WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по фармакології - Реферат

Тести з відповідями по фармакології - Реферат


Тести з відповідями по фармакології
?
Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 1 Загальна лікарська підготовка
Медичний профіль - фармакологія
19 Хворому в депресивному стані призначили ніаламід. Лікар застеріг хворого про необхідність виключити з харчування в період лікування:
A. *Сиру
B. Яблук
C. Картоплі
D. Капусти
E. Груш
20 При інфаркті міокарду була проведена нейролептанальгезія. Який препарат з групи нейролептиків найчастіше застосовується спільно з фентанілом?
A. *Дроперидол
B. Етаперазин
C. Левомепромазин
D. Клозапін
E. сульпірид
25 Хвора 60 років перенесла мастектомію. Після курсу променевої терапії лікар призначив синтетичний препарат нестероїдної структури, що усуває стимулюючий вплив естрогенів на пухлинний ріст. Чий препарат був призначений
A. *Тамоксифен
B. Диетилстильбестрол
C. Фосфестрол
D. Рубоміцин
E. Цисплатін
27 Лікар обговорював з колегами застосування нового протиепілептичного засобу - натрію вальпроату. Який можливій механізм дії препарату?
A. *Пригнічення активності ферменту ГАМК-трансферази
B. Стимуляція активності ферменту ГАМК-трансферази
C. Пригнічення активності Са2+залежної АТФ-ази
D. Стимуляція активності Са2+залежної АТФ-ази
E. Пригнічення моноамінооксидази
28 При гіпертонічному кризі хворому ввели магнію сульфат, в результаті чого настало різке зниження артеріального тиску. Введенням якого препарату можна запобігти побічні ефекти сульфату магнію?
A. *Кальцію хлорид
B. Калію хлорид
C. Трилон Б
D. Натрію бромід
E. Натрію сульфат
29 У хворого відмічене різке підвищення артеріального тиску. З метою невідкладної допомоги хворому внутрішньовенно ввели препарат, що викликав короткочасне підвищення тиску, який потім знизився. Визначте препарат.
A. *Клофелін
B. Гігроній
C. Магнію сульфат
D. Дибазол
E. Саралазин
30 Хворому для ввідного наркозу внутрішньовенно ввели тиопентал натрію, після чого настав ларингоспазм, підсилилась салівація. Введення якого препарату можливо було б запобігти небажані ефекти?
A. *Атропіну сульфат
B. Адреналіну гідро хлорид
C. Прозерин
D. Аллоксин
E. Пірроксан
32 У хворого після короткочасного оперативного втручання проведеного з застосування дитиліну понад 30 хвилин відмічалось пригнічення дихання не відновився попередній тонус м'язів. Яку допомогу необхідно надати хворому?
A. *Перелівання крові
B. Гемодіаліз
C. Гемосорбція
D. Форсований діурез
E. Перитоніальний діаліз
33 До приймального відділення надійшов хворий у непритомному стані. Шкіра холодна, зіниці звужені, дихання з утрудненням, відзначається періодичність по типу Чейн-Стокса, артеріальний тиск знижений, сечовий міхур переповнений. Чим відбулося отруєння?
A. *Наркотичними анальгетиками
B. Транквілізаторами
C. Ненаркотичними анальгетиками
D. М-холіноблокаторами
E. --
34 Хворому з генералізованою формою сальмонельозу була призначена антибактеріальна терапія. Через деякий час при проведенні загального аналізу крові була виявлена ретикул- і грунулоцитопенія, відмічалось деяке зниження кількості еритроцитів. При призначенні якого антибіотику найбільш можлива подібна зміна картини крові?
A. *Левоміцетин
B. Гентаміцину сульфат
C. Тетрациклін
D. Полі міксин-В сульфат
E. Амоксициллін
35 Хворий з діагнозом вогнищевий туберкульоз верхньої долі правої легені в складі комбінованої терапії одержує ізоніазид. Через деякий час пацієнт почав пред'являти скарги на м'язову слабкість, зниження шкірної чутливості, порушення зору, координації рухів. Який вітамінний препарат доцільно використати для усунення даних явищ?
A. *Вітамін В6
B. Вітамін А
C. Вітамін D
D. Вітамін В12
E. Вітамін C
36 До приймального відділеня був доставлений хворий у непритомному стані з ризьким пригніченням дихання та серцевої діяльності, зниженням сухожильних рефлексів. За словами супроводжуючої його дружини він в останній час страждав на безсоння та приймав на ніч снодійні засоби. Який лікарський препарат необхідно ввести хворому для невідкладної допомоги?
A. *Бемегрид
B. Унітиол
C. Дипіроксим
D. Атропіну сульфат
E. Протаміну сульфат
37 Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом призначили гіпотензивний засіб. Через деякий час у пацієнта почали з'являтися напади ядухи, розвинулась виражена брадикардія. На ЕКГ відмічались ознаки порушення атріовентрікулярного проведення. При призначенні якого препарату найбільше імовірне зявлення подібних ефектів?
A. *Анаприлін
B. Клофелін
C. Корданум
D. Верепаміл
E. Резерпін
38 Хворому на гіпертонічну хворобу з супутнім обструктивним бронхітом в складі комплексної терапії призначили анаприлін. Через деякий час у хворого розпочали з'являтися напади ядухи. З чим пов'язане виникнення даного побічного ефекту?
A. *Блокада $beta_2$ -адренорецепторів бронхів
B. Блокада $beta_1$ -адренорецепторів бронхів
C. Стимуляція $beta_2$ -адренорецепторів бронхів
D. Блокада $alpha_2$ -адренорецепторів бронхів
E. Стимуляція $alpha_1$ -адренорецепторів бронхів
39 Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін - семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який з перелічених препаратів міг викликати подібне
A. *Анаприлін
B. Празозин
C. Верапаміл
D. Каптоприл
E. Ніфедипін
40 Хворий 60 років протягом 9 років хворіє на цукровий діабет, отримує для корекції гіперглікемії інсулін - семіленте. 10 днів тому почав лікування гіпертонічної хвороби анаприліном. Через годину після прийому гіпотензивного препарату розвинулась гіпоглікемічна кома. Який механізм виникнення гіпоглікемії за умови призначення анаприліна?
A. *Пригнічення глікогенолізу
B. Зменшення виділення г періоду напіввиведення глюкагону
C. Збільшення періоду напіввиведення інсуліну-семіленте
D. Збільшення біодоступності інсуліну-семіленте
E. Зменшення всмоктування глюкози
42 Хворий 30 років звернувся до лікаря зі скаргами на пронос і болі в животі протягом 5 днів, підвищення температури тіла до 37,5 С з ознобами. На передодні хворий був у лісі, де випив води з відкритого водоймища. Встановлено бактеріологічно підтверджений діагноз: амебна дизентерія. Вкажіть препарат вибору для лікування цього захворювання.
A. *метронідазол
B. Фуразолідон
C. Левоміцетин
D. Фталазол
E. Еметина гідрохлорид
43 Хворій, що перенесла мастектомію у зв'язку з раком молочної залози, був призначений курс променевої терапії. Який з перерахованихвітамінних препаратів володіє явною радіопротекторною дією, зумовленою антиоксидантною активністю?
A.

 
 

Цікаве

Загрузка...