WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Гіпоплазія тимусу
D. Дисплазія тимусу
E. Агненезія тимусу
6352 На розтині померлого від кахексії виявлено аденому паращитовидних залоз, деформацію кісток, особливо кінцівок, хребетного стовпа, ребер. Кістки м?які, порозні, легко ріжуться ножем. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Паратиреоїдна остеодистрофія
B. Остеопетроз
C. Хондродисплазія
D. Остеомієліт
E. Фіброзна дисплазія
6353 На розтині померлого від сепсису в стегновій кістці нижньої кінцівки виявлено флегмонозне запалення, що охоплює кістковий мозок, гаверсові канали та періост, під періостом - множинні абсцеси, в навколишніх м?яких тканинах стегна - також флегмонозне запалення. Вкажіть, який патологічний процес
A. *Гострий гематогенний остеомієліт
B. Остеопороз
C. Хронічний гематогенний остеомієліт
D. Остеопетроз
E.
6354 Експериментальній тварині після попередньої сенсибілізації підшкірно введено дозу антигену. У місці ін?єкції розвинулось фібринозне запалення з альтерацією стінок судин, основної речовини та волокнистих структур сполучної тканини у вигляді мукоїдного на фібриноїдного набухання, фібриноїдного некрозу. Яка іммунологічна реакція має місце?
A. *Гіперчутливість негайного типу
B. Гіперчутливість сповільненого типу
C. Реакція трансплантаційного імунітету
D. Нормергічна реакція
E. Гранульоматоз
6355 У померлого від задухи чоловіка, який багато років страждав на бронхіальну астму, при гістологічному дослідженні легень виявлено: в просвітах бронхіол та дрібних бронхів багато слизу з домішкою еозинофілів, склероз міжальвеолярних перегородок, розширення просвітів альвеол. Який з механізмів розвитку реакції гіперчутливості має місце?
A. *Реагінова реакція
B. Цитотоксична реакція
C. Імунокомплексна реакція
D. Цитоліз, обумовлений лімфоцитами
E. Гранульоматоз
6397 У жінки 20 років при гістологічному дослідженні шийного лімфатичного вузла виявлені вузлики, які складаються з валів епітеліоїдних, лімфоїдних клітин та багатоядерних гігантських клітин Пірогова-Лангханса, розташованих між ними. У центрі вузликів визначається казеозний некроз. Який збудник потрібно виявити у зоні некрозу для встановлення остаточного діагнозу?
A. *Мікобактерії Коха
B. Мікобактерії лепри
C. Бліду трепонему
D. Рикетсії
E. Гриби
6398 Чоловік скаржиться на свербіж та почервоніння шкіри у ділянці щоки, котре з'явилося після гоління. Об'єктивно: на ділянці гіперемованої шкіри щоки виявлені пухирці, заповненні прозорою рідиною. Який характер рідини у пухирцях?
A. *Серозний ексудат
B. Трансудат
C. Гнійний ексудат
D. Слизовий ексудат
E. Геморагічний ексудат
6399 На вентральній поверхні язика у чоловіка з протезом на нижній щелепі виявлена щільна сіра бляшка неправильної форми з нерівною поверхнею з чіткими межами. При гістологічному дослідженні утворення відмічається збережена структура багатошарового плоского епітелію, потовщення його за рахунок шипуватого та базального шарів, гіперкератозу, акантозу; лімфомакрофагальна інфільтрація підлеглої сполучної тканини. Встановити діагноз.
A. *Лейкоплакія
B. Еритроплакія
C. Папілома
D. Рак на місці
E. Кондилома
6400 Під шкірою піднижньощелепної ділянки у жінки 55 років виявлено з чіткими межами тістуватої консистенції рухоме утворення 1,0x0,7 см з повільним ростом. При гістологічному дослідженні утворення виявлені ліпоцити, які формують часточки різні за формою та розміром, розмежовані тонкими прошарками сполучної тканини із судинами. Встановити діагноз.
