WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Iсторiя хвороби: аденома передміхурової залози - Реферат

Iсторiя хвороби: аденома передміхурової залози - Реферат

персоналом і пацієнтами, орієнтується на місці, у часі, конкретній ситуації. Відношення до навколишніх доброзичливе.
Щитовидна залоза не пальпується, патології з боку залоз внутрішньої секреції не виявлено
Попередній діагноз
На основі вище перечислених скарг, анамнезу захворювання, об єктивного обстеження можна подумати, що хворий страждає аденомою передміхурової залози.
План обстеження
1. ЗАК, група крові , резус приналежність
2. ЗАС
3. Аналіз крові на р-цію Вассермана , СНІД
4. Цукор крові
5. Кал на яйце глист і стронгілоідоз
6. Коагулограма ( фібриноген , протромбінів час , протромбінів індекс , час рекальцифікаціі)
7. УЗД передміхурової залози
8. Лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу
Результати лабораторних та інструментальних методів обстеження
1.Загальний аналіз крові:
A (II) Rh +
Еритроцити - 4 1012 /л
Гемоглобін - 120 г/л
Лейкоцити - 10,5 109 /л
ШОЄ - 20 мм/год
2.Загальний аналіз сечі:
Кількість - 100 мл
Питома вага - 1010
Колір - слабо рожевий
Прозора
Реакція - кисла
Білок - (-)
Цукор - (-)
Мікроскопія осаду:
Епітелій - плоский, Еритроцит 5-8 у п/зору
Лейкоцити - 1-2 у п/зору
Слиз - (-)
3. Реакція Вассермана, СНІД - від'ємна
4. Цукор крові 5,36 мгмоль/л
5. Кал на яйце глист і стронгілоідоз - не виявлено
6.Коагулограма
Фібриноген Б (-)
Протромбіновий індекс 80%Протромбіновий час 28"
Час рекальцифікаціі 60 сек
7.УЗД передміхурової залози
Виявлено збільшення залози в розмірі (4,5 см), форма - куляста.
8.Лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу
Заключення: виявлено симптом "берета", подовження сечовипускного каналу, "клинок шаблі", припідняте дно.
Диференційний діагноз
Отриманні данні дозволяють запідозрити аденому передміхурової залози. Диф. Діагностику потрібно проводити з раком, гострим простатитом, тубуркульозом, а також виключити захворювання, порушують відтік сечі: запальну або травматичну стріктуру сечовипускного каналу, обтурацією його каменями, пухлиною шийки сечового міхура. Порушенням акту сечовипускання можуть бути захворювання ЦНС; при останніх відсутні або зменьшуються позови до сечовипускання при переповненому сечовому міхурі. Також слід пам ятати про можливсіть аденгоми передміхурової залози у хворих з неврогенним ураженням сечового міхура.
Клінічний діагноз
Попередній діагноз підтверджують результати ЗАС, УЗД, лакунарної уроцистографія по Кнайзе і Шоберу. На основі вище перечисленого виставлено заключний діагноз - аденома передміхурової залази.
План лікування
1. Хірургічне: одномоментна простатоектомія.
2. Тенрапевтичне: постопераційне промивання сечового міхура антисепчичним розчином з метою запобігання утворення згусків крові в сечовому міхурі. Катетер забирають через 4 дні. Для профілактики змін у зсіданні крові даєм пацієнту вітамін К, вікасол.
Операція
Премедикація. Наркоз - ввідний кетамін в/в, потім інгаляційний наркоз (фторотан + закис азоту)
Нижньо серединним розрізом від пупка до лобка розтинають шкіру, підшкірну основу й апоневроз. Прямі м язи живота тупим шляхом розшаровують і розводять гачками в боки. При наявності надлобкової нориці її вирізують разом із рубцями в межах здорових тканини. Передміхурову ффасцію розсікають упоперечному напрямку і тупфером зміщують складку очеревини вгору. Оголену передню стінку сечового міхура ближче до верхівки прошивають 2-ма лігатурами, розрізують її між ними і рану розтягують у поперечному нвпрямку. Ревізують сечовий міхур, шийку внутрішньго отвіру і аденоми. Слизову оболонку в ділянці переходу шийки сечового міхура в сечівник і хірургічну капсулу розсікають куперівськими ножницями (або скалпелем) циркулярним розрізом.
