WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

молочной железе среди обильной стромы выявлены разных размеров и формы комплексы атипичных полиморфных эпителиальных клеток с наличием просветов в центре комплексов. Клетки с крупными ядрами, наличием атипичных митозов. Поставьте
A. *Аденокарцинома
B. Плоскоклеточный неороговевающий рак
C. Солидный рак
D. Фиброаденома молочной железы
E. Недифференцированный полиморфноклеточный рак
1075 При гістологічному дослідженні пухлини шлунка виявлено багато перстневидних клітин. Назвіть гістологічний варіант рака.
A. *Слизовий
B. Солідний
C. Аденокарцинома
D. Саркома
E. Карциноїд
1076 При мікроскопічному дослідженні нирок виявлений некроз епітелія звивистих канальців, тубулорексис, набряк строми, ішемія коркового шару і повнокрів'я мозкового. Назвіть цей патологічний процес.
A. *Некротичний нефроз
B. Гломерулонефрит
C. Пієлонефрит
D. Полікистоз
E. Сечокам'яна хвороба
1083 При розтині дитини 3 років у мозочку виявлена пухлина, що не має чітких меж з оточуючою тканиною, гістологічно побудована з атипових дрібних клітин з гіперхромними ядрами. Найвірогідніше це:
A. *медулобластома
B. медулосаркома
C. метастаз раку
D. метастаз саркоми
E. гліобластома
1084 У хворого, з(явилася охриплість голосу, під час лярінгоскопії виявлена пухлина гортані, сіро-білого кольору, з сосочковою поверхнею. Мікроскопійно: розростання сполучної тканини, що вкрите багатошаровим плоским епітелієм зі збільшеним ороговінням, без клітинного атипізму. Найвірогідніше це:
A. *папілома
B. фіброма
C. поліп
D. ангіома
E. ангіофіброма
1085 У хворого 75 років з позачеревної клітковини видалена пухлина розмірами 16х8х6см. Мікроскопійно: анаплазовані жирові клітини з ознаками клітинного атіпізму, поліморфізму. Зустрічаються величезні спотворені клітини, що мають у цитоплазмі жирові крапельки. Який найбільш імовірний діагноз?
A. *ліпосаркома
B. ліпома
C. фібросаркома
D. міосаркома
E. мезотеліома
1086 На розтині померлого 34 років від ревматизму т - поверхня епікарду ворсиста, покрита плівками сірого кольору, що легко відділяються. Після їх відділення визначається набрякла повнокровна поверхня епікарду . Найвірогідніший діагноз:
A. *фібрінозий перікардіт
B. гнійний перікардіт
C. геморагічний перікардіт
D. проліферативний перікардіт
E. катаральний перікардіт
1087 Мікроскопійне дослідження коронарної артерії у померлого 53 років виявило звуження прозору судини за рахунок фіброзної бляшки з домішком ліпідів. Найвірогідніша форма атеросклерозу:
A. *ліпосклероз
B. ліпоїдоз
C. доліпідна
D. атероматоз
E. виразкування
1088 На розтині померлого від легенево-серцевої недостатності чоловіка 47 років у лівій легені знайдено порожнину розміром 4х4см, заповнену гнієм, стінка фестончаста, нерівна, представлена легеневою тканиною. Найвірогідніше це :
A. *гострий абсцес
B. хронічний абсцес
C. кавернозний туберкульоз
D. ехінококоз
E. фіброзуючий альвеоліт
1089 Хворий на протязі 8 років скаржився на кашель з гнійним мокротинням, задуху. Пальці рук нагадували барабанні палички. Він помер з явищами легенево-серцевої недостатності. На розтині бронхи деформовані, з мішковидними випячуваннями стінки та гнійним запаленням в них. Найбільш
A. *бронхоектатична хвороба
B. туберкульоз
C. хронічний бронхіт
D. Абсцес
