WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Історія хвороби: кандидоз слизової оболонки порожнини рота - Реферат

Історія хвороби: кандидоз слизової оболонки порожнини рота - Реферат

Історія хвороби: кандидоз слизової оболонки порожнини рота
ІСТОРІЯ ХВОРОБИ
Хворий:
Діагноз: Хронічний атрофічний кандидоз слизової оболонки порожнини рота.
?
І. ПАСПОРТНА ЧАСТИНА
П.І.П....................................
Дата народження............3 серпня 1932р.
Стать ...............................чоловіча
Освіта ..............................вища
Національність .............. українець
Місце проживання..........
Дата звернення................11 березня 2001р.
ІІ. СКАРГИ ХВОРОГО
Хворий скаржиться на пекучий біль, постійного характеру в ділянці слизової оболонки поверхні язика, щік, а також у кутках роту. Біль посилюється при пережовуванні їжі. Неприємний запах з роту при розмові та жовтувато-білий наліт на язиці. Інколи випадає смакова чутливість.
ІІІ. АНАМНЕЗ ЗАХВОРЮВАННЯ
Розвиток симптомів даного захворювання пов'язує з виготовленням у травні минулого року повних знімних пластинкових протезів на верхню та нижню щелепи. В наслідок багаторазової корекції пластинкових протезів та незадовільної гігієни ротової порожнини з'явились такі симптоми, як : почервоніння та незначний набряк слизової оболонки, пекучий біль незначної інтенсивності, поколювання. З деяким часом утворився білуватий наліт на язиці та неприємний запах з рота . Зі слів хворого - він вживає антибіотики пеніцилінового ряду для лікування хронічної бронхопневмонії.
IV. АНАМНЕЗ ЖИТТЯ
Народився 3 серпня 1932р. у Львові в сім'ї робітників, був першою дитиною. Виховувався батьками. У сім років пішов до школи , у фізичному і психічному відношенні від однолітків не відставав, вчився посередньо але без труднощів. Закінчив 10 класів та поступив на навчання у Львівський політехнічний інститут де здобув спеціальність архітектора. По закінченню інститута працював за спеціальністю.
Одружений, має двох дорослих дітей, які живуть окремо. Соціально-побутові умови життя задовільні, екологічний регіон проживання без виявлених екологічних забруднень. Алкоголем не зловживає, курить по одній пачці цигарок у день.
У дитячому віці корем та ендемічним паротитом. З 1994 року хворіє виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки , а з 1999 р. -
бронхопневмонією. На наявність туберкульозу, вірусного гепатиту, СНІДу та венеричних захворювань - хворий заперечує.
Спадковий анамнез не обтяжений , алергічні реакції на лікарські препарати та харчові продукти не виявлено.
V. STATUS PRAESENS
Загальний стан хворого задовільний, свідомість ясна, займає активне стояче положення. Будова тіла - нормостенічного типу, дефектів розвитку не спостерігається. Шкіра блідо-рожевого кольору, чиста, еластична, зі збереженим тургором та без видимих патологічних змін.
Обличчя симетричне , пропорційне; носогубні складки згладжені; спостерігається носове дихання. Пальпуються регіональні підщелепові лімфатичні вузли з обох боків , еластичної консистенції; не болючі при пальпації. Обсяг рухів у СНЩСах суглобах в повному об'ємі, суглоби не деформовані, не болючі. Тонус і сила жувальних та мімічних м'язів збережені. Голова округлої форми , пропорційних розмірів по відношенню до інших частин тіла.
VІ. STATUS LOCALIS
1. Огляд та пальпація щелепо-лицевої ділянки:
Лице симетричне, пропорційне. Шкіра блідо-рожевого кольору, чиста, еластична, зі збереженим тургором ; у кутках рота спостерігається глибокі тріщини-заїди вкриті білуватим нальотом із щільними краями не болючі. Шкіра в цих місцях є гіперемійована з проявами мацерації. Носогубна скадка згладжена, а підборідкова - надто виражена; кути рота опущені, червона облямівка губ в нормі. Точки виходу трійчастого нерву при пальпації не болючі. Пальпація привушних залоз та регіональних лімфатичних вузлів(підщелепових, підборідкових, позадущелепових та надщелепових) - неболюча. Рухи у СНЩСах суглобах збережені в повному об'ємі, суглоби не деформовані та не болючі.
2. Внутрішньо-ротове обстеження:
Слизова оболонка губ в нормі, лише у кутках рота спостерігається тріщини-заїди вкриті білуватим нальотом, не болючі . При широкому відкриванні роту вони починають кровоточити. Слизова оболонка присінку, альвеолярних паростків та твердого піднебіння гіпереймована, стоншена, суха та дещо набрякла, має матовий відтінок. На поверхні слизової оболонки щік і язика є наявний білуватий наліт, при забиранні якого шпателем, утворюється ерозивна ; наявний симптом "кровавої роси". Язик гладкий, червоного кольору, вкритий білуватим нальотом. Сосочки на поверхні язика зменшені та атрофовані. Слина виділяється у малій кількості, є вя'зкою та має тягучий характар.
Зубна формула(ВООЗ):
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
18 17 16 15 14 13 12 11 21 22 23 24 25 26 27 28
48 47 46 45 44 43 42 41 31 32 33 34 35 36 37 38
0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
VIІ. ПОПЕРЕДНІЙ ДІАГНОЗ
Кандидоз слизової оболонки порожнини рота .
VIII. ДАНІ ДОДАТКОВИХ МЕТОДІВ ОБСТЕЖЕННЯ
1. Загальний аналіз крові: збільшена кількість лейкоцитів до 10*109г/л та лімфоцитів до 13%/г.
2. Цитологічне дослідження мазків нальоту: злущені клітини епітелію, лейкоцити в невеликій кількості, асоціації грамм-позитивної та грамм-негативної мікрофлори, велика кількість ниток псевдоміцелію та незначна кількість клітин грибі(друза).
3.Шкірно-алергічна проба з актинолізатом: негативна.
ІХ. ДИФЕРЕНЦІЙНА ДІАГНОСТИКА
а) Лейкоплакія: наявність бляшки - перламутрово-білий чи крейдоподібний елемент, що часто підноситься над рівнем слизової оболонки і має чіткі, зазублені межі з цупковатою при пальпації поверхнею. При порушені цілостності епітелію на місті бляшки - утворюються кірочки; сама бляшка може бути шорсткуватою. Інформативним є люмінесцентне дослідження, при якому виявляють різні форми лейкоплакії.
б) Сифіліс: харектерне утворення твердого шанкру або первинної сифіломи в першому періоді. Це обмежене почервоніння, в центрі якого є ущільнення за

 
 

Цікаве

Загрузка...