WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

предлагаемых веществ следует избрать?
A. *Карбенициллин
B. Гентамицин
C. Полимиксин
D. Тобрамицин
E. Эритромицин
5822 Для остановки атонического маточного кровотечения используют алкалоиды спорыньи. Что обеспечивает их гемостатическое действие в этом случае?
A. *Спастическое сокращение матки
B. Спазм сосудов
C. Повышение свертываемости крови
D. Угнетение фибринолиза
E. Усиление агрегации тромбоцитов
5823 При лечении артрита индометацином у больного возникли осложнения со стороны желудочно-кишечного тракта, ЦНС, крови. Каким препаратом из этой группы необходимо заменить индометацин для снижения побочных эффектов?
A. *Мелоксикамом
B. Бутадионом
C. Пироксикамом
D. Ибупрофеном
E. Диклофенаком-натрия
5893 Хворий тривалий час безконтрольно приймав левоміцетин. Після проведеного обстеження виявлено лейкопенія. Який препарат призначити для корекції лейкопоезу?
A. * Пентоксил
B. Метотрексат
C. Меркаптопурин
D. Цианокобаламін
E. Преднізолон
5973 Під час видалення зуба у пацієнта виник колаптоїдний стан, хворий знепритомнів. Який препарат необхідно використати для швидкого виведення пацієнта з цього стану?
A. * Кофеїн
B. Новокаїн
C. Анальгін
D. Амітриптілін
E. Папаверин
5979 У больного отмечается комплекс симптомов: диарея, воспаление открытых поверхностей кожи и прогрессирующее слабоумие. Врач связал наличие этой симптоматики с отсутствием в пище одного из витаминов и назначил его препарат. Какой препарат назначил врач?
A. * Кислота никотиновая
B. Кислота фолиевая
C. Кислота пантотеновая
D. Кислота пангамовая
E. Цианокобаламин
5980 После проведенной внутрикожной пробы на чувствительность к пенициллину у больного через несколько минут развилась реакция гиперчувствительности, которую врач определил как анафилактический шок: больной потерял сознание, наступило удушье и брадикардия. Врач назначил средство для устранения этих симптомов. Какой препарат назначил врач?
A. *Адреналин
B. Мезатон
C. Норадреналин
D. Атропин
E. Салбутамол
5981 Больной поступил в клинику с жалобами на вялость, апатию, затрудненное дыхание. В анамнезе у больного сахарный диабет. Объективно: сознание спутанное, кожные покровы и слизистые бледные, сухие, запах ацетона изо рта. Поставлен диагноз: гиперглиемическая кома. Какой препарат необходимо ввести в данной ситуации?
A. *Инсулин
B. Инсулин-семиленте
C. Инсулин-ультраленте
D. Глибенкламид
E. Букарбан
5982 К стоматологу обратилась мать ребенка 2-х лет, которая во время беременности, в связи с инфекционным заболеванием бессистемно принимала антибиотики. При осмотре у ребенка отмечается разрушение резцов, эмаль зубов желтого цвета, у шейки зубов коричневая кайма. Какой из препаратов обладает выраженным тератогенным действием?
A. *Тетрациклин
B. Фуросемид
C. Ампиокс
D. Ксантиноланикотинат
E. Октадин
6018 У больного сахарным диабетом, осложненным гипергликемической комой необходимо устранить кетоацидоз. Раствор какого препарата, являющегося внутриклеточным буфером, следует применить?
A. *Трисамин
B. Раствор натрия гидрокарбоната
C. Раствор натрия лактата
D. Hеогемодез
E. Раствор Рингера
6020 Хворому призначено препарат з вираженими ліпофіль-ними властивостями. Яким буде головний механізм його усмоктування?
A. *Пасивна дифузія
B. Фільтрація
C. Активний транспорт
D. Піноцитоз
E. Зв'язування з транспортними білками
6021 У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання слабке, пульс нитковидний, рефлекси відсутні. Який шлях уведення пірацетама найбільш доцільний у даному випадку?
A. * Внутрішньовенний
B. Ректальний
C. Підшкірний
D. Пероральний
E. Інгаляційний
6022 У чоловіка 60 років, який давно хворіє на туберкульоз і систематично одержує специфічне лікування, знижена гострота слуху. Який засіб слід виключити в зв'язку з цим з терапії, що йому призначається?
A. * Стрептоміцин
B. Етамбутол
C. Ізоніазід
D. Фтивазид
E. Рифампіцин
6023 У відділення очних хвороб надійшов хворий з герпетичною поразкою очей. Лікар призначив ідоксурідин в очних краплях. Який механізм дії цього препарату?
A. * Подавляє реплікацію ДНК-вмістних вірусів
B. Знижує адсорбцію вірусу на клітці
C. Гальмує вивільнення вірусного генома
D. Подавляє "збирання" віріонів
E. Підсилює синтез інтерферону
6024 У прийомне відділення лікарні доставлений хворий з важким отруєнням невідомою речовиною в стані гострої судинної недостатності. Який із зазначених препаратів необхідно використовувати для невідкладної допомоги?
A. * Мезатон
B. Нафтизин
C. Ізадрин
D. Сальбутамол
E. Анаприлін
6025 До лікаря звернувся хворий зі скаргами на нездужання, пригноблене настрій, появу "прищів" на шкірі. При опитуванні з'ясувалося, що хворий протягом останніх 3 тижнів приймав мікстуру, прописану невропатологом. З прийомом препаратів якої групи зв'язані скарги пацієнта?
A. * Броміди
B. Препарати валеріани
C. Солі літію
D. Транквілізатори
E. Нейролептики
6026 У хворого напади бронхіальної астми виникають звичайно вночі, супроводжуються брадикардією, спастичними болями в кишечнику, поносом. Препарати якої групи можуть усунути ці симптоми?
A. * М-холіноблокатори
B. Н-холіноблокатори
C. Салуретики
D. бета-адреноблокатори
E. Симпатолітики
6027 Хворий ішемічною хворобою серця не повідомив лікарю, що в нього бувають приступи бронхоспазмів. Лікар призначив препарат, після прийому якого приступи стенокардії стали рідше, але приступи бронхоспазмів стали частіше. Який препарат був призначений?
A. * Анаприлін
B. Верапаміл
C. Нітросорбід
D. Нітрогліцерин
E. Дилтиазем
6038 Хвора 45 років звернулась до лікаря з скаргами на порушення сну, що проявлялося погіршенням засинання і пробудженнями серед ночі. Лікар призначив хворій снодійний засіб. Який вид фармакотерапії використав лікар?
A. * Симптоматичну
B. Етіотропну
C. Патогенетичну
D. Вибіркову
E. Рефлекторну
6039 Пацієнтка 57 років, за спеціальністю бухгалтер, у зв'язку з хронічними закрепами приймала за призначенням лікаря екстракт крушини сухий, який протягом 2 тижнів виявляв позитивну лікувальну дію, але далі його ефективність суттєво зменшилась. Визначте, яка реакція розвинулася у хворої у відповідь на повторне введення ліку?
A. * Толерантність
B. Кумуляція
C. Тахіфілаксія
D. Медикаментозна залежність
E. Гіперреактивність
6040 Для запобігання віддалених результатів чотиридобової малярії пацієнту 42 років призначили примахін. Вже на 3 добу від початку лікування терапевтичними дозами препарату у пацієнта з'явились болі в животі та в ділянці серця, диспепсичні розлади, загальний ціаноз,

 
 

Цікаве

Загрузка...