A. *Ліпома
B. Фіброма
C. Ангіома
D. Ліпосаркома
E. Фібросаркома
6414 Ребенок 4 лет пожаловался на боль в горле при глотании, плохое самочувствие. При осмотре в зеве и миндалинах на фоне умеренной отечностии гиперемии обнаружены серовато-беловатые пленчатые наложения, толщиной до 1 мм, плотно связанные с надлежащими тканями. О каком патологическом процессе свидетельствуют выявленные
A. *Воспаление
B. Дистрофия
C. Некроз
D. Метаплазия
E. Организация
6415 На вскрытии умершего от менингита, мягкие мозговые оболочки утолщены, резко полнокровны, тусклые, отечные, пропитаны густым зеленовато-желтым экссудатом. О какой форме воспаления идет речь?
A. * Гнойное
B. Серозное
C. Фибринозное крупозное
D. Фибринозное дифтеритическое
E. Геморрагическое
6422 У ребенка 7 лет повысилась температура тела до 39°С, появились насморк, конъюнктивит, кашель. На коже отмечались крупнопятнистые высыпания, при осмотре полости рта - беловатые высыпания на слизистой оболочке щек. Внезапно появилось тяжелое дыхание и наступила смерть при явлениях асфиксии. Какой наиболее вероятный диагноз?
A. *Корь
B. Скарлатина
C. Дифтерия
D. Менингококковій назофарингит
E. Грипп
6423 У ребенка 4 лет появилась резкая боль при глотании, выраженный отек шеи, температура тела повысилась до 40°С. При осмотре на миндалинах определяются серовато-желтые пленки, которые снимаются с большим трудом, при удалении пленок под ними обнаруживаются кровоточащие язвы. Какой наиболее вероятный диагноз у больного?
A. *Дифтерия
B. Скарлатина
C. Корь
D. Менингококковый назофарингит
E. Грипп
6429 У ребенка 9 месяцев наблюдается запоздалое прорезывание зубов, нарушение порядка прорезывания, конфигурация верхней челюсти в горизонтальном направлении ("высокое" небо), микроскопически в зубах неравнамерная минерализация эмали, сморщенные эмалевые призмы, некоторые вакуолизированы, расширение зоны предентина, встречаются единичные дентиклы. Какое заболевание у ребенка?
A. *Ранний рахит
B. Поздний рахит
C. Остеомаляция
D. Подагра
E. Гипервитаминоз Д
6433 У хворого спостерiгається хронiчний гiпертрофiчний гiнгiвiт, утворення зубо-ясенної кишенi, заповненої гнiйним ексудатом. При рентгенологiчному дослiдженнi виявлено резорбцiю кiсткової тканини стiнок лунок. Яке захворювання має мiсце?
A. * Пародонтит
B. Гострий гнiйний перiодонтит
C. Хронiчний перiодонтит
D. Фiброзна дисплазiя
E. Періостит
6434 У хворого на слизовiй оболонці щоки виразка овальної форми з припiднятими краями з хрящеподiбним iнфiльтратом. Дно виразки м'ясисто-червоного кольору, покрите сiруватим сальним налетом. При мiкроскопiчному дослiдженнi - лiмфо-плазмоцитарний iнфiльтрат, переважно довкола дрiбних судин. В останнiх - пролiферацiя ендотелiю. Яке захворювання
A. * Сифiлiс
B. Травматична виразка
C. Ерозивно-виразкова лейкоплакiя
D. Виразка-рак
E. Виразково-некротичний стоматит Венсана
6435 Хвора 46 рокiв доставлена в клiнiку iз спонтанним переломом нижньої щелепи в дiлянцi кута. В мiсцi перелому кiстка замiщена щiльнуватою бiлiсуватого кольору тканиною з бурими включеннями. При патогiстологiчному дослiдженнi виявлено острiвцi округлої форми, обмеженi

 
 

Цікаве

Загрузка...