WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

хворого, що лікується з приводу ревматоїдного поліартриту, в анамнезі є виразкова хвороба шлунку. Який із зазначених препаратів найбільш небажано застосовувати?
A. * Аспірин
B. Дімедрол
C. Вольтарен
D. Уродан
E. Циклосерин
923 Для премедикації анестезіолог ввів хворому препарат із групи М-холіноблокаторів, який погано проникає через гематоенцефалічний бар?єр. Який із вказаних препаратів
A. * Метацин
B. Атропін
C. Платифілін
D. Скополамін
E. Гоматропін
925 Жінка в період вагітності тривалий час без контролю лікаря приймала антибіотик. Через деякий час у неї погіршився апетит, з'явились нудота, пронос, зміни слизових оболонок ротової порожнини та шлунково-кишкового тракту. З часом виникла жовтяниця. У новонародженого відмічено порушення росту кісток. Який препарат приймала жінка?
A. * Тетрациклін
B. Левоміцетин
C. Ампіцилін
D. Еритроміцин
E. Бісептол
927 Для проведення термінового оперативного втручання хворому в хірургічне відділення викликали анестезіолога, який вирішив провести нейролептаналгезію. Яка з перелічених комбінацій препаратів використовується для цього?
A. *Дроперідол + фентаніл
B. Промедол + сібазон
C. Аналгін + діазепам
D. Галоперидол + фентаніл
E. Дроперідол + сібазон
934 В реанімаційному відділенні знаходиться хворий з отруєнням препаратом похідним барбітурової кислоти. Введений антидот. У якого з антидотів в механізмі дії закладений принцип прямого антагонізму із снотворними в дії на дихальний центр?
A. Бемегрід
B. ЕДТА (Трилон Б)
C. Антивований вуголь
D. Унітіол
E. Тетацин-кальцій
935 До прийомного відділення доставлений хворий 25 років у непритомному стані: дихання періодичне, серцевий ритм сповільнений, рефлекси, крім колінного, пригнічені, зіниці вузьки. Поряд з хворим знайдено 15 ампул з-пі розчину морфіну. Які маніпуляції слід застосувати в першу чергу?
A. Промивання шлунку розчином перманганату калія.
B. Ввести протиарітмічний засіб.
C. Зробити клізму.
D. Викликати блювотний рефлекс.
E. Ввести діуретик.
936 В токсикологічне відділення надійшла дитина - хлопчик 4 років, що отруївся ягодами беладонни, які містять М-холіноблокатор атропін. Який прапарат слід призначити хворому в цьому стані?
A. Галантамін
B. Ацеклідин
C. Лобелін
D. Цитітон
E. Платифілін
937 Жінка 50 років одержала з позитивним результатом курс терапії оксациліном з приводу гнійного запалення кисті правої руки. Але на початку лікування їй вводили бензилпеніцилін, який виявился неефективним. Як пояснити добр терапевтичну дію в порівнянні з бензилпеніциліном?
A. Стійкостю до бета-лактамази.
B. Тривалою дією.
C. Більш високою концентрацією у крові.
D. Більш широким спектром антибактеріальної дії.
E. Доброю проникливістю у запаленні тканини.
938 У дитини 7 років виник озноб, підвищилась температура д 39,2 С. Частота дихання дорівнювала 45 в хвилину, пульс -105 ударів в хвилину. Лікар діагностував гостру респіраторну вірусну інфекцію і призначив дитині ацетилсаліцилову кислоту. Реалізацію якого механізму дії цього препарату запропонував
A. Посилення тепловіддачі.
B. Знеження теплопродукції.
C. Уповільнення серцебиття.
D. Уповільнення ритму дихання.
E. Загальна заспокійлива дія.
939 Дитина 5 років з глибоким пораненням м'яких тканей голови не переносить правцевий анатоксин (в анамнезі - анафілактичний шок). Лікар виконав первинну хірургічну обробку рани і рясно обробив її розчином перекис водню. На яку дію препарату розраховував лікар для профілактики правцевої інфекції?
A. Утворення молекулярного кисню.
B. Утворення атомарного кисню.
C. Очищення рани від сторонніх тіл.
D. Прискорення гемокоагуляції.
E. Прискорення процесів регенерації.
940 Чоловіку 70 років, який страждає на хронічний бронхіт, призначений протикашльовий препарат-кодеїн.Який механізм забезпечує гальмування кашльового центру?
A. Центральний.
B. Рефлекторний .
C. Конкурентний.
D. Місцева дія.
E. Периферична дія.
947 Хворому з частими приступами стенокардії був призначений сустак-форте по 1 табл. 2 рази на день. Спочатку відмічався позитивний ефект, однак на другу добу приступи стенокардії поновились. Чим можна пояснит неефективність призначеного препарата?
A. Тахіфілаксією
B. Кумуляцією
C. Сенсибілізацією
D. Ідіосинкразією
E. Залежність
953 Хворий 40 років був доставлений у лікарню у стані гострого приступу печінкової коліки з скаргами на невитерпні болі у правому боці. Він знаходився у вимушенному положенні. Який препарат треба ввести в першу черг для усунення больового
A. Атропін
B. Промедол.
C. Анальгін.
D. Пентазоцин.
E. Морфін
958 Під час лікування тетрацикліном хворий почав скаржитись на пронос, неприємні відчуття в роті, нудоту. Лабораторними аналізами встановлено наявнисть кандідозу. Що треба призначити хворому?
A. * Ністатін
B. Сульфаніламіди
C. Ампіцилін
D. Вивар кори дуба
E. Левоміцетин
959 Больной обратился к врачу с жалобами на ригидность мышц, скованность движений, постоянный тремор рук. На основании обследования врач поставил диагноз - болезнь Паркинсона. . Сделайте рациональный выбор препарата.
A. *
A. Леводопа
B.
B. Дифенин
C.
C. Фенобарбитал
D.
D. Сибазоп
E.
E. Этосукцимид
1009 Жінка, яка тривалий час лікувалася ріфампіцином, почала застерігатися від вагітності гормональним контрацептивним препаратом бісекурином, проте вагітність наступила. Який характер взаємодії цих ліків спричини неефективність гормонального конрацептива?
A. Стимуляція біотрансформації бісекурину в печінці.
B. Інгібіція біотрансформації бісекурину в печінці.
C. Збільшення виведення бісекурину з жовчю.
D. Витіснення бісекурину із зв'язку з білками плазми.
E. Прямий антагонізм міжпрепаратами.
1038 Під час оперативного втручання із застосуванням міорелаксантів виникли розлади дихання. Введення прозерину викликало покращення стану. Яким терміном визначається ця взаємодія ліків?
A. Антагонізмом
B. Сінергізмом
C. Несумістністю
D. Тахіфілаксією
E. Кумуляцією
1060 У хворого стенокардією після прийому антиангінального препарату виник бронхоспазм. Який препарат міг його
A. *Анаприлін
B. Нітрогліцерин
C. Сустак
D. Ніфедипін
E. Дипиридамол
1126 Механізм дії рифампіцину
A. *Порушує синтез РНК
B. Інгібує синтез мікробної клітини
C. Інгібує синтез білка
D. Блокує гідрофолієву кислоту
E. Порушує структуру мембран
1128 Після закінчення операції співставлення перелому стегна з використанням тубокурарину не відновилось дихання. Що треба ввести хворому для зняття релаксації?
A. *Прозерін
B. Платифілін
C. Циклодол
D. Атропін
E.

 
 

Цікаве

Загрузка...