WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

заспокоєння дитини?
A. Промедол.
B. Анальгін.
C. Діазепам.
D. Парацетамол
E. Кодеін.
2226 В поліклінику за допомогою звернувся хворий 60 років зі скаргами на інтенсивні, періодичні головні болі. При огляді хворого порушень апарату кровообігу не виявлено, на комп'ютерній томографії органічних вражень ЦНС н знайдено. Однак, гастроентеролог виявив виразковий дефект в луковиці 12-палої кишки. Який препарат слід приписати хворому для
A. Анальгін
B. Ацетилсаліцилову кислоту.
C. Індометацин.
D. Діклофенак
E. Промедол.
2227 В психіатричну клінику доставлений хворий 40 років у стані збудження, агресіі, марення. Який препарат слід ввести
A. Аміназин.
B. Амітриптилін
C. Настойку валеріани.
D. Резерпін.
E. Натрію бромід.
2228 У хворого був діагностований іноперабельний бронхогенний рак легенів з метастазами в позвоночний стовбур. Для полегшення стану хворого необхідно ввести знеболюючий засіб. Який знеболюючий засіб необхідно ввести хворому ?
A. Морфін
B. Папаверин
C. Парацетамол
D. Кодеін
E. Анальгін
2229 Хворий 38 років, що страждає на шизофренію, тривалий час знаходився на лікуванні психотропними засобами. Він звернувся до лікаря із скаргами на порушення координації рухів, тремор у руках, сонливість. Яка група препаратів можуть викликати такий симптомокомплекс?
A. Нейролептики.
B. Аналгетики.
C. Антидепресанти.
D. Психомоторні стимулятори.
E. Адаптогени.
2230 В поліклінику звернувся хворий 35 років зі скаргами на тривалу застуду. У хворго спостерігається апатія, нежідь, кашель, сльозотеча. Температура нормальна. На шкірі вугруватий висип. Із анамнезу з'ясовано, що хвори страждає неврозом, він тривалий час приймав препарати для лікування неврозу. Який препарат став причиною ускладнення?
A. Натрію бромід.
B. Діазепам.
C. Настока валеріани.
D. Амізил.
E. Настойка пустирнику.
2231 Хворому з порушеннями психоемоційної сфери та розладом сну був призначений діазепам. Що лежить в основі загальної дії діазепаму ?
A. Активація ГАМК-рецепторної системи.
B. Сниження АД.
C. Гальмування лімбічної системи.
D. Збудження ретикулярної формації.
E. Збільшення часу рефлекторної реакції.
2232 У жінки 53 років трапився інфаркт задньої стінки лівого шлуночка серця. Хвору бентежать сильні болі за грудиною, аритмія, задишка. Який препарат найбільш доцільно ввести у данному випадку для надання першо допомоги?
A. Нітрогліцерин.
B. Нітронг.
C. Кордарон
D. Анаприлін.
E. Сустак
2233 Юнак 15 років звернувя до невропатолога з приводу болів, пов`язаних з невритом. Він попрохав дати знеболюючий засіб трамал.Однак лікар відмовився призначити трамал, мотивуя це можливостю ускладнення. Які недоліки цьог препарату перешкоджують його призначенню при невриті?
A. Можливість пристрасті.
B. Пригничення дихання.
C. Здатність до кумуляції.
D. Зниження АТ.
E. Явище обстипації.
2234 У чоловіка 48 років розвилася гостра серцева недостатність. Інтерн запропонував вести хворому строфантин, але лікар швидкої допомоги, дізнавшись, що хворий тривалий час приймав дигітоксин відхилив цю пропозицію. Яке явищ мало виникнути при введенні строфантину?
A. Кумулятивний ефект.
B. Зниження активності.
C. Порушення зору.
D. Погіршення дихання.
E. Послаблення елімінації.