Вказівним пальцем правої руки, введеним у шар між аденомою і хірургічною капсулою, тупим шляхом вилущують і видаляють аденгоматозні вузли (часто одним блоком). Тільки при утрудненні виділення аденоми в пряму кишку вводять вказівний палець лівої руки й подають передміхурову залозувгору в порожнину сечового міхура. На ложе видаленої аденоми й край розсіченої шийки сечового міхура накладають кетгутові шви.
Сечовий міхур ушивають наглухо. Дренування сечового міхура здійснюється за допомогою катетера уведеному в сечівник.
Видалена залоза відправлено на гістологію.
Гістологія Збільшена передміхурова залоза,змішана форма АПЗ, аденоматозні вузли складаються з тісно розташованих залоз, утворюючих багаточисельні крипти і сосочкові вирости. В просвіті залози - секрет, амілоїдні тільця, скупчення лейкоцитів. Диагноз - аденома передміхурової залази.
Щоденник
7.10.01
Загальний стан задовільний . Скарги на незначні болі внизу живота . Язик вологий рожевий . Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий ,болючий внизу.С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Випорожнення оформленні раз на день
T - 36,7 Лікування згідно призначень
Ps - 62 / хв.
АТ - 110 / 70 мм рт ст.
10.10.01
Загальний стан задовільний
Скарги немає . Язик вологий рожевий . Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий неболючий .С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Діурез достатній . Випорожнення оформленні 1 раз на день
T - 36,6 Лікування згідно призначень
Ps - 70 / хв.
АТ - 110 / 70 мм рт ст
13.10.01
Загальний стан задовільний
Скарги немає. Шкіра і видимі слизові блідо-рожевого кольору. Дихання везикулярне . Тони серця звучні ,ритмічні . Живіт при пальпаціі м'кий, неболючий ..С-ми Пастернацького (-) з обох боків. Діурез достатній . Випорожнення оформленні 1 раз на день
T - 36,6 Лікування згідно призначень
Ps - 73 / хв.
АТ - 110 /70 мм рт ст
Епікриз
Ку рація хворого Поліновського Казиміра Олександровича 1945р. н. ,яка проживає в м Львові почата 5.10.2001. На початку курації хворий скаржився на порушення сечовипускання (почастішання, ніктурія.); зміни характеру струменя (тонкий, падає прямо, під кінець сечовипускання переривається). Під час опитування з ясовано, що вважає себе хворим на протязі останніх 2-3 років. Початок захворювання чітко ні з чим не пов язує. Обстежувався у V-тій міській лікарні м.Львова, де і на УЗД було діагностовано аденому передміхурової залози. Від госпіталізації відмовився. Потім звернувся в урологічне відділення ЛКЛШД, де й був госпіталізований. Данні фізичного обстеження : при ректальному обстеженні виявлено збільшення розмірів дольок рівномірно, консистенція залози мягко-залозиста, слизова оболонка прямої кишкм рухома (що дає нам можливість подумати що утвір не є рак!), при пальпації пацієнт скаржиться на болючість. У процесі проведення додаткових досліджень встановлено: УЗД передміхурової залоз - виявлено збільшення залози в розмірі (4,5 см), форма - куляста; лакунарна уроцистографія по Кнайзе і Шоберу - заключення: виявлено симптом "берета", подовження сечовипускного каналу, "клинок шаблі", припідняте дно. На підставі скарг хворого , даних анамнезу та фізичного обстеження, результатів додаткових обстежень було встановлено діагноз: аденома передміхурової залози. Під час курації оперативне лікування (одномоментна аденомоектомія) і постопераційне лікування згідно листка призначення. Гістологічний висновок - аденома передміхурової залази.
Ку рація закінчена 20.10.01 р.
За час кураціі стан хворого покращився .
Рекомендується : більше відпочивати ,
тривало перебувати на свіжому повітрі ,
повноцінне харчування ,
через місяць після проведеного лікування -- бальнеотнрапія
Прогноз для життя сприятливий.
Працездатність відновлена .

 
 

Цікаве

Загрузка...