WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тріамтерен
D. Маніт
E. Сечовина
6220 Хворий на хронічну серцеву недостатність протягом декількох місяців приймав в амбулаторних умовах дигоксин. На певному етапі лікування у нього виникли симптоми передозування препарату. Яке явище лежить в основі розвитку цього ускладненя?
A. * Матеріальна кумуляція
B. Звикання
C. Сенсибілізація
D. Функціональна кумуляція
E. Тахіфілаксія
6221 Хворий, що лікувався з приводу неврозу сибазоном, відчув зубний біль. Лікар призначив йому знеболювальний засіб у дозі, меншій від середньої терапевтичної. Яке явище взяв до уваги лікар, зменшуючи дозу препарату?
A. * Потенціювання
B. Сумація
C. Кумуляція
D. Лікарська залежість
E. Толерантність
6222 Хворому, який отруївся срібла нітратом призначили для промивання шлунка гіпертонічний розчин натрію хлориду. Який механізм лежить в основі антидотної дії натрію хлориду?
A. *Фізико-хімічний
B. Рецепторний
C. Взаємодія з клітинними метаболітами
D. Ферментний
E. Антиферментний
6223 Хворому під час проведення оперативного втручання в якості наркозного засобу анестезіолог використав азоту закис, який має виражені ліпофільні властивості. Який механізм проникнення цього препарату через біолгічні мембрани?
A. * Пасивна дифузія
B. Активний транспорт
C. Полегшена дифузія
D. Фільтрація
E. Піноцитоз
6284 У хворого колаптоїдний стан через зниження тонусу перифиричних судин. Який препарат найефективніший в цій
A. * Мезатон
B. Прозерин
C. Ізадрин
D. Клофелін
E. Празозин
6372 У хворого спостерігається порушення зору - гемералопія ("куряча сліпота"). Який вітамінний препарат треба вживати хворому, щоб відновити зір?
A. *Ретинолу ацетат
B. Вікасол
C. Піридоксин
D. Тіаміну хлорид
E. Токоферолу ацетат
6373 Хворому призначена променева терапія. Який вітамінний препарат з антиоксидантними властивостями треба додати, щоб підвищити стійкість судин у цьому випадку?
A. *Аскорутин
B. Тіаміну хлорид
C. Піридоксин
D. Ціанокобаламін
E. Кислота фолієва
6374 Серед спеціальних гіпохолестеринемічних засобів найбільш ефективними препаратами є ті, що блокують синтез ендогенного холестерину в печінці. Який із перелічених засобів має такий механізм гіпохолестеринемічної дії?
A. Ловастатин
B. Пробукол
C. Клофібрат
D. Лінетол
E. Аллілчеп
6375 Однією з вимог до протисклеротичних засобів, які застосовуються на протязі всього життя хворою, є низька токсичність та безпечність в процесі лікування. Яка з перелічених груп гіпохолестеричних засобів має найменшу кількість побічних ефектів?
A. Інгібітори всмоктування ХС в кишечнику
B. Інгібіторисинтезу ХС
C. Знижуючи рівень загальних ліпідів крові
D. Фібрати
E. Ангіопротектори прямої дії
6376 Хворий був доставлений до лікарні в коматозному стані. В анамнезі цукровий діабет. При огляді: дихання Кусмауля, зниження АТ, у видихуваному повітрі запах ацетону. Після проведеної невідкладної терапії стан покращився. Який препарат було введено хворому?
A. Інсулін
B. Адреналін
C. Ізодрин
D. Букаркам
E. Глібєнкламід
6377 Хвора на бронхіальну астму для лікування захворювання щодня 3 рази в день приймала таблетки під язик. Через деякий час вона стала скаржитися на тахікардію, болі в області серця, запаморочення, зниження АТ, швидку стомлюваність. Який препарат приймала хвора?
A. Ізадрин
B. Салбутамол
C. Ефедрин
D. Адреналін
E. Анаприлін
6378 Хворому, що знаходиться у ліжку з гіпертонічним кризом, внутрішньовенно ввели препарат, після чого він відчув полегшення і встав з ліжка. Відбулося виражене різке зниження АТ із втратою свідомості. Який препарат міг викликати такі
A. Пентамін
B. Резерпін
C. Анаприлін
D. Дихлотіазид
E. Дибазол
6379 Хворому була проведена операція з приводу поранення в живіт із застосуванням тубокурарину. В кінці операції, коли дихання відновилось, хворому ввели гентаміцин. Несподівано настала зупинка дихання і довгочасне розслаблення скелетних м`язів. Який ефект лежить в основі цього явища?
A. Потенціювання
B. Кумуляція
C. Антагонізм
D. Звикання
E. Сенсибілізація
6380 Студент 3 курсу при проходженні медичної практики повинен був поставити гірчичники на спину хворого. Для цього він змочив гірчичники водою з температурою більше 60 С і поставив їх на спину хворому. Через півгодини студент виявив, що шкіра хворого на місці прикладення гірчичників не почервоніла. З чим пов`язана відсутність ефекту гірчичників?
A. З інактивацією мірозину
B. З інактивацією холінестерази
C. З активацією мірозину
D. З інактивацією моноамінооксидази
E. З активацією метилтрансферази
6381 Хворий, який страждає на гіпертонічну хворобу І стадії, приймав препарат у таблетках всередину. Через кілька тижнів він став помічати болі у шлунку, нудоту, апатію, сонливість, зниження інтересу до життя. Який препарат міг викликати такі
A. Резерпін
B. Дихлотіазид
C. Октадин
D. Фенігідин
E. Каптоприл
6382 Для знеболювання біопсії хворому внутрішньовенно ввели препарат, який через хвилину викликав наркоз тривалістю близько 5 хвилин. Під час наркозу відзначалися спонтанні рухи, незначне зниження АТ, короткочасна зупинка дихання, яке швидко відновилося. Який препарат використали?
A. Пропанідид
B. Натрію оксибутират
C. Предіон
D. Кетамін
E. Фторотан
6383 Для знеболювання маніпуляції, пов`язаної із обробкою опеченої поверхні ввели внутрішньовенно препарат для короткочасного наркозу. Наркоз настав через хвилину, під час нього спостерігалися підвищення АТ, тахікардія, підвищення тонусу скелетних м`язів; рефлекси збережені. Після виходу із наркозу у хворого відзначалися дезорієнтація, зорові галюцинації. Який препарат ввели хворому?
A. Кетамін
B. Сомбревін
C. Ефір для наркозу
D. Тіопентал натрію
E. Закис азоту
6384 Молода дівчина 17 років з метою суїциду прийняла велику дозу фенобарбіталу. Після прибуття на місце події лікар швидкої допомоги швидко промив шлунок, ввів бемегрид і розчин натрію гідрокарбонату внутрішньовенно. З якою метою лікар ввів натрію гідрокарбонат?
A. Для підвищення ниркової екскреції фенобарбіталу
B. Для стимуляції дихання
C. Для нормалізації АТ
D. Для інактивації фенобарбіталу
E. Для пробуджуючого ефекту
6385 Чоловіку 40 років під час операції на органах черевної порожнини проводили інгаляційний наркоз за допомогою леткої рідини. Наркоз настав через 5 хвилин від початку інгаляції, без стадії збудження. Під час наркозу відзначалися зниження АТ, брадикардія . Пробудження після наркозу відбулося швидко, без післяопераційної депресії. Який засіб для наркозу був використаний?
A. Фторотан
B. Ефір для наркозу
C. Закис азоту
D. Сомбревін
E.

 
 

Цікаве

Загрузка...