WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

лікаря звернувся хворий зі скаргами на нежить, пригнічений настрій, появу "прищів" на шкірі. При опиті з(ясовано, що хворий на протязі трьох тижнів приймав мікстуру, яку йому виписав невропатолог. З вживанням яких препаратів, якої групи пов(язані скарги пацієнта?
A. *Броміди
B. Препарати валеріани
C. Солі літію
D. Транквілизатори
E. Нейролептики
2910 Хвора гіпертонічною хворобою тривалий час лікувалася гіпотензивними засобами. В останній час стан хворої погіршився. З(явились нудота, набряк вік та губ, уртикарні висипи на шкірі, блювання, брадикардія, понос. Який препарат
A. *Резерпин
B. Клофелин
C. Бензогексоній
D. Анаприлин
E. Дибазол
2961 Підчас барбітурового наркозу у хворого 65 років почалость пригнічення дихання. Анестезіолог зробив внутрішньовенну ін'єцію 10 мл 0,5% розчину бемегріду. Стан хворого покращав, обєм легеневої вентиляції збільшився. Яке явище полягає в основі взаємодії цих препаратів?
A. *Антагонізм прямий.
B. Антагонізм непрямий.
C. Антагонізм однобічний.
D. Синергізм прямий.
E. Синергізм непрямий
2962 У чоловіка 48 років виник приступ стенокардії. Лікар призначив йому таблетку нітрогліцерину, вказавши на необхідність покласти ії під язик. Чому лікар вибрав сублінгвальний метод введення препарату?
A. *Сублінгвальна дія розвивається скоріше.
B. Руйнується шлунковим соком.
C. Погано всмоктується із кишок.
D. Активується слиною ротової порожнини.
E. Виключно шкідливий вплив на печінку.
2963 До чоловіка 22 років була викликана бригада швидкої допомоги з приводу приступу бронхіальної астми. Який шлях введення сальбутамолу найбільш доцільний у данному випадку?
A. *Інгаляційний.
B. Внутрішньовенний.
C. Внутрішньом'язовий.
D. Підшкірний.
E. Сублінгвальний.
2964 У дитини 5 років гостра правостороння нижньодолева пневмонія. При сіянні харкотиння виявлено, що збудник захворювання стійкий до пеніциліну, але чутливий до макролидів. Який препарат найльш доцільно використати у
A. *Еритроміцин.
B. Тетрациклін.
C. Гентаміцин.
D. Стрептоміцин.
E. Ампіцилін.
2965 В психіатричну клінику доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресіі, марення. Який препарат слід ввести
A. *Аміназин.
B. Седуксен (діазепам).
C. Настойку валеріани.
D. Резерпін.
E. Натрію бромід.
2966 У жінки 53 років трапився інфаркт задньої стінки лівого шлуночка серця. Хвору бентежать сильні болі за грудиною, аритмія, задишка. Який препарат найбільш доцільно ввести у данному випадку для надання першої (швидкої) допомоги?
A. *Нітрогліцерин.
B. Нітронг.
C. Фентаніл.
D. Анаприлін.
E. Анальгін.
2967 Жінка 52 років звернулася до лікаря із скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкої нормалізації артеріального тиску?
A. *Клофелін.
B. Резерпін.
C. Дихлотіазід.
D. Каптопріл.
E. Празозин
2968 Жінка 40 років звернуласть до лікаря з приводу кишкового порушення, що проявилось у частому стулі, бурганні у черевній порожнині, метеоризм. Бак. аналіз не виявив патогенної флори. Який лікарський засіб найбільш доцільно призначити в цьому випадку?
A. *Імодіум.
B. Фталазол.
C. Бісептол.
D. Фурацилін.
E. Тетрациклін.
2969 До урологічного відділення надійшов чоловік 48 років з симптомами ниркової коліки. Який препарат найбільш доцільно використати при цьому стані?
A. *Атропин
B. Морфін.
C. Анальгін.
D. Промедол.
E. Фентанил
3019 Хворій на пієлонефріт лікар призначив препарат, похідний від 8-оксихіноліну у вигляді таблеток, які хвора приймає по 2 таблетки 4 раза на добу, у хворої нормалізувалася температура, зникла піурія. Хвора не відмічала ніяких побічних ефектів, окрім появи шафранового забарвлення сечі. Який з перелічених препаратів було призначено хворій?
A. *Нітроксолін
B. Фуразолідон
C. Фурагін
D. Уросульфан
E. Бактрим
3020 Хворий з гострим ринітом закапує ніс розчином нафтизіну. Відчувшм полегшення, він прискорив закапування через кожні 15-20 хвилин, але від цього покращення не наступило: дихання залишалося утрудненим. З яким із переліченних процесів пов'язане це явище?
A. *Тахифілаксія
B. Кумуляція
C. Потенціювання
D. Сенсибілізація
E. Лікарська залежність
3021 При отруєнні грибами-мухоморами в якості антидота використовують атропін. Який із перелічених механізмів властивий атропіну, що призводить до знешкодження грибної отрути-мускаріну?
A. *Рецепторний.
B. Фізико-хімічний.
C.Антиферментний.
D. Метаболітний.
E. Ферментний.
3027 Хворий з простудним захворюванням страждає від нестерпного кашлю з погано відділяємим харкотинням. Який з перелічених препаратів може полегшити його стан?
A. *Настій трави термопсису
B. Етилморфіну гідрохлорид
C. Кодеіну фосфат
D. Глауцину гідрохлорид
E. Фалімінт
3065 К врачу обратился больной с поврежденной стопой, забинтованной грязной марлевой повязкой, пропитанной гнойными выделениями. Попытка снять повязку для осмотра и обработки раны вызывает острую боль, так как она прилипла к раневой поверхности. Выберите антисептик, который облегчит удаление повязки и очистит рану от грязи и гноя:
A. *
A.перекись водорода;
B.
B.этоний;
C.
C.калия перманганат;
D.
D.этакридин;
E.
E.фурацилин.
3066 В отделение скорой помощи доставлен пациент, который по ошибке выпил раствор ртути дихлорида (сулема). Состояние тяжелое, отмечается возбуждение, снижение артериального давления. Врач сделал промывание желудка с раствором яичного белка, ввел внутрь с помощью зонда 30 г активированного угля и 30 г магния сульфата. Укажите, какой препарат необходимо назначить для обезвреживания
A. *
A.5% раствор унитиола внутримышечно;
B.
B.4% раствор натрия гидрокарбоната внутривенно;
C.
C.15% р-р дипироксима внутримышечно
D.
D.2% раствор фуросемида с изотоническим раствором натрия хлорида внутривенно;
E.
E.метиленовый синий в 5% растворе глюкозы внутривенно.
3067 В больницу поступил больной по поводу травмы глаза в результате попадания металлической стружки. У больного отек глаза, резкая гиперемия, слезоточение, боль при мигании. Удаление инородного тела возможно только под местным обезболиванием. Выберите препарат для местной анестезии.
A. *
A.Дикаин
B.
B.Новокаин
C.
C.Анестезин
D.
D.Лидокаин
E.
E.Тримекаин
3068 Больному перед экстракцией зуба была проведена проводниковая анестезия лидокаином, после введения которого появились отек и гиперемия вокруг места укола, зуд кожи, общая слабость, гипотензия, двигательное возбуждение. Определите, как называется возникшее осложнение?
A.

 
 

Цікаве

Загрузка...