WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

зосереджуватись. Настрій спокійний, різких змін настрою немає. Сон нормальний. Засинає легко. Вдень не спить. Сонливості, позіхання, безсоння не відмічає. На головні болі, головокружіння, шум в голові, знепритомлення не скаржиться. Парези, паралічі, м`язова слабість, порушення координації відсутні. Пам`ять і мова не порушені. Судоми, спазми м`язів, нудота, блювання відсутні. На холодні кінцівки, "мурашки", "гусину" шкіру не скаржиться. Болю в м`язах, кістках, суглобах, слабості в кінцівках, заніміння немає. При емоціях не спостерігає почервоніння, блідості чи свербіння. Зміни зору, слуху, чутливості, смаку, чуття відсутні.
Об`єктивне обстеження (Status praesens objectivus)
Загальний огляд (Inspectio) Загальний стан хворого задовільний. Свідомість ясна. Поведінка адекватна. Положення в ліжку активне. Співвідношення росту і поперечних розмірів тіла . Окремі частини тіла пропорційні, симетричні. Нормостенічна будова тіла.
Показник У хворого Норма
Маса 49 кг 48,85 8,26
Зріст 160 см 156,65 8,0
Обвід голови 54 см 54,8
Обвід грудей 72 см 72
Індекс Єпісмана -8
Індекс фізичного розвитку 100,0 100,0
На основі даних анамнезу життя а також результатів антропометрії наявність відхилення у фізичному розвитку не виявлено.
Шкіра блідо-рожевого кольору. Відмічається рум`янець на щоках. Змін кольору шкіри в ділянках носогубного трикутника, кінчика носа, мочок вух, кінцівок немає. Природні складки на щоках, носі, навколо очей виражені добре. Висипань, рубців, родимих плям, вітіліго, судинних плям на шкірі немає. Поверхня оксамитова. Еластичність шкіри збережена. Вологість шкіри нормальна, температура на симетричних ділянках в межах норми. При перевірці дермографізму червона смуга шириною 0,5 см з`явилася на 20 с, над шкірою не виступала, болем і свербінням не супроводжувалася, зникла через 2 хвилини. Температурна, больова, тактильна чутливість шкірних покривів збережена. Молоточковий симптом, проба щипка негативні. Нігті овальної форми, рожевого кольору, тверді, не ламкі, без поперечної посмугованості, потовщень, плям, вищербленості вільного краю, рівні. Слизові оболонки ротової порожнини, щік, ясен світло-рожеві, вологі, чисті, не набряклі, без пліснявки. Кон`юктива очей рожевого кольору, не набрякла, колір склер не змінений.
Підшкірна жирова клітковина Товщина складки в біляпупковій ділянці - 2 см, по боках грудини на рівні сосків - 1,5 см, під кутами лопаток - 2 см, на плечах - 1 см, на стегнах - 2 см. Складки рівномірні, симетричні, без ущільнень, болючості, інфільтрації. Набряки, пастозність повік, обличчя, тулуба, кінцівок відсутні. Тургор м`яких тканин збережений.
Лімфатична система При огляді збільшені лімфовузли не спостерігаються. Шкіра над лімфовузлами не змінена. Набряку підшкірної основи, нориць, некрозу, абсцедування, виразок, рубців в проекції лімфовузлів немає. Вдалося пропальпувати підщелепні, аксилярні, пахвинні лімфатичні вузли. Підщелепні вузли при пальпації овальної форми 0,3*0,5 см, еластичні, рухомі, не болючі, не зрощені між собою і з навколишніми тканинами, шкіра над вузлами не змінена. Пахвові вузли пальпуються у вигляді округлих утворів діаметром 0,5 см, еластичних, рухомих, не болючих, не зрощених між собою і з навколишніми тканинами, шкіра в проекції вузлів не змінена. Пахвинні вузли пальпуються як утвори округлої форми діаметром 0,5 см, еластичні, не болючі, рухомі, не зрощені між собою і з навколишніми тканинами, шкіра в проекції лімфатичних вузлів не змінена. Піднебіння мигдалики не збільшені, слизова зіву світло-рожева.
