WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

пістряві, з осередками крововиливів. Патогістологічно виявляються гематоксилінові тільця, капілярні мембрани клубочків у вигляді дротяних петель, гіалінові тромби та осередки фібриноїдного некрозу, у судинах селезінки - "цибулинний" склероз. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Системний червоний вовчак.
B. Системна склеродермія.
C. Ревматоїдний артрит.
D. Ревматичний артрит.
E. Вузликовий періартеріїт.
1458 У хворого, який тривалий час страждав на переміжну кульгавість, тканини пальців стопи сухі, чорного колоьру, нагадують мумію. На невеликій відстані від почорнілої ділянки розташована двоколірна лінія (червоний колір прилягає до практично незмінених тканин, а біло-жовтий колір - до змінених тканин). Який вид некрозу у даного хворого?
A. *Гангрена.
B. Інфаркт.
C. Секвестр.
D. Пролежень.
E. Мацерація.
1459 У хворої 77 років із защемленою паховою килою при лапаротомії стінка кишки ціанотичного кольору, роздута, набрякла, вкрита нитками фібрину, перистальтика не виявляється. Який патологічний процес розвинувся у стінці кишки внаслідок пристінкового защемлення кили?
A. * Волога гангрена.
B. Суха гангрена.
C. Коагуляційний некроз
D. Колікваційний некроз
E. Пролежень
1460 У тканині печінки виявлено округле утворення діаметром 0.5 см. Мікроскопічно воно має наступну будову: у центрі - некротичні маси, їх оточує грануляційна тканина з наявністю у її складі плазматичних, лімфоїдних клітин і кровоносних судин з явищами васкуліту. Який діагноз необхідно поставити на підставі даних мікроскопії?
A. *Солітарна гума печінки.
B. Солітарна аденома печінки.
C. Солітарна лепрома печінки.
D. Хронічний абсцес печінки.
E. Рак печінки.
1461 У хворого - глибока рвана рана із нерівними краями, вкрита гноєм. У крайових відділах - сочна грануляційна тканина, яка не здіймається над рівнем рани. Назвіть вид загоєння рани.
A. *Загоювання вторинним натягом.
B. Загоювання первинним натягом.
C. Загоювання під струпом.
D. Безпосереднє закриття дефекту епітеліальної тканини.
E. Організація рани.
1462 На секції виявлено значне збільшення об'єму правої нирки. На розрізі в ній міститься камінь. Просвіт ниркової миски розтягнутий сечею, яка накопичується. Паренхіма нирки різко потоншана. Який з діагнозів є найбільш вірним?
A. * Гідронефроз.
B. Пієлоектазія
C. Гідроуретронефроз.
D. Кіста нирки
E.
1463 При мікроскопічному дослідженні бронхобіопсії виявлена пухлина, яка побудована з гніздних скупчень атипових клітин багатошарового плоского епітелію, місцями із характерними "перлинами". Ваш діагноз?
A. * Плоскоклітинний рак із ороговінням.
B. Плоскоклітинний рак без ороговіння.
C. Солідний рак.
D. Слизовий рак.
E. Скір.
1560 У дитини діагностовано в клініці дифтерія зіву. Померла від гострої серцевої недостатності. На розтині виявлено, що порожнини серця розширені в поперечнику. М'яз серця тьмяний, в'ялий, на розрізі строкатий, з жовтуватими ділянками. У цитоплазмі деяких кардіоміоцитів зі збереженою цитоплазмою виявляються дрібні вакуолі. На заморожених зрізах вакуолі забарвлюються суданом 3 у померанчовий колір. Який вид дистрофії виявлений у кардіоміоцитах?
A. *Жирова
B. Вуглеводна
C. Балонна
D. Гіаліново-крапельна
E. Гідропічна
