WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

інфекція
6519 В операційній біопсії щитовидної залози гістологічно виявлені серед фолікулів, заповнених колоїдом, лімфоїдні структури із центрами росту. Яке захворювання у хворого?
A. Зоб Хашимото
B. Ендемічний зоб
C. Спорадичний зоб
D. Базедов зоб
E. Зоб Риделя
6520 У померлого хворого на розтині виявлено бронзове забарвлення шкіри та слизових оболонок порожнини рота. В наднирниках визначались казеозні маси. Яким захворюванням страждала людина?
A. Адисонова хвороба
B. Синдром Іценко-Кушинга
C. Базедова хвороба
D. Акромегалія
E. Феохромоцитома
6521 Хворий помер при явищах уремії. На розтині нирки збільшені, в'ялі, кірковий шар широкий, набряклий, з червоним крапом, мозкова речовина темно-червона. Мікроскопічно в порожнині капсули клубочків виявлені "півмісяці", які стискають капіляри, дистрофія нефроцитів, набряк та інфільтрація строми. Яке захворювання у померлого?
A. Гломерулонефрит
B. Пієлонефрит
C. Нефролітіаз
D. Нефротичний синдром
E. Амілоїдоз нирок
6522 На розтині померлої дівчини 19 років знайдено бородавчастий ендокардит усіх клапанів, Осередкові крововиливи під ендокард. Виразковий стоматит. Виразки стравоходу. Пневмонія. Нефрит. Гіперплазія селезінки з периваскулярним склерозом. Васкуліт і некроз в ділянці зорового бугра Численні фурункули. Яке більш ймовірне захворювання?
A. Системний червоний вовчак
B. Ревматизм
C. Септичний ендокардит
D. Ішемічна хвороба серця
E. Гіпертонічна хвороба
6523 При розтині трупа хлопця 19 років виявили, що легені дещо вздуті, пухкі, повнокровні, зовні та на розрізі усіяні безліччю просоподібних вогнищ сірого кольору. Гістологічно ці вогнища складались із лімфоїдних, епітеліоїдних, гігантських клітин Пірогова- Ланхганса. Про яке захворювання йде мова?
A. Туберкульоз
B. Крупозна пневмонія
C. Бронхопневмонія
D. Інтерстиціальна пневмонія
E. Бронхоектатична хвороба
6533 У хворого в обох щелепах рентгенологічно виявлено числені дефекти у вигляді гладкостінних округлих отворів. При гістологічному дослідженні - явища остеолізису і остеопорозу при явищах слабкого кісткоутворення. В сечі хворого знайдено білок Бенс-Джонса. Назвіть захворювання.
A. * Мієломна хвороба
B. Хронічний мієлолейкоз
C. Хронічний еритромієлоз
D. Гострий мієлолейкоз
E. Гострий недиференційований лейкоз
6534 У хворого при огляді порожнини рота визначається атрофія слизової оболонки язика з червоними плямами (Гунтеровський глосит). Склери жовтуваті. В аналізі крові - кольоровий показник більше одиниці. Для якої анемії характерні ці зміни?
A. * В-12-фолієводефіцитна
B. Залізодефіцитна
C. Гостра постгеморагічна
D. Хронічна постгеморагічна
E. Гемолітична
6535 У хворого 58 р. при розтині в правій скроневій частці головного мозку знайдено великий осередок розм'якшеної сірої речовини кашицеподібної консистенції, блідо-сірого кольору. В артеріях основи мозку чисельні білувато-жовті потовщення інтими, які різко звужують просвіт. Ваш діагноз?
A. * Ішемічний інсульт
B. Абсцесс мозку
C. Крововилив
D. Геморагічний інфаркт
E. Набряк мозку
6536 При гістологічному дослідженні слизової оболонки матки знайдено звивисті залози, пилко- та штопороподібні, подовжені, розростання строми з проліферацією її клітин. Ваш діагноз?
A. * Залозиста гіперплазія ендометрія
B. Гострий ендометрит
C. Лейоміома
D. Пухирний занос
E. Плацентарний поліп
6545 Хворому 39 років у зв'язку із лікуванням гнійного пульпіту була проведена інфільтраційна анестезія розчином ультракаїну з адреналіном. Після чого раптово виниклипочервоніння , набряк шкіри з пухирцями та свербіж. Який тип гіперчутливості має місце у хворого?
A. *Анафілактичний
B. Цитотоксичний
C. Імунокомплексне пошкодження
D. Гіперчутливість сповільненого типу
E. Грануломатозний
6548 В доме ребенка при профосмотре у детей в возрасте 1-1,5 лет выявили очаговые утолщения в области рёбер, запястий, искривление ножек. Стоматолог указал на позднее прорезывание зубов, нарушение порядка прорезывания зубов, неравномерную минерализацию эмали и дентина, конфигурацию верхней челюсти в горизонтальном направлении в виде "высокого нёба". Какое заболевание развилось у детей?
A. * Рахит
B. Дистрофическое обызвествление
C. Метаболическое обызвествление
D. Метастатическое обызвествление
E. Остеомаляция
6563 Удалённый оперативно червеобразный отросток был утолщён, серозная оболочка его тусклая, полнокровная, с беловатыми рыхлыми плёнчатыми наложениями, в просвете мутная, беловато-желтоватая жидкость. При микроскопическом исследовании стенка отростка диффузно инфильтрирована нейтрофилами. О каком варианте аппендицита можно думать в
A. *Флегмонозном
B. Гангренозном
C. Простом
D. Поверхностном
E. Хроническом
6645 У жінки 22 роки виявлені збільшені лімфатичні вузли. При гістологічному дослідженні в лімфатичному вузлі спостерігаються лімфоцити, гістіоцити, ретикулярні клітини, малі та великі клітини Ходжкіна, багатоядерні клітини Березовського-Штернберга, поодинокі осередки казеозного некрозу. Для якого захворювання характерні такі зміни?
A. *Лімфогранулематоз.
B. Лімфосаркома.
C. Хронічний лейкоз.
D. Гострий лейкоз.
E. Метастаз рака легень.
6654 На розтині чоловіка 67 років, померлого при явищах гіпоглікемічної коми, в підшлунковій залозі спостерігаються ділянки розростання сполучної тканини та некротичні осередки, атрофія острівків Лангенгарса. Яке захворювання зумовило такі зміни в підшлунковій залозі?
A. *Сахарний діабет.
B. Муковісцидоз.
C. Гострий панкреатит.
D. Рак головки підшлункової залози.
E. Гіпоплазія підшлункової залози.
6655 На розтині померлого в підкоркових ядрах правої півкулі головного мозку визначається порожнина неправильної форми 5 х 3,5 см, заповнена червоними згортками крові і розмякшеною тканиною мозку. Назвіть патологію, яка розвинулась у
A. *Гематома.
B. Геморагічне просякнення.
C. Ішемічний інфаркт.
D. Кіста.
E. Абсцес.
6656 У чоловіка 46 років на шкірі визначалась пляма, яка вибухала і мала темний колір та не спричиняла турбот. З часом пляма почала збільшуватись, з'явилась біль, колір став чорно-коричневим і почав пальпуватися вузлик. На гістологічному дослідженні видаленої тканини визначалися веретеноподібні і поліморфні клітини, цитоплазма яких вміщувала пігмент бурого кольору. Про яку пухлину йдеться?
A. *Меланома.
B. Базаліома.
C. Гемангіома.
D. Гематома.
E. Карциноїд.

 
 

Цікаве

Загрузка...