М`язова система Загальний розвиток м`язів середній, тонус збережений. М`язи розвинені симетрично, кривошия, асиметрія, недорозвинення м`язів відсутні.Рухи збережені в повному об`ємі. Судоми відсутні. М`язова сила достатня. Болючість, ущільнення при пальпації не відмічаються. Симптоми Люста, Шлезінгера, феномени Люста, Труссо негативні. Відкриті чи закриті пошкодження м`язів відсутні.
Кістково-суглобова система Обвід черепа становить 54 см, що відповідає віку дитини. Форма голови мезоцефалічна. Плеската потилиця, горби відсутні. При пальпації розм`якшення кісток черепа, порушення стану швів черепа немає.
Зубна формула 765*321 1234567
76*4321 1234*67
*-карієс
Грудна клітка циліндрична. Хребет, грудна клітка, таз не деформовані. Асиметрія грудної клітки, реберні "вервиці" відсутні. Епігастральний кут прямий, нормостенічний тип конституції. Спина нормальної форми. Кінцівки пропорційні, не деформовані, без аномалій розвитку. Потовщення, плоскостопість відсутні. Болючості при пальпації кісток немає. Суглоби не деформовані, без набряку, не болючі, не припухлі. Стан шкіри і навколишніх тканин не змінений, зміни температури над суглобами відсутні. Випоту в суглобах немає. Активні і пасивні рухи збережені в повному об`ємі.
Серцево-судинна система
Огляд серцевої ділянки, шиї, надчеревної ділянки. Серцевого горба в ділянці серця немає. Пульсація сонних артерій, "танок каротид", набрякання шийних вен, венозна пульсація, пульсація печінки, розширення поверхневих вен в ділянці серця не визначаються. Симптом Мюссе негативний. Верхівковий поштовх локалізується в V міжребер`ї по лівій середньоключичній лінії на площі 1 см, має звичайну висоту, силу і резистентність, позитивний. Пульс: частота - 66 в хвилину, синхронний, ритмічний, звичайного напруження, доброго наповнення, величини і форми, рівномірний, відповідає частоті серцевих скорочень, не пов`язаний з фазами дихання. Характеристики не змінюються при пальпації пульсації сонних, вискових, пахвових артерій, артерій тилу ступні, стегнових, черевного відділу аорти.
Артеріальний тиск: систолічний- 130 мм.рт.ст.
діастолічний-90 мм.рт.ст.
Межі абсолютної та відносної серцевої тупості у хлопчика та в нормі.
У хворого Норма
відносна серцева тупость
Справа на 0,5 см. назовні від правої парастернальної лінії на 0,5 см. назовні від правої парастернальної лінії
Зліва по лівій середньоключичній лінії по лівій середньоключичній лінії
Зверху по ІІІ ребру по ІІІ ребру
Абсолютна серцева тупість
Справа по правій парастернальній лінії по правій парастернальній лінії
Зліва на 1 см досередини від лівої середньоключичної лінії на 0,5 см досередини від лівої середньоключичної лінії
Зверху по ІІІ міжребер'ю по ІІІ міжребер'ю
Поперечник серця: абсолютний - 7 см, відносний - 12 см. Ширина судинного пучка - .
Аускультативно діяльність серця ритмічна, частота серцевих скорочень 66 за хвилину, тони серця звучні, чисті, І тон краще вислуховується над верхівкою, ІІ- над аортою і легеневим стовбуром. Серцеві шуми, шум тертя перикарду, плевроперикардіальний шум відсутні.
Дихальна система Ціаноз носогубного трикутника, нігтьових лож,акроціаноз відсутні. Кивальних рухів голови в такт диханню немає. Носове дихання утруднене, незначні виділення з носа, пінисті виділення в куточках рота відсутні. Голос дзвінкий. Сухий, приступоподібний кашель супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. Ядуха на

 
 

Цікаве

Загрузка...