WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

міліарний туберкульоз легень
E. Інфільтративний туберкульоз
1102 При гістологічному дослідженні стулки мітрального клапана серця виявлено: мукоїдний набряк, пошкодження ендотелію, утворення по замикаючому краю фібринових тромбів. Яка форма ревматичного ендокардиту спостерігається?
A. *Гострий бородавчастий ендокардит
B. Дифузний ендокардит
C. Фібропластичний ендокардит
D. Поворотньо-бородавчастий ендокардит
E. Поліпозно-виразковий ендокардит
1103 Під час розтину в міокарді макроскопічно виявлено крупновогнищеву щільну ділянку сірого кольору, що гістологічно складається із грубоволокнистої сполучної тканини, оточену гіпертрофованими м'язевими волокнами. Які зміни виникли у серці?
A. *Постінфарктний крупновогнищевий кардіосклероз
B. Ішемічна стадія інфаркту міокарду
C. Некротична стадія інфаркту міокарда
D. Дрібновогнищевий дифузний кардіосклероз
E. Міокардит
1109 При мікроскопічному дослідженні міокарду чоловіка, померлого від серцевої декомпенсації, виявлено склероз перісудинної сполучної тканини та дифузну інфільтрацію її лімфоцитами, макрофагами, плазмоцитами та поодинокими нейтрофілами. Вкажіть, який з перелічених видів запалення найбільш
A. * Інтерстиційне продуктивне.
B. Гранульоматозне.
C. Альтеративне.
D. Ексудртивне дифузне.
E. Ексудативне осередкове.
1111 У больного С, 67 лет, длительно страдавшего желчно-каменной болезнью с признаками холангита и холангиолита, развился цирроз печени. К какому из нижеперечисленных видов цирроза он относится?
A. *Билиарный
B. Инфекционный
C. Токсический и токсико-аллергический
D. Обменно-алиментарный
E. Циркуляторный
1113 На аутопсии у мужчины 56 лет с клиническим диагнозом ишемическая болезнь сердца, атеросклероз венечных артерий сердца, гипертоническая болезнь на разрезе миокард в области верхушки, передней и боковой стенок левого желудочка имеет хорошо отграниченный от окружающей ткани участок бело-желтого цвета, окруженный зоной кровоизлияний. О каком патологическом процессе в сердечной мышце идет речь?
A. *Инфаркт миокарда
B. Постинфарктный кардиосклероз
C. Диффузный кардиосклероз
D. Миокардит
E. Жировая дистрофия миокарда
1114 У женщины 64 лет возник патологический перелом плечевой кости. Результат биопсии: атипичные плазматические клетки. Рентгенологически в месте перелома опухолевидные образования. Возможное заболевание:
A. *Миеломная болезнь.
B. Хронический остеомиелит.
C. Хондросаркома.
D. Фиброзная дисплазия кости.
E. Метастаз аденокарциномы.
1115 При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки у хворої 54 років з клінічним діагнозом порушення оваріально-менструального циклу виявлено розростання залозистих структур, що складаються з поліморфних клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів. Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічні зміни?
A. *Аденокарцинома матки.
B. Залозиста гіперплазія ендометрія.
C. Гострий ендометрит.
D. Плацентарний поліп.
E. Хоріонепітеліома матки.
1116 При мікроскопічному дослідженні печінки виявлено: венозне повнокрів'я центру часточок, дистрофія та атрофія гепатоцитів у вогнищах венозного застою, жирова дистофія гепатоцитів по периферії дольки з наявністю розростання сполучної тканини в місцях атрофії гепатоцитів. Про який патологічний процес іде мова?
A. *Мускатна печінка з предциротичними явищами.
B. Біліарний цироз печінки.
C. Гепатит.
D. Жировий гепатоз.
E. Токсична дистрофія печінки.
1117 У хворого (67 років) з клінічним діагнозом хронічного бронхіту, пневмосклерозу, серцево-легеневої недостатності взято біоптат з підозрілої ділянки слизової правого бронха. Гістологічно встановлено клітинний і тканинний атипізм, появу структур у вигляді "ракових перлин". Якому патолоргічному процесу відповідають зазначені гістологічні зміни?
A. * Плоскоклітинний рак бронху з ороговінням
B. Хронічний поліпозний бронхіт.
C. Бронхоектаз.
D. Гострий бронхіт.
E. Плоскоклітинна метаплазія слизової бронху.
1122 Больной 35 лет жалуется на многократную рвоту, понос, падение АД, сердцебиение. Свое состояние связывает с приемом недоброкачественной пищи. Исследование показало инфицирование сальмонеллами. В анализа крови - увеличение числа эритроцитов в единице объема. Какое расстройство кровообращения могло иметь место у данного больного?
A. *Сгущение крови.
B. Гемолиз эритроцитов и компенсаторное усиление гемопоэза
C. Общее артериальное полнокровие
D. Полицитемия
E. Гиперхромная анемия
1238 У лежачого хворого з недостатністю кровообігу, нерухомого після перенесеного інсульту, шкіра і м'які тканини над крижами почорніли і набрякли, після відторгнення епідермісу в чорних тканинах відкрились виразки. Який процес розвився у хворого?
A. *Пролежні
B. Суха гангрена
C. Флегмона
D. Інфаркт
E. Абсцес
1239 У хворого знайдено асцит, в два рази збільшена селезінка, варикозне розширення вен стравоходу і прямої кишки. При гістологічному дослідженні біоптата печінки виявлений мікронодулярний цироз. Який процес ускладнив цироз печінки?
A. * Синдром портальної гіпертензії
B. Серцева недостатність
C. Гепато-лієнальний синдром
D. Печінково-клітинна недостатність
E.
1272 Больной заболел остро: высокая температура, увеличенная, болезненная селезенка. На 10 день на коже живота появилась розеолезно-папулезная сыпь. На 21 день наступила смерть от перитонита. При патологоанатомическом исследовании трупа в подвздошной кишке обнаружены глубокие язвы в области некротизированных групповых лимфоидных фолликулов (пейеровых бляшек). Одна из язв перфорировала, имеется фибринозно-гнойный разлитой перитонит. О каком заболевании можно подумать в данном случае?
A. *Брюшной тиф
B. Дизентерия
C. Амебиаз кишечника
D. Холера
E. Сальмонеллез
1273 Пожилой больной, длительное время страдавший гипертонической болезнью, умер при явлениях уремии. На аутопсии обнаружено: почки маленькие, плотные, с мелкозернистой поверхностью, капсула снимается с трудом. Гистологически в почках отмечается коллапс артериол клубочков и их склероз. Некоторые клубочки замещены однородным эозинофильным веществом, не окрашивающимся конго-рот; канальцы атрофированы. Какследует назвать описанные выше изменения почек?
A. *Первично-сморщенные почки
B. Вторично-сморщенные почки
C. Амилоидно-сморщенные почки
D. Пиелонефротически-сморщенные почки
E. Диабетический нефросклероз
1284 У больного 53-х лет, длительно страдавшего бронхоэктатической болезнью, кровохарканьем, появились отеки на лице, в области поясницы, в моче белок 33мг/л. Смерть наступила от легочного кровтечения. Результаты аутопсии: почки увеличены в объеме, уплотнены, поверхность разреза имеет сальный вид. Гистологически отмечено отложение в клубочках

 
 

Цікаве

Загрузка...