E. Гострий броніт
1090 На розтині у хворого в черевній порожнині виявлено близько 2.0 л гнійної рідини. Очеревина тьмяна, з сіруватим відтінком, на серозній оболонці кишок сіруватого кольору нашарування, що легко знімаються. Найвірогідніше це:
A. * фібрінозно-гнійний перітоніт
B. геморагічний перітоніт
C. серозний перітоніт
D. туберкульозний перітоніт
E.
1092 У померлого при розтині знайдено тромбоз лівої середньої мозкової артерії і велике вогнище сірого пом'якшення тканин лівої півкулі мозку. Який патологічний процес розвився в головному мозку?
A. * Ішемичний інфаркт
B. Коагуляційний некроз
C. Абсцесс
D. Волога гангрена
E. Секвестр
1093 При розтині померлої дитини, яка страждала на діарею, виявлено ексикоз і поширений фібринозний коліт. В мазку-відбитку слизової оболонки виявлені грам-негативні палички. Ваш попередній діагноз?
A. * Дизентерія
B. Холера
C. Стафілококова кишкова інфекція
D. Черевний тиф
E. Сальмонельоз
1094 При розтині померлого хворого виявлена гіперплазія кісткового мозку плоских і трубчастих кісток (піоїдний кістковий мозок), спленомегалія (6 кг), гепатомегалія (5 кг), збільшення всіх груп лімфатичних вузлів. Якому захворюванню відповідають виявлені зміни?
A. * Хронічний мієлолейкоз
B. Хронічний лімфолейкоз
C. Мієломна хвороба
D. Справжня поліцитемія
E. Лімфогрануломатоз
1095 У хворого, померлого через 3 тижні від початку пневмонії, нижня доля правої легені різко збільшена, щільна, безповітряна, сіра, з накладеннями фібрину на плеврі. При мікроскопії у всих альвеолах цієї долі виявлено фібрин та сегментоядерні лейкоцити. Ваш діагноз:
A. *Крупозна пневмонія
B. Вогнищева бронхопневмонія
C. Грипозна пневмонія
D. Фібринозний плеврит
E. Інтерстициальна пневмонія
1096 При розтині померлого від набряку легень в міокарді знайдено велике вогнище жовто-сірого кольору, а в коронарній артерії - свіжий тромб. Уточніть діагноз:
A. *Інфаркт міокарда
B. Кардіосклероз
C. Міокардит
D. Амілоїдоз
E. Кардіоміопатія
1097 У молодої жінки в зв'язку з гострими болями в клубній області, вилучена маткова труба з локальним розширенням її середньої третини, заповненої кров'ю. При гістологічному дослідженні в отворі труби знайдені хоріальні ворсини, великі поля еритроцитів з домішком лейкоцитів. Ваш діагноз:
A. *Трубна вагітність
B. Гострий гнійний сальпінгіт
C. Крововилив в маткову трубу
D. Геморагічний сальпінгіт
E. Гнійний сальпінгіт
1100 Дитина у 3-х річному віці померла при явищах глибокої церебральної коми. На розтині виявлено гнійні нашарування на поверхні м'якої мозкової оболонки в передніх відділах головного мозку, набряк мозку. Мікроскопічно - повнокрів'я і нейтрофільна інфільтрація м'яких мозкових оболонок. Вкажіть ймовірне захворювання?
A. *Менінгококовий менінгіт
B. Менінгіт при сибіркі
C. Грипозний менінгіт
D. Туберкульозний менінігіт
E.
1101 При дослідженні некропсії чоловіка 57 років в II-ому сегменті правої легені виявлено туберкульозний панбронхіт, з вогнищем казеозної бронхопневмонії, навколо якого спостерігається вал епітеліоїдних клітин з домішком лімфоїдних та гігантських клітин Пірогова-Лангханса. Яка форма туберкульозу легень у даному випадку?
A. *Гострий вогнищевий туберкульоз легень
B. Первинний туберкульозний комплекс
C. Ріст первинного афекту
D. Гострий

 
 

Цікаве

Загрузка...