1561 Під час емоційно напруженої роботи раптово помер молодий мужчина. На розтині виявлено нерівномірне кровонаповнення міокарда. Гістохімічно - зниження вмісту глікогену. Електронно мікроскопічно -деструкція мітохондрій, контрактури міофібрил. Вкажіть ймовірний розлад кровообігу?
A. *Гостра ішемія
B. Хронічна ішемія
C. Вакатна артеріальна гіперемія
D. Гостра венозна гіперемія
E. Ангіоневротична артеріальна гіперемія
1562 Під час дорожно-транспортної пригоди водій отримав поранення в шию розбитим склом. Кровотеча була невелика, але через декілька хвилин потерпілий помер при явищах гострої ядухи. При розтині серця померлого у заповненій водою порожнині перикарду виділяються пухирці. Вкажіть ймовіринй патологічний
A. *Повітряна емболія
B. Газова емболія
C. Жирова емболія
D. Тромбоемболія
E. Емболія чужерідними тілами
1563 На розтині чоловіка, який помер від хроніосепсису, виявлено атрофію скелетних м'язів, буру атрофію міокарда, печінки. Порушення обміну якого пігменту виявлено у померлого?
A. *Ліпофусцину
B. Ліпохрому
C. Гемосидерину
D. Гемомеланіну
E. Меланіну
1564 Чоловік тривалий час хворів гемобластозом. На розтині виявлено, що кістковий мозок, селезінка, печінка, лімфатичні вузли коричневого кольору. Проведено гістохімічну реакцію Перлса. Встановлено, що ретикулярні, ендотеліальні і гістіоцитарні елементи цих органів містять гранули синього кольору. Який пігмент виявлено при застосуванні зазначеної
A. *Гемосидерин
B. Білірубін
C. Гематоїдин
D. Гематоїдин
E. Гематопорфірин
1565 Хворий хронічним пієлонефритом помер від хронічної ниркової недостатності. При житті аускультативно відмічено феномен "шум тертя перикарду". На розтині виявлено, що епікард тьм'яний, шорсткий, ніби покритий волосяним покривом. Який перикардит за характером запалення має місце?
A. *Крупозний
B. Дифтеритичний
C. Гнійний
D. Гнильний
E. Серозний
1566 При розтині тіла дівчинки, яка померла від асфіксії, виявлено, що слизова трахеї і бронхів покрита біло-сірою плівкою, яка рихло з'єднана з підлеглими тканинами і легко знімається пінцетом. Просвіт сегментарних бронхів виповнений рихлими масами сіро-білого кольору. Який трахеобронхіт за характером ексудату відмічений при розтині?
A. *Крупозний
B. Катаральний
C. Дифтеритичний
D. Гнійний
E. Гнильний
1567 У хворого видалено новоутворення шкіри, яке має вигляд вузла з сосочковою поверхнею, що нагадує цвітну капусту, щільної консистенції. Мікроскопічно пухлина складається з багатьох сосочків. Паренхіма сформована з покривного епітелію із збільшеним числом шарів. В епітелії збережена полярність клітин, стратифікація, цілісність власної мембрани. Строма пухлини розташована в центрі сосочків. Який найбільш імовірний діагноз?
A. *Папілома
B. Фіброма
C. Аденома
D. Фіброаденома
E. Цистоаденома
1568 У хворого 50 років на протязі багатьох років була ревматична вада серця. При загостренні захворювання розвинулась геміплегія і наступила смерть. Гістологічно в мітральному клапані виявлено виражений склероз, вогнищеві клітинні інфільтрати, фібринозні накладання. Для якої форми ендокардиту характерні виявлені зміни?
A. *Зворотньо-бородавчастого
B. Гострого бородавчастого
C. Дифузного
D. Фібропластичного
E. Виразково-поліпозного
1569 При гістологічному дослідженні збільшеного шийного лімфатичного вузла відмічено, що загальний рисунок вузла нечіткий за рахунок розростання атипових

 
 

Цікаве

Загрузка...