WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

цилiндричним i кубiчним епiтелiєм. В центрi - полiгональнi, зiрчастi, овальнi клiтини, якi утворюють сiтку. Як називаться виявлена пухлина?
A. * Амелобластома
B. Аденоматоїдна пухлина
C. Одонтогенна карцинома
D. Комплексна одонтома
E. Одонтоамелобластома
6436 У хворого в дiлянцi нижнього латерального рiзця справа виявлено вогнищеве розростання м'яких тканин, яке виступає над рiвнем ясен, дiаметром 6 мм на широкiй нiжцi. Мiкроскопiчно: поверня вкрита багатошаровим плоским епiтелiєм, подекуди звиразкованим.Спостерiгаються хаотично розташованi пучки зрiлої сполучної тканини, невелика кiлькiсть кровоносних i лiмфатичних судин, периваскулярнi плазмоцитарно-лiмфоцитарнi iнфiльтрати. Hа окремих дiлянках - невеликi дiлянки остеоїдної речовини, оточенi остеобластами. Як називається виявлений
A. * Фiброзний епулiс
B. Папiлома
C. Ангiоматозний епулiс
D. Фiброма
E. Плоскоклiтинний рак
6437 У жiнки 38 рокiв в товщi привушної залози виявлено пухлину, яка складається з окремих вузликiв, роздiлених прошарками сполучної·тканини. Патогiстологiчно виявляються клiтини епiдермоїдного типу, якi утворюють солiднi структури. Слизоутворюючi клiтини формують тяжi, що вистилають порожнини, заповненi слизом. Третiм елементом пухлини є дрiбнi клiтини з гiперхромним ядром. Про яку пухлину слiд
A. * Мукоепiдермоїдна пухлина
B. Ациноклiтинна пухлина
C. Папiлярна цистаденома
D. Аденолiмфома
E. Аденокістозна карцинома
6446 У хворого ознаки пульпіту. При огляді виявляється, що порожнина зуба і каріозна порожнина, яка сполучається з нею, виповнені грануляційною тканиною, ярко-рожевого кольору, яка кровоточіть. Визначте вид пульпіту по характеру запалення.
A. *гранулюючий
B. гангренозній
C. серозний
D. гнійний
E. фіброзний
6447 При профілактичному огляді робітників, пов'язаних з виробництвом каменевугільних смол, у деяких виникали у ротовій порожнині ділянки стовщення і ороговіння слизової оболонки, переважно щік, білястого кольору, з шорсткою поверхнею, не хворобливі. Про яку патологію йде мова?
A. *лейкоплакія
B. папіломатоз
C. глосит
D. стоматит
E.
6470 У хворого, який помер від туберкульозу виявлено: в І сегменті правого легеня вогнище біло-сірого кольору, оточене капсулою, діаметром 3 см. Мікроскопічно: вогнище некрозу з капсулою, відсутність пері фокального запалення. Назвіть форму туберкульозу.
A. *Туберкульома
B. Гострий кавернозний туберкульоз
C. Фіброзно-кавернозний туберкульоз
D. Циротичний туберкульоз
E. Казеозна пневмонія
6471 У хворого, який знаходиться у клініці з ознаками отруєння ртуттю, у нирках відмічаються наступні процеси: вогнищеві некротичні зміни канальців головних відділів, набряк, лейкоцитарна інфільтрація та геморагії інтерстицію, венозний застій. Який стан розвився у хворого?
A. *Гострий некротичний нефроз
B. Гострий гломерулонефрит
C. Хронічна ниркова недостатність
D. Гострий пієлонефрит
E. Хронічний пієлонефрит
6472 При мікроскопічному дослідженні нирок померлої від ниркової недостатності жінки 36 років, в клубочках виявлено проліферацію нефротелію капсули, подоцитів та макрофагів з утворенням "півмісяців", некроз капілярних петель, фібринові тромби в їх просвітах, а також склероз та гіаліноз клубочків, атрофію канальців та фіброз строми нирок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Підгострий гломерулонефрит
