WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

гемоглобінурія. Що послужило причиною розвитку побічної дії препарату?
A. * Генетична недостатність глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази
B. Кумуляція лікарського засобу
C. Зниження активності мікросомальних ферментів печінки
D. Сповільнення екскреції з сечею
E. Потенціювання дії іншими препаратами
6041 В кардіологічне відділення поступив хворий зі скаргами на частий пульс, задишку, синюшність слизових оболонок. При огляд: набряки на нижніх кінцівках, асцит. Який з перерахованих препаратів необхідно призначити хворому довенно для покращення самопочуття?
A. * Корглікон
B. Кордіамін
C. Адреналіну гідрохлорид
D. Дигітоксин
E. Но-шпа
6042 До ендокринолога звернулась хвора 45 років із скаргами на підвищення апетиту, сухість слизових оболонок ротової порожнини, зростання діурезу. При обстеженні вперше виявлено інсуліннезалежний діабет. Який з названих препаратів доцільно призначити хворій?
A. * Глібенкламід
B. Інсулін
C. Адіурекрин
D. Вазопресин
E. Окситоцин
6043 У неврологічне відділення поступив хворий зі скаргами на погіршення пам'яті та розумової працездатності після перенесеної травми голови. Запропонуйте лікарський засіб для покращення метаболізму головного мозку
A. * Пірацетам (ноотропіл)
B. Меридил
C. Сиднокарб
D. Кофеїн
E. Аналгін
6044 У реанімаційне відділення поступив хворий із симптомами гострого отруєння морфіном - втрата свідомості, гіпотермія, дихання Чейн-Стокса, гіпотензія, брадикардія, різкий міоз. Який з перерахованих препаратів буде найефективнішим у даній
A. * Налоксон
B. Кордіамін
C. Камфора
D. Етимізол
E. Кофеїн
6106 У приймальне відділення було доставлено хворий з наступною симптоматикою: міоз, гіперсалівація, пітливість, спазм бронхів, блювота і діарея. Було встановлено діагноз: отруєння фосфорорганічними сполуками. Які препарати доцільно включити в комплексну терапію?
A. * Атропіну сульфат і дипіроксим
B. Тіосульфат натрію і бемегрид
C. Налорфіну гідрохлорид і бемегрид
D. Глюкоза і бемегрид
E. Панангін і унітіол
6107 Хворий 42 років страждає бронхіальною астмою. При приступі бронхоспазму лікар призначив сальбутамол. Яка дія препарату обумовлює лікувальний ефект?
A. * Стимулює бета-2-адренорецептори
B. Блокує бета-2-адренорецептори
C. Стимулює альфа-2-адренорецептори
D. Стимулює альфа-1-адренорецептори
E. Стимулює бета-1-адренорецептори
6108 У хворого анафілактичний шок. Від якого з перерахованих адреноміметиків можна чекати найбільший терапевтичний ефект?
A. * Адреналін
B. Мезатон
C. Ефедрин
D. Норадреналін
E. Алупент
6109 Хвора у віці 69 років страждає хронічним запором, в основі якого лежить гіпотонія товстого кишечнику. Який з перерахованих препаратів доцільно призначити?
A. *Сенадексин
B. Натрію сульфат
C. Касторова олія
D. Прозерин
E. Магнію сульфат
6110 Хворий 60 років поступив зі скаргами на задишку, слабість, серцебиття, набряки. Під час лікування стан хворого покращився, але потім знову погіршився - з'явилася задишка, екстрасистолія, нудота, порушення сприйняття кольорів. Який лікарський засіб одержував хворий?
A. * Дигітоксин
B. Верапаміл
C. Нітрогліцерин
D. Панангін
E. Фуросемід
6111 У приймальне відділення надійшов хворий з алкогольним отруєнням. Лікар призначив провести пацієнту форсований діурез. Який сечогінний засіб необхідно використовувати?
A. * Фуросемід
B. Спіронолактон
C. Діакарб
D. Еуфілін
E. Амілорид
6182 Вагітній А. за показаннями необхідно переривання вагітності. Який з перелічених препаратів може визвати скорочення матки на любому строці вагітності?
A. * дінопрост
B. окситоцин
C. пітуітрин
D. ерготамін
E. метілергометрин
6212 Хворій на ревматоїдний поліартрит призначили нестероїдний протизапальний засіб індометанцин. Через деякий час його застосування у хворої виникло загострення супутнього захворювання, що змусило відмінити препарат. Яке супунє захворювання могло призвести до відміни препарату?
A. *Виразкова хвороба
B. Ішемічна хвороба серця
C. Цукровий діабет
D. Гіпертонічна хвороба
E. Бронхіальна астма
6213 Хворий А., відчувши передвісники приступу бронхіальної астми, прйняв без контролю лікаря кілька таблеток всередину через короткі проміжки часу. Проте нетривале покращання стану відмітив тільки після вживання перших двох таблеток. Наступні прийоми препарату не покращили його стану. Яким явищем обумовлене зниження ефекту препарату?
A. * Тахіфілаксія
B. Кумуляція
C. Звикання
D. Залежність
E. Ідіосинкразія
6214 Хворий на гіпертонічну хворобу тривалий час приймав антигіпертензивний препарат, який раптово припинив вживати. Після цього стан хворого погіршився, розвинувся гіпертензивний криз. До якої категорії належить ця побічна дія
A. * Синдром відміни
B. Кумуляція
C. Толерантність
D. Сенсибілізація
E. Залежність
6215 Хворий на бронхіальну астму не повідомив лікаря, що у нього бувають напади стенокардії. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади бронхіальної астми стали рідшими, однак почастішали напади стенокардії. Вкажіть, який препарат був призначений.
A. * Ізадрин
B. Сальбутамол
C. Еуфілін
D. Кромолін-натрій
E. Фенотерол
6216 Хворій з приводу мегалобластичної анемії, яка виникла після гастректомії, отримав тривалий курс лікування вітаміном В12. Препарат вводили внутрішньом'язово. В чому перевага парентерального шляху введення вітаміну В12 від
A. *Ефективний при недостатності гастромукопротеїну
B. Швидко всмоктується препарат
C. Тривалий час циркулює у крові
D. Не руйнується у печінці
E. Швидко виводиться
6217 Хворому з депресивним синдромом лікар призначив препарат, наголосивши на необхідності виключити з раціону харчові продукти, що містять тирамін (сир, пиво, копченості тощо). Проте через деякий час хворий став порушувати дієту і внього виникла гіпертензія. Який препарат було призначено хворому
A. * Піразидол
B. Амітриптилін
C. Флуоксетин
D. Сиднокарб
E. Імізин
6218 Хворому з артеріальною гіпертензією було призначено один з антигіпертензивних засобів. Артеріальний тиск нормалізувався, однак хворого почав турбувати постійний сухий кашель. Який з перерахованих препаратів має таку побічну дію.
A. * Еналаприлу малеат
B. Анаприлін
C. Клофелін
D. Резерпін
E. Ніфедипін
6219 Хворому гіпертонічною хворобою був призначений діуретик для регулярного прийому. Через деякий час артеріальний тиск нормалізувався, проте з'явився біль в ділянці серця. мязова слабість, тремтіння кінцівок. Аналіз крові показав зміни електролітного балансу в сторону гіпокаліємії. Який препарат міг викликати дане ускладнення?
A. * Дихлотіазид
B. Спіронолактон
C.

 
 

Цікаве

Загрузка...