакція на світло збережена. Координація збережена. Болючість при натисканні на периферичні нерви не спостерігається. Симптоми Ласега, Сікара, Мацкевича, Нері негативні.При дослідженні больової, температурної, тактильної, вібраційної чутливості порушень не виявлено.Рогівковий, кон`юктивальний, глотковий, шкірно-черевні, сухожилкові та надкісничні рефлекси збережені. Ригідність потиличних м`язів відсутня.Симптоми Керніга, Брудзінського негативні.
Дослідження вегетативної нервової системи. При перевірці дермографізму червона смуга шириною 0,5 см з`явилася на 20 с, над шкірою не виступала, болем і свербінням не супроводжувалася, зникла через 2 хвилини. Піломоторний рефлекс, рефлекс Даньїні-Ашера, ортостатичний, кліностатичний, солярний рефлекси негативні. Парези, паралічі,гіпотонії, гіперкінези відсутні.
Попередній синдромальний діагноз
Враховуючи скарги на сухий кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості прозорго, в'язкої консистенції харкотиння, яке легко відходить, появу експіраторної задишки, яка з'являється як в спокої так і після фізичного навантаження, також загальну слабість, швидку втомлюваність і в'ялість.
Враховуючи дані історії розвитку захворювання: почалося один рік тому, коли на

 
 

Цікаве

Загрузка...