WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат

Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма, - Реферат


Історія хвороби : гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма,
післяприступний період
Клінічний діагноз: Гострий обструктивний бронхіт, бронхіальна астма,
післяприступний період
Куратор: студент ІІІ курсу
лікувального факультету 23 групи
Оцінка за історію-
Оцінка за захист-
Тернопіль 2000
Паспортна частина (Praefatio)
1.Прізвище,ім`я,по-батькові
2.Вік дитини 13 років
3.Дата і місце народження 23.03.1987 р., м.Тернопіль
4.Адреса проживання 5.Дані про батьків 1965 р.н.,не працює
,
6.Дитячий заклад, що відвідує дитина Школа № 10,клас 7
7.Лікувальний заклад,під наглядом якого перебувала дитина Дільнична міська поліклініка
8.Дата вступу в клініку 10.04.2000 р.
Скарги хворого (Molestia aegroti, Guerellae aegroti) на день курації
Хворий скаржиться на сухий, приступоподібний кашель, який супроводжується виділенням незначної кількості харкотиння, яке за словами дитини прозоре, в'зкої консистенції.
Також скаржиться на задишку, яка з'вляється як вспоеої так і при фізичному навантаженні, та є утрудненою на видосі.
Окрім цього хворого торбує насморк, загальна слабість, знижена працездатність та швидку втомлюваність, а також в'ялість.
Історія захворювання (Anamnesis morbi)
Захворювання почалося один рік тому, коли на грунті гострого бронхіту у дитини виник напод ядухи. Тоді вперше було поставлено діагноз бронхіальна астма. Було проведено стаціонарне лікування, після якого стан нормалізувався.
Місяць тому,після переохолодження у дитини розпочалося ГРВЗ. Під час захворювання з'явилось: нежить, підвищена температура до 38-39 С, чхання, згодом появився сухий приступоподібний, малопродуктивний кашель, а також спостерігалося почащення та утруднення дихання.
Через 10 днів, після початку хвороби, виник приступ ядухи, який тривав 2,5 годин.
Приступ курував лікар швидкої медичної допомоги. Дитина була направлена(10.04.2000) дільничим терапевтом на стаціонарне лікування у ТДОКЛ.
В клініці приступів не спостерігалося, торбували лише вище вказані скарги. Хворому було призначено лікування, стан хворого частково нормалізувався.
Історія життя хворого (Anamnesis vitae)
Хворий народився 23.03.1987р. від першої вагітності.На час вагітності мати мала 22 роки. Вагітність протікала нормально без захворювань з боку матері, вживання медикаментів жінка заперечує Пологи були вчасні, перебігали без ускладнень. Дитина народилася доношеною, без ознак асфіксії. Період новонародженості перебігав нормально, харчування змішане. Зараз дитина харчується чотири рази на день, обов`язково вживає рідкі страви. Фізичний та психомоторний розвиток проходив нормально. В школі має добру успішність. На прикінці 1999 р. хворів на свинку. Декілька разів на рік хворіє ГРВІ, дана симптоматика у дитини вперше. Дитина отримала усі щеплення, реакцій не спостерігалося. Алергологічний анамнез обтяжений зі сторони бабці(хворіє бронхіальною астмою). У дитини наявна алергічна реакція на пил,пилок (чхання). Гіперергічна сироватка не вводилася. Наявність алергізуючих матеріально-побутових факторів мати не заперечує. Контакту з хворим з клінічно схожим захворюванням не було. Епідеміологічне оточення в школі задовільне. Дитина дотримується санітарно-гігієнічних навичок. Харчується чотири рази на день в домашніх умовах. Гемотрансфузій чи інших парентеральних втручань не було.
