WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Активація альфа-2-адренорецепторів
E. Блокада бета-1-адренорецепторів
3254 До приймального покою лікарні доставлено хворого з тяжким отруєнням невідомою речовиною в стані гострої судинної недостатності. Який із зазначених препаратів необхідно використати для термiнової допомоги?
A. Мезатон
B. Iзадрiн
C. Анаприлін
D. Нафтизин
E. -
3255 Хворому для попередження нападу бронхіальної астми лікар призначив кромолiн натрію. Який із зазначених механізмів може бути найбільш характерним для препарату?
A. Стабілізація мембран тучних клітин
B. Блокада гiстамiнних рецепторів
C. Зменшення вмісту iмуноглобулiнiв
D. Зменшення вмісту iмуногенiв
E. Зв'язування вільного гiстамiну
3278 Больной 40 лет страдает хроническим конъюнктивитом аллергического генеза. По профессии водитель. Какой антигистаминный препарат необходимо назначить больному с учетом специфики его работы?
A. Диазолин.
B. Димедрол.
C. Супрастин.
D. Дипразин.
E. Кетотифен.
3279 Больной 70 лет в течение нескольких лет состоит на диспансерном учете по поводу цирроза печени. В результате незначительной травмы руки возникло кровотечение. Протромбиновый индекс в пределах нормы, в связи с чем поставлен диагноз фибринолитического кровотечения. Какой из гемостатиков необходимо назначить данному больному?
A. Кислоту аминокапроновую
B. Тромбин
C. Губку гемостатическую
D. Викасол
E. Кальция хлорид
3280 При сборе анамнеза у больного бронхиальной астмой врач выяснил, что приступы удушья возникают обычно ночью, им предшествует умеренно выраженная брадикардия. Какая группа холинэргических средств наиболее показана в данной
A. М-холиноблокаторы
B. М-холиномиметики
C. Антихолинэстеразные средства
D. Реактиваторы холинэстеразы
E. Н-холиномиметики
3307 Хворому з ринітом закапали в ніс ефедрину гідрохлорид. Закладеність в носу зникла. При частому повторному введенні ступінь цієї реакції зменшився аж до повного зникнення. Чим це обумовлено?
A. Феноменом тахіфілаксії
B. Сенсибілізацією до препарату
C. Побічним ефектом препарату
D. Індивідуальною нечутливістю до препарату
E. Введенням препарату неправильним способом
3308 У хворого на сифіліс при лікуванні препаратами вісмуту з'явилися сірі плями на слизовій оболонці ротової порожнини та симптоми нефропатії. Який засіб використовують як антидот при отруєнні препаратами вісмуту?
A. Унітіол
B. Метиленовий синій
C. Налоксон
D. Бемегрид
E. Налорфін
3311 У хворого діагностували легеневу форму туберкульозу. Який лікарський засіб використовують для лікування туберкульозу?
A. Ізоніазид
B. Пеніцилін
C. Норсульфазол
D. Тетрациклін
E. Фуразолідон
3321 У хворого на бронхіальну астму виник гіпертонічний криз. Який антигіпертензивний препарат раціонально застосувати в комплексні терапії цього патологічного стану?
A. Магнію сульфат
B. Анаприлін
C. Ніфедипін
D. Резерпін
E. Празозин
3322 Хворому з бактеріальною інфекцією лікар призначив сульфадимезин в таблетках, порекомендувавши запивати його 1,5-2 л лужної мінеральної води щодобово. Чим обумовлена необхідність даної рекомендації?
A. Для профілактики кристалізації ацетильних похідних препарату в ниркових канальцях
B. Для нейтралізації кислоти шлункового соку
C. Для зсуву рН крові в лужний бік
D. Для зменшення подразнюючого впливу на шлунок
E. Для пролонгування дії
3323 Хворому з метою знеболювання при травматичному шоці ввели під шкіру розчин морфіну гідрохлориду. Який механізм анальгезуючої дії цього препарату?
A. Взаємодія з опіоїдними рецепторами
B. Блокада периферичних чутливих рецепторів
C. Зміна емоційного забарвлення болю
D. Порушення проведення імпульсів по аферентних нервах
E. Гальмування утворення медіаторів болю у периферичних тканинах
3347 У хворого під час оперативного втручання з'явилися симптоми передозування диплацину. Препарат якої групи найдоцільніше використати для послаблення ефекту передозування?
A. Антихолінестеразні
B. Гангліоблокатори
C. Адреноміметики
D. М-холіноблокатори
E. Н-холіноблокатори
3348 У хворого на фоні прийому дігітоксину з'явилась бігемінія, різка м'язова слабкість, діарея, блювання, порушення зору. Які препарати можуть ослабити явища отруєння?
A. Препарати калію.
B. Препарати кальцію.
C. Препарати магнію.
D. Препарати заліза
E. Препарати натрію
3373 У хворого після видалення щитовидної залози виникли напади судом. Який препарат треба призначити в даному випадку?
A. Паратиреоїдин
B. Тироксин
C. Iнсулін
D. Соматотропін
E. Преднізолон
3374 До жінки 52 років була викликана бригада швидкої допомоги у зв'язку з задухою, що розвинулась на фоні бронхоспазму. Після внутрішньом'язового введення ефедрину гідрохлориду спостерігалось тимчасове полегшення дихання. Повторне введення препарату через півгодини мало слабкий ефект, а наступне третє введення не дало результату. Яке явище знаходиться в основі зниження бронхорозширюючої дії
A. Тахіфілаксія
B. Прямий антагонізм
C. Алергія
D. Непрямий антагонізм
E. Однобічний антагонізм
3375 Чоловіку 56 років, що страждає на безсоння, був призначений фенобарбітал. Ритм сну нормалізувався. Але поступово протягом двох місяців дія препарату почала знижуватись і безсоння відновилось. Яке явище призвело до зменшення ефективності снодійного засобу?
A. Толерантність
B. Погана розчинність
C. Погана абсорбція в шлунку
D. Фіксація в ліпоїдах
E. Тахіфілаксія
3376 До жінки, що намагалась покінчити з життям, був викликаний психіатр, який виявив стан ендогенної депресії. Який препарат найбільш доцільно призначити хворій для проведення курсу лікування?
A. Амітриптилін
B. Сиднокарб
C. Етимізол
D. Ноотропіл
E. Кофеїн
3377 Після введення анальгіну у хворого почалася гостра алергічна реакція, задуха, біль за грудиною. Пульс зник, припинилися серцеві скорочення. Які засоби фармакологічної допомоги слід застосувати в першу чергу?
A. Внутрішньосерцево ввести адреналін
B. Внутрішньовенно ввести адреналін
C. Внутрішньовенно ввести преднізолон
D. Внутрішньовенно ввести димедрол
E. Внутрішньовенно ввести строфантин
3378 Жінку 59 років непокоять болі в правому колінному суглобі. Об'єктивно: шкіра в області коліна гіперемійована. Температура підвищена, тканини напружені, в ділянці колінного суглоба рентгенологічно виявлено ексудат. Який препарат найбільш ефективний для лікування цієї хворої?
A. Iндометацин
B. Анальгін
C. Промедол
D. Парацетамол
E. Новокаїн
3379 До гастроентерологічного відділення госпіталізовано чоловіка 25 років зі скаргами на голодні болі, відчуття важкості за грудиною, печію. Лікар призначив гастроцепін. Яка

 
 

Цікаве

Загрузка...