WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат


B. Циклодол.
C. Атропін.
D. Скополамін.
E. Метацин.
1856 Чоловік 62 років довгий час хворіє на коксит. Лікар призначив йому новий нестероїдний протизапальний засіб моваліс, що призвів до піліпшення стану хворого. В чому перевага цього
A. *Селективна блокада ЦОГ-2
B. Пригнічує ФДЕ (фосфодіестеразу)
C. Активує АДЦ (аденілатциклазу)
D. Пригнічує холінестеразу
E. Активація синтезу ФДЕ (фосфодіестерази)
1857 До прийомного відділення обласної лікарні надійшла жінка 40 років з діагнозом гострого панкреатиту. Що треба в першу чергу ввести хворій?
A. *Контрікал
B. Платифілін.
C. Атропін.
D. Метацин.
E. Пірензепін.
1858 Хворий на серцеву недостатність ІІ стадії з великими набряками, тахікардією, розладом травлення та сну потребує лікарську терапію. Яке із приведених серцевих гликозидів короткої дії стане найбільш ефективним у цьому випадку?
A. *Дигоксин.
B. Дигітоксин.
C. Адонізід.
D. кардіовален.
E. Целанід.
1859 Жінка 50 років звернулась до поліклініки із скаргами на головний біль, нудоту. Обстеження виявило початкову стадію гіпертонічної хвороби. Інтерн намагався виписати їй резерпін, але лікар-консультант заперечив це, вказавши на наявність супутнього захворювання. Який патологічний процес є протипоказанням до призначення резерпіну?
A. *Виразкова хвороба шлунку
B. Холецистит
C. Нефрит
D. Міокардит
E. Панкреатит
1860 Хвора на туляремію тривалий час приймала тетрациклін, що призвело до кандидозного генералізованого ураження вісцеральних органів. Який препарат треба ій призначити з метою найбільш ефективного лікування?
A. *Амфотерицин
B. Ністатин
C. Леворин
D. Гризеофульвін
E. Ципренол
1861 Жінка 38 років звернулась до онкологічного центру в зв(язку із злоякісною пухлиною грудної залози. Після оперативного втручання їй провели хіміотерапевтичне лікування. Який із зазначених засобів є більш доцільним при такому виду
A. *Тестостерон
B. Прогестерон
C. Фосфестрол
D. Мієлосан
E. Сарколізин
1921 При обстеженні чоловіка 40 років було встановлено діагноз: гіпохромна анемія. Який препарат треба призначити для лікування?
A. *Ферковен
B. Ціанокобаламін
C. Пентоксил
D. Гепарин
E. Вікасол
1922 Здорова людина перебуває у небезпечному по захворюванню малярієй районі. Який із зазначених препаратів необхідно призначити з метою особистої хіміопрофілактики малярії?
A. * Хлоридин
B. Сульфален
C. Тетрациклін
D. Метронідазол
E. Ентеросептол
1923 Після курсу антибіотикотерапії з приводу гострої пневмонії у хворої виникли явища кандидомікозу кишківнику. Який із перелічених препаратів доцільно призначити з лікувальною
A. * Ністатин
B. Левоміцетин
C. Діазолін
D. Ізоніазид
E. Грізеофульвін
1924 Хворому в післяопераційному періоді тривалий час уводили промедрол. Внаслідок відміни препарату у пацієнта виникли важкі психічні та соматичні порушення Як називається це
A. * Абстинентний синдром
B. Ідіосинкразія
C. Тахіфілаксія
D. Синдром обкрадання
E. Синдром віддачі
1925 Для більш швидкого введення в наркоз хворому застосовано наступну комбінацію: ефір для наркозу + азоту закис + фторотан. Який це тип взаємодії лікарських засобів?
A. *Сумований синергізм
B. Синергоантагонізм
C. Потенційований синергізм
D. Фізичний антагонізм
