WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат


D. Налоксон
E. Метиленовий синій
782 Здорова людина перебуває в небезпечному по захворюванню на малярію районі. Який із зазначених препаратів необхідно призначити з метою особистої хіміопрофілактики малярії ?
A. * Хлоридин
B. Сульфален
C. Тетрацеклін
D. Метронідазол
E. Бісептол
783 Сорокалітня жінка звирнулась до лікаря зі скаргою на болі в колінних суглобах. При огляді виявлено: припухлість, почервоніння, гіпертермію в ділянціц цих суглобів. Лабораторне дослідження показало позитивні ревмопроби. Які препарати мають бути використані для лікуваня хворої ?
A. *Протизапальні засоби нестероїдної будови
B. Наркотичні анальгетики
C. Антидепресанти
D. Антибіотики
E. Сульфаніламіди
785 Дитина 10 років страждає на стафілококовий дерматит. Лікування бензилпеніциліном не дало результатів. Призначення комбинованого препарату пеніциліну з клавулановою кислотою дало швидке одуження. Яка причина позитивної дії цього препарату ?
A. *Інактивація бета - лактамази
B. Блокада транслокази
C. Гальмування аденозиндезамінази
D. Гальмування транспептидази
E. Активація фосфодіестерази
786 В лікарню потрапила дитина 6 років з різко вираженими симптомами рухового і мовного збудження, сухістю в роті,утрудненим ковтанням, хриплим голосом. Шкіра суха, гаряча. Зіниці різко розширені, фотофобія, тахікардія. З анамнезу встановлено, що дитина з'їла якісь ягоди темно-фіолетового кольору. Вплив якої з токсичних речовин є причиною
A. * Атропін
B. Пірензепін
C. Пілокарпін
D. Платифілін
E. Метацин
787 Для полегшення вправлення вивиху в плечевому суглобі з ціллю розслаблення м'язів хворому був введений міорелаксант дитилін. При цьому наступило "апное". Що необхідно ввести
A. * Свіжу цитратну кров
B. Галантаміну гідробромід
C. Бемегрид
D. Дипіроксим
E. Ізонітрозин
788 Хворому виразковою хворобою шлунку на фоні підвищеної кислотності шлункового соку в стадії загострення [в анамнезі якого є глаукома] необхідно призначити М-холіноблокуючий засіб. Якому з наведених засобів надати перевагу, враховуючи супутні захворювання?
A. * Метацин
B. Спазмолітин
C. Атропін
D. Скополамін
E. Гоматропін
789 До нейрохірургічного відділення поступив хворий із травмою черепу. Прогресуюче зростання неврологічної симптоматики дозволяє встановити діагноз струсу мозку. Це є причиною зростаючого набряку мозку, що призводить до здавлення та гіпоксії мозкової тканини. Призначте хворому лікувальний наркоз, який можна використати і як засіб боротьби з гіпоксією
A. * Натрію оксибутират
B. Фторотан
C. Пропанідид
D. Кетамін
E. Ефір для наркозу
790 Хворий 18-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на безсоння, що проявляється у важкому засипанні. В результаті цього він не висипається і на слідуючий день почуває втому, важко засвоює учбовий матеріал. Лікар встановив, що безсоння пов'язане з неврозоподібним станом. Зробіть раціональний вибір снодійного засобу:
A. * Нітразепам
B. Бромізовал
C. Хлоралгідрат
D. Фенобарбітал
E. Етамінал-натрій
791 У стаціонар поступив хворий з діагнозом "Виразкова хвороба 12-палої кишки в фазі загострення." Аналіз шлункового соку показав підвищення секреторної і кислотоутворюючої функції шлунку. Виберіть препарат, який знизить секреторну функцію залоз шлунку за рахунок блокади Н2-рецепторів.
A. * Ранітидин
B. Екстракт красавки сухий
C. Атропін
D. Метацин
E. Платифілін
850 У дівчинки, яка лікувалася антибіотиками з групи пеніцилінів з приводу гострого бронхіту, на 3-й день розвинувся алергічний дерматоз.Який препарат хворій треба призначити?
A. *Супрастин
B. Кромолін-натрій
C. Беклометазон
D. Ефедрина гідрохлорид
E. Левамізол
851 Хворому на ревматизм призначили нестероїдний протизапальний засіб диклофенак натрію. Через загострення супутнього захворювання відмінили. Яке захворювання є протипоказом до призначення індометацину?
A. *Виразкова хвороба шлунка
B. Стенокардія
C. Бронхіт
D. Цукровий діабет
E. Гіпертонічна хвороба
852 Хворий з нейродермітом на протязі тривалого часу використовував дексаметазон. При обстеженні в нього виявили підвищення рівня цукру в крові. Вплив глюкокортикостероїдів на яку ланку обміну вуглеводів призводить до виникнення
A. *Активація глюконеогенезу
B. Активація глікогеносинтезу
C. Посилення всмоктування глюкози в кишечнику
D. Пригнічення синтезу глікогену
E. Активація розщеплення інсуліну
853 У хворого з високою температурою, кашлем, задишкою після проведених обстежень встановлено діагноз стрептококова пневмонія. Який препарат залишається засобом вибору при цьому захворюванні ?
A. *Бензилпеніцилін
B. Гентаміцин
C. Ампіцилін
D. Еритроміцин
E. Тетрациклін.
855 Хворому було призначено препарат А. Через декілька діб дія препарату значно знизилась і для отримання початкового ефекту потрібно збільшити дозу речовини. Укажіть назву цього типу зміни дії лікарської речовини.
A. * Звикання
B. Тахіфілаксія
C. Лікарська залежність
D. Кумуляція
E. Ідіосинкразія
856 Після введення атропину у хворого прискорився ритм серцевої діяльності, відмічається сухість слизових оболонок, мідріаз. Що необхідно призначити хворому для нормалізації функцій організму?
A. *Прозерин
B. Метацин
C. Салбутамол
D. Ефідрину гідрохлорид
E. Строфантин
874 Больному с тромбофлебитом назначена комплексная терапия, воздействующая на разные этапы тромбообразования. Какое из названных средств способствует восстановлению проходимости сосуда?
A. *Фибринолизин
B. Гепарин
C. Неодикумарин
D. Дипиридамол
E. Ацетилсалициловая кислота
877 Прозерин при системном введении крысе повышает тонус скелетных мышц. Фторотан вызывает релаксацию скелетных мышц и ослабляет эффекты прозерина. Определите характер взаимодействия прозерина и фторотана
A. *Косвенный функциональный антагонизм
B. Прямойфункциональный антагонизм
C. Конкурентный антагонизм
D. Независимый антагонизм
E. Неконкурентный антагонизм
893 Жінка 28 років звернулася у поліклініку із скаргами на головний біль. Лікар запропонував їй парацетамол, взявши до уваги наявність соматичного захворювання. Яка супутня хвороба визначила призначення саме парацетамолу?
A. *Виразкова хвороба шлунку
B. Ревматоїдний артрит
C. Холецистит
D. Атеросклероз
E. Нефрит
894 Юнак 23 років з діагнозом виразкова хвороба шлунку надійшов до гастроентерологічного відділення в зв(язку з частими рецидивами і незадовільною дією попереднього лікування. Хворий одержував в(яжучі, холіно-, гістаміно- та H+К+-АТФ-аза-блокатори. Яку групу препаратів найбільш
A. *Антибіотики.
B. Транквілізатори.
C. Сульфаніламіди.
D. Гормони.
E. Вітаміни.
909 У

 
 

Цікаве

Загрузка...