WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

*Токоферола ацетат
B. Ергокальциферол
C. Рібофлавін
D. Цианокоболамін
E. Фолієва кислота
44 У хворого 55 років на 4-й день лікування індометацином виникла шлункова кровотеча в результаті виразки слизової оболонки шлунка. З чим пов'язана ульцерогенна дія препарату?
A. *Зменшення утворення простагландіну Е1
B. Зменшення утворення простацикліну
C. Зменшення утворення лейкотриєнів
D. Зменшення утворення циклічних ендоперекисів
E. Зменшення утворення тромбоксану
45 Хворий надійшов у хірургічне відділення з діагнозом: гострий панкреатит, розпочато консервативне лікування. Призначення якого препарату є патогенетично обгрунтоване?.
A. *Контрикал
B. Трипсин
C. Хімотрипсин
D. Панкреатин
E. Фібринолізин
46 У другій половині вагітності жінка приймала транквілізатори групи бензодиазепинів. Пологи наступили в строк, протікали нормально, але народилась дитина з численними аномаліями розвитку (заяча губа, полідактилія). Як називається описана дія
A. *Тератогенна
B. Мутагенна
C. Ємбріотоксична
D. Фетотоксична
E. --
47 У хворого при комбінованій терапії хронічної серцевої недостатності дігитоксіном та фуросемідом розвинулась різка м'язова слабкість. Які електролітні порушення можна виявити в крові?
A. *Гіпокаліємія
B. Гіперкаліємія
C. Гіпокальціємія
D. Гіперкальціємія
E. --
49 Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з'явились скарги на нежить, кон'юктивіт, шкірні висипи, в'ялість та послаблення пам'яті. Препарат якої групи міг визвати подібну побічну дію?
A. *Солі брому
B. Препарати валеріани
C. Препарати пустинника
D. Адаптогени
E. Препарати хмелю
50 Хвора протягом двох тижнів приймала призначену невропатологом мікстуру з приводу неврастенії. Самопочуття хворої декілька покращилось, однак незабаром з'явились скарги на нежить, кон'юктивіт, шкірні висипи, в'ялість та послаблення пам'яті. Був встановлений діагноз "бромізм". Що доцільно призначити для послаблення симптомів?
A. *Натрію хлорид
B. Розчин глюкози 5%
C. Аспаркам
D. Поліглюкін
E. Послаблюючи засоби
51 У хворої 45 років, котра протягом двох тижнів приймає неодикумарін з приводу тромбофлебіту при черговому обстеженні в крові виявлено зниження протромбіну, в сечі спостерігається мікро гематурія. Який лікарській засіб необхідно застосувати в якості антагоністу неодикумаріну?
A. *Вікасол
B. Протаміну сульфат
C. Амбен
D. Натрію цитрат
E. Тромбін
52 До приймального відділення був доставлений хворий зі скаргами на запаморочення, зниження гостроти зору, нудоту, слинотечею та спастичні болі в животі. Був встановлений діагноз: отруєння фосфорорганічними з'єднаннями. Що доцільно включити в склад комплексної терапії?
A. *Атропіну сульфат та дипіроксим
B. Тіосульфат натрію та бемегрид
C. Тета цин-кальцій та унітіол
D. Налорфіну гідро хлорид та бемегрид
E. Глюкоза та бемегрид
53 У хворого, що страждає на хронічну серцево-судинну недостатність в процесі дігіталізації з'явились слідуючи симптоми: головний біль, втома, нудота, порушення кольорового зору (навколишні предмети сприймаються в зеленому кольорі). На ЕКГ з'явилась синусова брадикардія та ознаки порушення атріовентрикулярного проведення. Який засіб можна застосувати для зменшення симптомів інтоксикації?
A. *Унітіол
B. Налоксон
C. Бемегрид
D. Дипіроксим
E. Атропіну сульфат
54 У хворого після довготривалого застосування призначеного з приводу гострого респіраторного захворювання препарату виникли слідуючи симптоми: головний біль, запаморочення, шум у вухах, нудота, біль в епігастральній області. Який препарат міг викликати подібну клінічну картину?
A. *Ацетилсаліцилова кислота
B. Вітамін С
C. Нафтизин
D. Бромгексин
E. Мідантан
55 До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно
A. *Прозерин
B. Ацеклідин
C. Пілокарпін
D. Армін
E. Діпіроксим
107 У женщины, длительно принимавшей лечение антибиотиками по поводу кишечной инфекции, развилось осложнение со стороны слизистой полости рта, в виде воспалительного процесса и белого налета, в котором при бактериологическом исследовании были обнаружены дрожжеподобные грибки. Какой из перечисленных препаратов показан для лечения этого
A. *нистатин
B. бисептол
C. тетрациклин
D. фуразолидон
E. полимиксин
108 В городе эпидемия гриппа. Какой из перечисленных ниже препаратов наиболее целесообразно назначить ребенку с целью профилактики этого заболевания в виде капель в нос?
A. *интерферон
B. ремантадин
C. ампициллин
D. ацикловир
E. парацетамол
122 Мужчина 56 лет поступил в пульмонологическое отделение с диагнозом пневмония. Из анамнеза известно, что у него аллергическая реакция на все бета-лактамные антибиотики. Какой из нижеперечисленных препаратов можно назначить этому больному?
A. *гентамицин
B. ампициллин
C. цефазолин
D. бензилпенициллин
E. оксациллин
123 Женщине с сезонным вазомоторным ринитом, работающей диспетчером на железной дороге, находящейся на амбулаторном лечении, показано назначение антигистаминного средства, не оказывающего угнетающего действия на ЦНС. Укажите этот препарат.
A. *диазолин
B. димедрол
C. дипразин
D. супрастин
E. тавегил
124 Больному поставлен диагноз: Черепно-мозговая травма, отек мозга. Какое из мочегонных средств следует назначить с целью дегидратации мозга?
A. *Маннит.
B. Циклометиазид.
C. Оксодолин.
D. Триамтерен
E. Спиронолактон.
148 У хворої з артеріальною гіпертензією розвинувся приступ бронхіальної астми. Який з нижчеперерахованих бронхолітичних засібів може спровокувати гіпертензивну кризу?
A. *Ефедрину гідрохлорид
B. Сальбутамол
C. Еуфілін
D. Беротек
E. Ізадрин
149 У чоловіка, якому під час оперативного втручання застосували міорелаксант - дитилін, розслаблення скелетних м'язів і пригнічення дихання продовжувалось більше 2 годин. Відсутність якого ферменту в сироватці крові зумовлює цей
A. *Бутирилхолінестерази
B. Каталази
C. Ацетилхолінестерази
D. Глюко-6-фосфатази
E. Глутатіонпероксидази
150 Жінка після перенесеного нервового потрясіння погано спить. Якому з перерахованих снодійних засобівслід віддати перевагу для лікування безсоння?
A. *Нітразепам
B. Фенобарбітал
C. Етамінал-натрій
D. Барбаміл
E. Барбітал
151 Хворому з гіпертонічною хворобою призначено каптоприл. Який механізм

 
 

Цікаве

Загрузка...