2235 У чоловіка 68 років з тремтінням рук, порушенням координації рухів диагностована хвороба Паркінсона. Який засіб доцільно призначити хворому?
A. Циклодол.
B. Фенобарбітал.
C. Дифенін.
D. Фінлепсин.
E. Етосуксимід.
2236 Чоловіку 70 років, страждаючому хворобою Паркинсона, був призначений препарат леводопа. Через тиждень стан хворого значно покращался. Який механизм дії лікарського засобу?
A. Активація дофамінової системи.
B. Гальмування холінергічної системи.
C. Гальмування гістамінергічної системи .
D. Гальмування серотонінергічної системи.
E. Активація енкефалінової системи.
2237 У дитини 5 років періодично з'являються судомні напади з втратою свідомості. Лікар діагностував епілепсію (великі судомні припадки). Який препарат доцільно призначити
A. Фенобарбітал.
B. Циклодол.
C. Етосуксимід.
D. Леводопа.
E. Амізил.
2238 У дитини 6 років діагностовано гострий бронхіт. Приступи сухого кашлю викликали безсоння, втрату апетиту. В легенях відмічаються сухі хрипи, температура знижена - 36,1С, пульс 87 в хв., ЧД - 36 в хв. Який лікарський засіб слід призначити
A. Кодеїн.
B. Ефедран
C. Етимізол.
D. Еритроміцин.
E. Еуфілін
2239 Чоловіка 43 років непокоїть біль в правому оці. Об'єктивно склери та кон'юнктиви різко гіперемовані, набряклі, спостерігається сльозотеча. Окуліст діагностував катаральний кон'юнктивит інфекційного походження. Які очні краплі слід
A. Сульфацил натрію.
B. Етилморфіну гідрохлорид
C. Танін.
D. Фосфакол
E. Атропіну сульфат
2240 Жінка 48 років звернулася до гінеколога із скаргами на зуд в області зовнішніх статевих органів та рясні виділення. При мікроскопіі мазку з піхви виявлено дріжджеподібні грибки. Який препарат у вигляді вагінальних свічоктреба призначити?
A. Клотримазол.
B. Гризеофульвін.
C. Хінофунгін.
D. Амфотерицин.
E. Лівоміцетин.
2241 Жінка 37 років звернулася до гінеколога з приводу запального процесу піхви, який супроводжується свербінням та пінистими виділеннями. Баканаліз встановив наявність трихомонадної інфекції. Який засіб найбіль ефективний у данному випадку?
A. Метронідазол.
B. Ністатин.
C. Нітроксолін
D. Ампіцилін.
E. Еритроміцин.
2242 Група студентів виїхала на збір лікарських рослин за місто. На протязі жаркого дня скінчилася питна вода. Керівник групи запропонував скористатися водою із ставка, тому що він взяв із собою таблетки для її обеззаражування Яка речовина найбільш імовірно була введена до складу таблеток?
A. Пантоцид.
B. Хлорамін.
C. Хлорне вапно.
D. Калію перманганат.
E. Перекис водню.
2243 Дитина 8 років готувалася до тонзилектомії. Аналіз крові показав, що час згортання збільшено (до 7 хвилин). Який препаратза 5 днів до операції слід включити до комплексу лікарських засобів підготовчого періоду в першу чергу?
A. Вікасол.
B. Кальцію хлорид.
C. Амінокапронову кіслоту.
D. Фібриноген.
E. Дицинон.
2244 В дермато-венерологічний диспансер надійшла жінка 30 років з діагнозом первинний сифіліс. Який засіб найбільш доцільно їй призначити?
A. Бензилпеніцилін.
B. Феноксиметилпеніцилін.
C. Тетрациклін.
D. Левомицитин
E. Цефамізин.
2245 Жінка 56 років звернулася до лікаря з приводу болю в серці, задишки, тахікардіі, пастозності ступнів. Курс лікування атенололом покращив стан хворої. Який механізм дії цього
A. Блокада

 
 

Цікаве

Загрузка...