WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат

препарату?
A. * Рефлекторна дія
B. Резорбтивна дія
C. Місцева дія
D. Вибіркова дія
E. Етіотропна дія
1994 Для попередження пологів вагітній жінці ввели розчин препарату, який ще відомий як протисудомний, гіпотензивний, жовчогінний та проносний засіб. Скорочення матки та болі припинились, проявився заспокійливий ефект. Який із вказаних препаратів застосував лікар?
A. * Магнію сульфат
B. Окситоцин
C. Партусистен
D. Ерготаміну гідротартрат
E. Сальбутамол
1995 У хворого, що звернувся в лікарню із скаргами на пронос діагностували амебну дизентерію. В комплексне лікування був включений тетрациклін. Назвати вид дії призначеного
A. * Етіотропна дія
B. Пряма дія
C. Рефлекторна дія
D. Основна дія
E. Незворотня дія
1996 У хворого, який звернувся до лікаря діагностували анацидний гастрит. Для покращення роботи шлунку хворому призначили таблетки ацедин-пепсину. Який вид лікування був призначений хворому?
A. * Замісна терапія
B. Симптоматична терапія
C. Профілактичне застосування
D. Етіотропна терапія
E. Каузальна терапія
2001 Хворий 37 років госпіталізований в венерологічне відділення з діагнозом сифіліс. Який із перелічених препаратів буде використовуватися для лікування хворого?
A. *Бензилпеніцилін
B. Бісептол
C. Нітроксолін
D. Левоміцетин
E. Тетрациклін
2002 Хворому 45 років на гостру пневмонію був призначений антибіотик з групи пеніцилінів. При проведенні проби на індивідуальну переносимість до антибіотику стан хворого різко погіршився: хворий покрився холодним потом, з(явилась задуха, втратив свідомість. Пульс 130 за хв., АТ - 80/40 мм.рт.ст. Яким із перелічених препаратів краще лікувати
A. * Ципрофлоксацин
B. Бензилпеніцилін
C. Феноксиметилпеніцилін
D. Біцилін - 5
E. Еритроміцин
2003 Перед проведенням інфільтраційної анестезії хворому проведено пробу на чутливість до новокаїну, яка виявилась позитивною. Який з перерахованих препаратів можно використати для проведення знечулення в даному випадку?
A. *Лідокаїн
B. Новокаїнамід
C. Тримекаїн
D. Анестезин
E. Дикаїн
2004 В клініку швидкої допомоги доставлено хворого з легким отруєнням снодійними. Який препарат потрібно негайно ввести хворому?
A. * Бемегрид
B. Прозерин
C. Ацеклідин
D. Дипіроксим
E. Кордіамін
2005 Для лікування хворого із запаленням легень призначено комбінований препарат з групи сульфаніламідів. Який препарат було призначено хворому?
A. * Бактрим
B. Етазол
C. Норсульфазол
D. Сульфален
E. Фталазол
2006 В психіатричній клініці при тривалому лікуванні у хворого появилися симптоми паркінсонізму. Який препарат вводили
A. * Аміназин
B. Мезапам
C. Натрію бромід
D. Літію карбонат
E. Ніаламід
2022 У хворого із значними периферійними набряками почергове використання дихлотиазиду, етакриновоі кислоти і фурасеміду не призвело до значного діуретичного ефекту. Аналіз крові вказав значне підвищення кількості альдостерону. Вкажить препарат вибору.
A. * Спіронолактон
B. Маніт
C. Клопамід
D. Сечовина
E. Амілорид
2033 До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Ппоставлений діагноз: отруєння морфіном. Який препарат необхідно застосувати в якості антагоністу?
A. * Налоксон
B. Бемегрид
C. цититон
D. Унітіол
E. Тіосульфат натрію
2034 До приймального відділення доставлений хворий зі скаргами на сухість в роті, світлобоязнь та порушення зору. Шкіра гіпіремійована, суха, зіниці розширені, тахікардія. При подальшому обстеженні був встановлений діагноз: отруєння алкалоїдами красавки. Який з лікарських засобів доцільно
A. * Прозерин
B. Діазепам
C. Пілокарпін
D. Армін
E. Діпіроксим
2065 Хворий на гіпертонічну хворобу, який лікувався гіпотіазидом, скаржиться на загальну слабість, втрату апетиту, серцебиття. Спостерігається гіпотонія м'язів, в'ялі паралічі, послаблення перистальтики кишечника. Що може бути причиною такого
A. *Гіпокаліємія
B. Гіперурікемія
C. Гіпонатріємія
D. Гіперкаліємія
E. Гіперкальціємія
2067 Хворий з інфекційним мононуклеозом на протязі 2-х тижнів приймав глюкокортикостероїдні препарати. Наступила ремісія, проте в нього виникло загострення хронічного тонзиліту. Результатом якої дії глюкокортикостероїдів є дане ускладнення?
A. *Імунодепресивної
B. Протизапальної
C. Протишокової
D. Антиалергічної
E. Антитоксичної
2068 Хворий скаржиться на болі у шлунку, печію. При обстеженні шлункового соку виявлено підви-щення кислотності шлункового соку. Що необхідно призначити хворому для нейтралізації кислотності шлункового соку?
A. *Альмагель
B. Атропіну сульфат
C. Папаверину гідрохлорид
D. Прозерин
E. Бензогексоній
2080 Больной бесконтрольно принимал дигоксин, что вызвало нарушения деятельности сердца: снижение сократимости, брадикардию, желудочковую экстрасистолию. Какое из перечисленных веществ - препарат выбора для купирования возникших нарушений?
A. *Калия хлорид
B. Анаприлин
C. Этмозин
D. Новокаинамид
E. Верапамил
2099 При огляді 3-річної дитини виявлено порушення обвапнення кісток, деформаціюхребта і грудної клітини, викривлення нижніх кінцівок. Який препарат є найбільш ефективний в даній ситуації?
A. *Ергокальциферол
B. Токоферол
C. Тіаміну бромід
D. Глюкоза
E. Адіурекрин
2105 У хворого діагностовано гострий інфаркт міокарду, який супроводжується стійкими болями за грудиною. Неефективність попередньо введених препаратів дала підставу лікарю провести нейролептанальгезію. Який нейролептик використовується для цього виду знеболення?
A. * Дроперидол
B. Метаперазин
C. Галоперидол
D. Резерпин
E. Аміназин
2106 Хворий на гіпотонію, відчувши погiршення загального стану: головокружіння, слабкість, шаткість при ході прийняв без контролю лікаря кілька таблеток ефедрину через короткі проміжки часу. Проте деяке покращання спостерігав тільки після використання першої таблетки. Яким явищем обумовлена така дія?
A. * Тахіфілаксія
B. Сенсибілізація
C. Ідіосинкразія
D. Звикання
E. Кумуляція
2109 У хворого на туберкульоз після тривалого лікування з'явились шум та дзвін у вухах, зниження слуху, порушилась координація рухів, висипи на шкірі, набряк слизових оболонок. Після відміни препарату стан хворого значно покращився. Який препарат приймав хворий?
A. * Стрептоміцину сульфат
B. Етамбутол
C. Рифампіцин
D. Ізоніазид
E. Бепаск
2110 При черговому нападі бронхіальної астми хворий за допомогою інгалятора вдихнув препарат, який у вигляді інгаляцій

 
 

Цікаве

Загрузка...