WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

використовується як бронхолітик, а в ін'єкціях - в акушерській практиці для попередження викиднів. Який препарат був використаний хворим?
A. * Фенотерол
B. Сальбутамол
C. Адреналін
D. Ефедрин
E. Еуфілін
2113 В результаті безконтрольного прийому вітамінного препарату у дитини виникла анорексія, нудота, блювота, пронос, гіпертермія, появились крововиливи на шкірі та слизових, а також явища менінгізму. Який препарат приймала дитина?
A. *Ретінолу ацетат
B. Соматотропін
C. Нікотинамід
D. Рутин
E. Токоферолу ацетат
2116 У чоловіка 36 років з черепно-мозковою травмою дихання послаблене, пульс ниткоподібний, рефлекси відсутні. Який шлях введення пірацетаму найбільше доцільний у данному випадку?
A. Внутрішньовенний.
B. Підшкірний.
C. Пероральний.
D. Ректальний.
E. Інгаляційний.
2117 У роділлі 35 років виявляється больовий синдром, зв'язаний з затримкою першого періоду родів. Який препарат краще за все слід застосувати для зменшення болі?
A. Промедол.
B. Анальгін.
C. Морфін.
D. Кодеїн.
E. Парацетамол.
2118 До інфекційного відділення надійшла дитина 9 років із скаргами на біль в животі, понос, анорексію. В випорожненнях знайдено еритроцити. Баканаліз показав наявність дизентерійної флори. Який препарат найкращ призначити хворому?
A. Фталазол.
B. Бісептол
C. Норсульфазол.
D. Етазол.
E. Фенілсаліцилат.
2119 Жінка 52 років, що хворіє на цукровий діабет, звернулася до лікаря із скаргами на головні болі, стомлюваність, безсоння. При огляді встановлений високий рівень АТ 200100 мм.рт.ст. Який препарат найбільш доцільно використати для швидкої нормалізаці артеріального тиску?
A. Каптоприл
B. Резерпін.
C. Прозозин
D. Папаверин
E. Анаприлін
2139 До приймального відділення доставлений чоловік у непритомному стані. Об'єктивно: на зовнішні подразники хворий не реагує, дихання періодичне по типу Чейн-Стокса, зіниці звужені, зіничний рефлекс відсутній. Бул встановлено, що дані симптоми обумовлені використанням морфіну. Назначити
A. Налоксон.
B. Унітіол.
C. Апоморфіна гідрохлорід.
D. Кальція хлорід.
E. Протаміна сульфат.
2142 До лікаря звернувся пацієнт зі скаргами на запаморочення, відчуття спраги, затруднення ковтання, погане бачення близьких предметів. Об'єктивно у нього часте дихання, розширені зіниці, загальне збудження, говірливість, однак мова малозрозуміла. АТ 110/70 мм рт ст, Пульс 110 в 1 хв. На передозування якого препарату можуть вказувати наведені
A. * Атропіну
B. Морфіну
C. Ефедріну
D. Аміназіну
E. Кофеїну
2161 Чоловік 37 років надійшов до хірургічного відділення з явищами острого панкреатиту: блювота, понос, брадикардія, гіпотензія, слабкість, явища зневоднювання организму. Який препарат найбільш доцільно використати в першу чергу?
A. *Контрикал.
B. Но-шпу.
C. Платифілін.
D. Етаперазин.
E. Ефедрин.
2172 Больной, с диагнозом сахарный диабет, утром натощак получил назначенную дозу инсулина пролонгированного действия. Пропустил очередной прием пищи и вскоре почувствовал слабость, головную боль, головокружение, потливость, дрожание тела, судороги, чувство голода, явления гипогликемии. Применение глюкозы состояние не облегчило. Какой препарат необходимо ввести для купирования данного
A. *А.Адреналин
B. В.Триамцинолон
C. С.Норадреналин
D.
D.Преднизолон
E. Е.Гидрокортизон
2174 Хворий на ішемічну хворобу серця не повідомив лікаря, що у нього бувають напади бронхоспазму. Лікар призначив препарат, після прийому якого напади стенокардії стали рідшими, але почастішали напади брогхоспазму. Укажіть, котрий препарат був
A. *Анаприлін
B. Атенолол
C. Верапаміл
D. Дилтіазем
E. Нітротросорбід
2182 У хворого з хронічною серцево-судинною недостатністю з'явились ознаки набряку легень. Що треба призначити хворому із сечогінних засобів для швидкого ліквідування цього
A. Фуросемід.
B. Спіронолактон.
C. Клопамід.
D. Діакарб.
E. Триамптерен.
2205 Після операції з використанням міорелаксанта диплацину у хворого не відновлюється дихання. Який препарат (антидот) необхідно ввести для відновлення дихання?
A. Прозерін
B. Атропіну сульфат
C. Анаприлін
D. Бемегрід
E. Клофелін
2206 В процесі лікування миготливої аритмії у хворого з'явився бронхообструктивний синдром - затруднення дихання, кашель. Який з протиаритмічних засобів здатний викликати таке ускладнення?
A. Анаприлін
B. Аймалін
C. Ніфедипін
D. Верапаміл
E. Новокаїнамід
2207 Після тривалого вживання одного з лікарських препаратів у хворого розвинулась підвищена чутливість до простудних захворювань. Який з вказаних нижче лікарських засобів міг сприяти зниженню імунітету ?
A. Преднізолон
B. Резерпін
C. Сустак-форте
D. Настойка жень-шеня
E. Клофелін
2208 Швидка допомога доставила в приймальне відділення хворого, в якого спостерігаються сонливість, ціаноз, рідке переривчасте дихання, різке звуження зіниць. Колінні рефлекси збережені. На руках виявлені сліди ін'єкцій. На отруєння якими препаратами вказують наведені симптоми?
A. Морфін
B. Атропін
C. Прозерін
D. Фенобарбітал
E. Аміназін
2209 Пацієнт тривалий часстраждає на бронхіальну астму. В останній час у нього з'явились приступи стенокардії. Який з перераховання препаратів призначати йому протипоказано?
A. Анаприлін
B. Нітрогліцерін
C. Сустак
D. Корінфар
E. Діпірідамол
2222 До невропатолога звернуся чоловік 25 років із скаргами на слабкість у ногах та порушення ходи. Лікар діагностував міастенію і призначив хворому ін'єкції прозерину. Який механізм дії цього засобу?
A. Антихолінестеразна дія.
B. Холіноміметик прямої дії.
C. Стимулятор метаболічних процесів.
D. Інгібітор тормозних процесів.
E. Активатор синтезу ацетилхоліну.
2223 До прийомного відділення був доставлений хворий 30 років після автомобільної аварії з переломом кістки стегна. У хворого різко знижений АТ 70 - 40, слабкий пульс, посилена больова реакція на найменший дотик в області пошкодження. Що необхідно ввести хворому для профілактики травматичного
A. Морфін
B. Парацетамол
C. Пентазоцин
D. Анальгін.
E. Паповерин
2224 До чоловіка 22 років була викликана бригада швидкої допомоги з приводу приступу бронхіальної астми. Який шлях введення сальбутамолу найбільш доцільний у данному випадку?
A. Інгаляційний.
B. Внутрішньовенний.
C. Внутрішньом'язовий.
D. Підшкірний.
E. Сублінгвальний.
2225 Дитина 5 років після невдалого падіння з дивану скаржиться на різкий біль у шії, що виникає при найменших порухах. Огляд виявив припухлість, порушення цілості в області правої ключиці, крепітацію. Що слід ввести в перш чергу для швидкого усунення болі і

 
 

Цікаве

Загрузка...