WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

зменшення почуття жаху та для потенціювання дії анестетиків, хворому призначив транквілізатор - похідне бензодіазеліну. Який з перерахованих засобів призначив лікар ?
A. Діазепам
B. Дроперідол
C. Атропін
D. Сульпірид
E. Аміназин
6483 Хворому із стрептококовою інфекцією ясен було призначено препарат, що містить у своїй структурі бета-лактамне кільце. Який препарат відноситься до цієї групи ?
A. Бензилпеніцилін
B. Рифампіцин
C. Еритроміцин
D. Стрептоміцина сульфат
E. Левоміцетин
6484 При артриті суглобу щелепи стоматолог призначив препарат, що належить як до групи ненаркотичних анальгетиків, так і до нестероідних протизапальних засобів, переважно впливає на циклооксигеназу-2 і має помірний подразнюючий вплив на слизову оболонку травного каналу. Назвіть цей препарат.
A. Мелоксикам
B. Індометацин
C. Диклофенак-натрію
D. Кислота ацетилсаліцилова
E. Ібупрофен
6485 У хворого після видалення зуба з'явився стійкий біль за грудиною. Після вживання під язик антиангінального засобу, біль за грудиною зник, але хворий поскаржився на головний біль і головокружіння. Який препарат використав хворий ?
A. * Нітрогліцерин
B. Анаприлін
C. Метопролол
D. Валідол
E. Верапаміл
6486 У хворого на гіпертонічну хворобу після стоматологічних маніпуляцій розвинувся гіпертонічний криз. Які з нищеперерахованих препаратів треба призначити хворому ?
A. Магния сульфат
B. Кордарон
C. Апресин
D. Метилдофа
E. Резерпин
6505 Під час прийому у стоматолога у хворої розвинувся приступ бронхоспазму, який був купірован введенням 5% розчину ефедрину гідрохлориду. Через 20 хв приступ повторився. Повторне введення ефедрину не мало ефекту у зв'язку з розвитком тахіфілаксії. Який механизм лежить в основі розвитку цього явища?
A. * Виснаження депо медіатору в пресинаптичних закінченнях
B. Блокада адренорецепторів
C. Активація адренорецепторів
D. Матеріальна кумуляція препарату
E. Індукція микросомальних ферментів печінки
6506 Жінка 63 років приймала пірацетам для відновлення функції ЦНС після ішемічного інсульту. Стан хворий значно покращився. Який механізм дії даного препарату?
A. * Покращення метаболізму в ЦНС
B. Блокада дофамін-гідроксилази
C. Блокада холінацетилази
D. Блокада катехол-о-метилтрансферази
E. Блокада моноамінооксидази
6507 До стоматолога звернувся хворий із скаргою на зубний біль. Під час попередньої розмови лікар дізнався, що хворий страждає напаркінсонізм і тому приймає М-холінолітик циклодол. Який супутній ефект циклодолу у хворого може очікувати
A. * Сухість у роті
B. Звуження зіниць
C. Брадікардія
D. Бронхоспазм
E. Підвищена пітливість
6515 До щелепно-лицьового відділення доставили хворого з переломом нижньої щелепи. Було вирішено з'єднання кісток провести хірургічним методом під наркозом. Після внутрішньовенного введення міорелаксанту спостерігались короткочасні фібрилярні скорочення м'язів обличчя хворого. Який міорелаксант було застосовано?
A. Дитилін
B. Тубокурарина хлорид
C. Пипекуроній бромід
D. Діазепам
E. Меліктин
6585 Сердечные гликозиды уменьшают активность калий-натриевой АТФ-азы. Как при этом изменяется возбудимость сердечной мышцы ?
A. * Снижается
B. Увеличивается
C. Не изменяется
D. Значительно увеличивается
E. Исчезает
6603 Хворому для лікування ІХС був призначений бета-адреноблокатор, через деякий час у нього з'явився кашель, бронхоспазм. У якого з перелічених засобів є така побічна дія
A. Анаприлін
B. Талінол
C. Атенолол
D. Фєнігидин
E. Метопролол
6604 Хворому з артритом тазостегневого суглоба лікар призначив протизапальний препарат - селективний інгібітор ферманту циклооксигенази-2 . Що це за препарат?
A. Мєлоксікам
B. Індомєтацин
C. Вольт арен
D. Ібупрофен
E. Кислота мєфєнамова
6605 Хворому на гостру серцеву недостатність було введено серцевий глікозид швидкої дії. Який з перелічених засобів було
A. Строфантин
B. Адонізид
C. Дигітоксин
D. Целанід
E. Мілринон
6606 Хворому для короткочасного хірургічного втручання зробили нейролептанальгезію шляхом введення фентаніла і дроперидола. Що з перелічених явищ обґрунтовує досягнення знеболювання, достатнього для проведення операції?
A. Потенціювання
B. Кумуляція
C. Сумація
D. Сенсибілізація
E. Прямий синергізм
6608 В комплексне лікування пародонтозу призначили вітамінний засіб з вираженою судиннорозширюючою діэю. Визначити цей препарат?
A. Кислота нікотинова
B. Кислота аскорбінова
C. Тіаміну хлорид
D. Піридоксину гідрохлорид
E. Ретинолу ацетат
6609 Через декілька днів після постійного застосування препарату для профілактики нападів бронхіальної астми у пацієнта порушився сон. Який з препаратів є вірогідною причиною цього
A. * Ефедрин
B. Еуфілін
C. Платифілін
D. Адреналін
E. Сальбутамол
6642 У поліклініку звернувся хворий зі скаргами на болі за грудиною, задишку, серцебиття. Після обстеження лікар діагностував у хворого ІБС і призначив верапаміл. Який механізм дії даного препарату?
A. * Блокує кальцієві канали
B. Блокує ( адренорецептори
C. Блокує ( адренорецептори
D. Блокує калієві канали
E. Блокує натрієві канали
6643 Для купірування гіпертонічного кризу лікар призначив клофелін. До якої групи за механізмом дії відноситься зазначений лікарський засіб?
A. * Центральних альфа 2-адреноміметиків
B. альфа-адреноблокаторів
C. Неселективних альфа-адреномиметиків
D. Селективних альфа 1-адреномиметиків
E. Селективних бета1- адреноблокаторів
6644 Під час призначення лікарських препаратів лікар має пам'ятати про можливі побічні ефекти, інтенсивність яких, за звичай, є дозозалежною. Виразність яких побічних ефектів не залежить від дози?
A. * Алергічних.
B. Ушкоджуючих [токсичних].
C. Фармакодинамічних [прямої дії].
D. Лікарської резистентності.
E. Ефекту післядії.
6657 Хворому на гостру серцеву недостатність з рефрактерністю до серцевих глікозидів було введено добутамін. Який механізм дії у цього препарату?
A. Стимулювання бета1-адренорецепторів
B. Комплексоутворення з фосфоліпідами мембрани
C. Блокада К+, Na+- АТФ-ази
D. Пригнічення активності фосфодіестерази
E. Підвищення тонусу n.vagus
6658 Хворому на мигтливу аритмію, в анамнезі у котрого бронхіальна астма, треба призначити протиаритмічний засіб. Який препарат з цієї групи протипоказан хворому?
A. Анаприлін
B. Аймалін
C. Верапаміл
D. Ніфедипін
E. Новокаїнамід

 
 

Цікаве

Загрузка...