E. Опосередкований синергізм
1926 Жінка 60 років, яка страждає на токсичний зоб скаржиться на збільшення частоти серцевих скорочень. Який з зазначених препаратів слід призначити для нормалізації серцевого ритму?
A. * Анаприлін
B. Ізадрин
C. Сальбутамол
D. Адреналін
E. Пентамін
1927 До лікаря звернулась жінка 48 років, що тривало та безконтрольно приймала натрію бромід, зі скаргами на загальмованість, порушення пам?яті, нежить, кашель. Яка
A. * Кумуляція
B. Звикання
C. Лікарська залежність
D. Ідіосинкразія
E. Тахіфілаксія
1928 Хворому з хронічним бронхітом призначено лібексин. Який механізм протикашльової дії препарату?
A. * Анестезує слизову дихальних шляхів
B. Стимулює адренорецептори
C. Пригнічує центр кашлю
D. Стимулює центр дихання
E. Збільшує секрецію залоз бронхів
1967 Хворому з глаукомою для зниження внутрішньочного тиску лікар призначив фізостигмін у вигляді очних крапель. Який механізм дії даного препарату?
A. * Блокада ацетилхолінестерази
B. Блокада циклооксигенази
C. Блокада ліпоксигенази
D. Блокада фосфодіестерази
E. Блокада фосфоліпази
1968 У хворого 55 років виявлено гіпертонічну хворобу з підвищеним рівнем реніну в крові. Якому гіпотензивному препарату слід надати перевагу при лікуванні хворого?
A. * Еналаприл
B. Клофелін
C. Магнію сульфат
D. Папаверин
E. Празозин
1969 Для проведення загальної анестезії лікар-анестезіолог призначив хворому засіб для наркозу пропанідид. Яка тривалість дії цього препарату?
A. * 3 - 5 хв
B. 20 - 30 хв
C. 40 - 60 хв
D. 1,5 - 2 год
E. 30-40 сек
1970 Через 2-3 години після парентерального введення препарату у пацієнта розвинувся коматозний стан, спостерігається дихання типу Чейн-Стокса, зіниці різко звужені, колінний рефлекс збережений. Який препарат міг спричинити отруєння?
A. * Морфін
B. Аміназин
C. Сібазон
D. Спирт етиловий
E. Фенобарбітал
1971 Хворому із перенесеним гострим інфарктом міокарду лікар рекомендував протягом 3-4 місяців прийматиацетилсаліцилову кислоту по 0,25 1 раз в 2-3 дні. На яку дію аспірину розраховував лікар?
A. * Антиагрегантна
B. Протизапальна
C. Жарознижуюча
D. Анальгезуюча
E. Судиннорозширююча
1972 Хворому із гострою пневмонією було призначено препарат з протикашлевою дією, яка пов?язана із виразним пригніченням кашлевого центру. Який препарат призначив лікар?
A. * Кодеїн
B. Лібексин
C. Бромгексин
D. Терпінгірат
E. Калію йодид
1973 Після 10-денного лікування препаратом із групи антибіотиків у пацієнта спостерігається явища дисбактеріозу: диспептичні явища, кандидомікоз; жовтяниця, фотосенсибілізація. Антибіотик якої групи приймав хворий?
A. * Групи тетрациклінів
B. Групи пеніцилінів
C. Групи цефалоспоринів
D. Групи рифампіцину
E. Групи аміноглікозидів
1974 Хворому з ревматоїдним артритом призначено препарат біцилін-5 1 раз в 4 тижні. Чим обумовлена тривалість дії
A. *Повільним всмоктуванням з місця введення
B. Тривалим зв?язком з білками плазми крові
C. Посиленою реабсорбцією в канальцях нирок
D. Всі фактори мають місце
E. Швидкою інактивацією
1993 В лікарню доставлено важко хворого, який по дорозі втратив свідомість. Щоб привести його до тями лікар дав йому понюхати розчин аміку. Який вид дії лежить в основі фармакологічного ефекту

 
 

Цікаве

Загрузка...