B. Гострий гломерулонефрит
C. Хронічний гломерулонефрит
D. Фокальний сегментарний склероз
E. Мембранозна нефропатія
6474 При гістологічному дослідженні серця померлого від гострої серцевої недостатності в міокарді лівого шлуночка виявлено ділянка омертвіння, відмежована віднеушкодженої тканини зоною повнокровних судин, дрібних крововиливів та лейкоцитарною інфільтрацією. Який діагноз найбільш
A. * Інфаркт міокарду
B. Ішемічна дистрофія міокарду
C. Осередковий ексудативний міокардит
D. Дифузний ексудатиний міокардит
E. Продуктивний міокардит
6476 Під час огляду стоматологом хлопчика 16 років були знайдені збільшені підщелепові та шийні лімфатичні вузли. Була проведена біопсія. Мікроскопово в лімфатичних вузлах було знайдено: типова будова стерта, клітинна популяція гетерогенна, присутні великі клітини з багатолопасним ядром, множинні одноядерні клітини великого розміру, еозинофільні та нейтрофільні лейкоцити, лімфоцити, окрім того знайдені ділянки некрозу та вогнища склерозу. Діагностуйте захворювання.
A. *Лімфогранулематоз
B. Гіперплапзія лімфатичного вузла
C. Гранулематозний лімфаденіт
D. Гнійний лімфаденіт
E. Неходжкінська лімфома
6477 На розтині тіла чоловіка віком 58 років, який тривалий час вживав значну кількість алкоголю і помер вдома, було знайдено: макроскопово - права легеня щільна і збільшена в розмірах, тканина на розрізі сіруватого кольору однорідна, плевра вкрита сіруватими плівчастими нашаруваннями; мікроскопово - порожнини альвеол містять нітки фібрину, гемолізовані еритроцити. Діагностуйте захворювання.
A. *Крупозна пневмонія
B. Вогнищева пневмонія
C. Інтерстиційна пневмонія
D. Первинний туберкульоз легень
E. Казеозна пневмонія
6514 Померлій жінці було виставлено клінічний діагноз: хронічний абсцес легенів. При розтині виявлено порожнину в 2-гому сегменті правої легені розміром 5 см, округлої форми. Внутрішня поверхня порожнини була сформована казеозними масами, зовнішня - щільною тканиною легенів, піогенна мембрана відсутня. Як на вашу думку про який процес йде мова?
A. *Гострий кавернозний туберкульоз.
B. Фіброзно-кавернозний туберкульоз.
C. Гострий абсцес.
D. Хронічний абсцес.
E. Первинна легенева каверна.
6516 При мікроскопії біоптату з виразки порожнини рота виявленні осередки казеозного некрозу, оточені плазмоцитами, епітеліоїдними та лімфоїдними клітинами, зрідка гігантськими багатоядерними клітинами типу Пірогова- Лангганса, зустрічаються дрібні судини з ознаками ендо- та пері васкуліту. Вкажіть захворювання.
A. Сифіліс
B. Туберкульоз
C. Лепра
D. Риносклерома
E. Сап
6517 На розтині трупа чоловіка 50 років виявлено наступні зміни: права легеня помірно у всіх відділах щільна, на розрізі тканина безповітряна, мілко зерниста, сухувата. Вісцеральна плевра з нашаруванням фібрину сіро-коричневого кольору. Визначте діагноз?
A. Крупозна пневмонія
B. Туберкульоз
C. Бронхопневмонія
D. Інтерстиціальна пневмонія
E. Пневмофіброз
6518 У хворого на рентгенограмі легень виявлено затемнення. Під час діагностичної експрес-біопсії лімфатичного вузла бронха виявлено: сирний некроз, навколо якого розташовані епітеліоїдні та лімфоїдні пласти з домішками багатоядерних гігантських клітин. Вкажіть на причину лімфаденіту.
A. Туберкульоз
B. Пневмонія
C. Сифіліс
D. Метастази раку
E. Аденовірусна

 
 

Цікаве

Загрузка...