перенесла одну вагітність, яка закінчилася пологами, шкідливі звички заперечує, безробітна. Дитина живе в однокімнатній квартирі. Відвідує школу. Вдома виховується матір`ю і бабусею. Дитина не має окремої кімнати, спить в ліжку з матір`ю, забезпечена білизною і одягом за сезоном. Режим дня зберігається. Тривалість прогулянок - 2-3 години, сну - 7-9 годин. Фізичне та учбове навантаження звичайне. Дитина дотримується режиму харчування.
Генетичний анамнез.
Бронхіальна
астма
Бронхіальна астма
За даними анамнезу, динаміка розвитку дитини є задовільною. Умови життя не є добрими.
Суб`єктивне обстеження (Status praesens subjectivus)
Шкіра і слизові оболонки Шкіра бліда, відмічається рум`янець на щоках. Висипів на шкірі і слизових немає. Колір слизових оболонок не змінений. Пліснявки на твердому і м`якому піднебінні, слизовій ротової порожнини немає. Ясна і слизова язика не змінені. Хворий скаржиться на підвищену пітливість. Змін властивостей волосся, нігтів не відмічає. На зниження або збільшення жирових відкладень в підшкірній жировій клітковині, ущільнення підшкірної основи не скаржиться.
Лімфатична система Болючості в місцях розміщення периферичних лімфатичних вузлів, припухання в цих ділянках чи змін шкірних покривів над ними хворий не відмічає.
Кістково-суглобова система На болі в суглобах, кістках хвора не скаржиться. Деформація суглобів, скутість чи обмеження рухів в суглобах відсутні.
М`язова система На м`язове безсилля хворий не скаржиться. Асиметрія м`язів, болючість, затвердіння в м`язах відсутні. Тремору кінцівок чи судом немає.
Серцево-судинна система На біль в ділянці серця, за грудиною не скаржиться. Серцебиття, головного болю в ділянці потилиці, запаморочення, мерехтіння перед очима, шуму у вухах не відмічає. Скаржиться на задишку, яка виникає після фізичного навантаження. Задишково-ціанотичних нападів немає. Скаржиться на втомлюваність.На зміну апетиту, схуднення не скаржиться.
Дихальна система Хворий скаржиться на сухий приступоподібний кашель кашель який супроводжується виділенням незначної кількості слизистого харкотиння, яке легко відходить. Кровохаркання не відмічає. Шумного дихання уві сні чи під час неспання, ядухи немає. Відмічає появу інспіраторної задишки після фізичного навантаження. Ціанозу носогубного трикутника немає. Дихання через ніс вільне. Болю в ділянці грудної клітки хвора не відмічає. Зміни голосу відсутні. На деформації грудної клітки, неприємний запах з рота і носа не скаржиться.
Травна система Апетит збережений. Пристрасті до певної їжі не відмічає. На присмак в роті не скаржиться. Печії, відрижки, нудоти, блювоти хвора не відмічає. Біль при жування чи ковтанні, біль в животі не відмічає. Дефекація - один чи два рази в день, самостійна, не залежить від прийнятої їжі. Стілець оформлений, звичайного кольору, без домішок.
Органи сечовиділення Скарги на біль в ділянці попереку відсутні. На набряки не скаржиться. Сечопуск звичайної частоти, не супроводжується болем, змін об`єму діурезу, порушення співвідношення між денним і нічним діурезом немає. На денне чи нічне нетримання сечі хвора не скаржиться.
Ендокринна система Підвищеної збудливості, дратівливості, емоційної нестійкості, серцебиття, утруднення при ковтанні, диханні не відмічає. Скаржиться на неспокійний сон, підвищену пітливість. Порушення зросту, відставання у фізичному розвитку, надмірного чи зниженого апетиту не відмічає. На спрагу, часте сечовиділення, свербіння в ділянці статевих органів не скаржиться.Нудота, блювання, біль в кістках, м`язах, сонливість відсутні.
Нервова система Хворий спокійна, з цікавістю ставиться до іграшок і до інших дітей. Здатний

 
 

Цікаве

Загрузка...