WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

(місцевий)
D. сімейний вроджений
E. сенильний (старечий)
697 На розтині трупа чоловіка віком 57 років, який помер від висипного тифу, виявлено, що м'язи передньої черевної стінки і стегон щільні, білуваато-жовтого кольору, нагадують стеаринову свічу. Проявом якого патологічного процесу є
A. *восковидного некрозу
B. апоптозу
C. фібриноїдного некрозу
D. колікваційного некрозу
E. казеозного некрозу
718 При гістологічному дослідженні біоптата перегородки носу хворого, який страждав утрудненим носовим диханням, в слизовій оболонці знайдено гранульоматозне запалення з наявністю в гранульомах клітин Микуліча і бактерій
A. *Риносклерома
B. Сифіліс
C. Туберкульоз
D. Сап
E. Лепра
719 Літня людина перенесла інфаркт правої півкулі головного мозку. Через рік, враховуючі відсутність рухомості в лівих кінцівках, проведена комп'ютерна томографія мозку, при якій в правій півкулі знайдена порожнина з гладкими стінками, заповнена ліквором. Який патологічний процес знайдено в головному
A. *Постінфарктна кіста
B. Гідроцефалія
C. Сіре пом'якшення мозку
D. Інфаркт мозку
E. Гематома
795 При розтині трупа чоловіка, який хворів на черевний тиф, знайдені зміни у тонкій кишці: групові лімфоїдні фолікули збільшені, виступають над поверхнею слизової оболонки, вони сіро-червоні, соковиті, їх поверхня має вигляд звилин та боріздок. При мікроскопічному дослідженні відмічається утворення черевнотифозних гранульом. Вкажіть, яка з перелічених стадій черевного тифу найбільш вірогідна?
A. *Мозкоподібного набухання.
B. Некрозу.
C. Утворення виразок.
D. Чистих виразок.
E. Загоювання.
806 Хворий 67 років мав важку форму грипу з летальним наслідком. На секції зміни в легенях були подібні змінам "великих строкатих легень". При мікроскопічному дослідженні виявлено: різке повнокрів'я судин, крововиливи, набряк легеневої тканини, в просвіті бронхів і альвеол ексудат, який містить переважно еритроцити. Про який характер запалення легень свідчать ці морфологічні ознаки?
A. * Геморагічна бронхопневмонія.
B. Катаральна бронхопневмонія.
C. Гнійна бронхопневмонія.
D. Десквамативна бронхопневмонія.
E. Фібрінозна пневмонія.
807 Хворий на цукровий діабет помер від хронічної ниркової недостатності ( ХНН ) з розвитком уремії. Під час секціїї виявлені всі прояви уремії з змінами в нирках. Які найімовірніші мікроскопічні зміни мають місце в нирках при цьому ?
A. * Гіаліноз та склероз капілярів клубочків.
B. Спазм приносних артеріол.
C. Гіалінові циліндри в просвіті канальців нефрону.
D. Некроз епітелію канальців нефрону.
E. Вогнищевий некроз коркової речовини нирок.
808 Апендикс, надісланий до патоморфологічного відділення після апендиктомії, потовщений і збільшений у розмірах, серозна оболонка тмяна, судини повнокрівні, з просвіту відростка на розрізі виділяється рідина жовто-зеленого кольору. При якій формі апендициту розвиваються такі зміни?
A. * Флегмонозний апендицит.
B. Простий катаральний апендицит.
C. Поверхневий катаральний апендицит.
D. Гангренозний апендицит.
E. Апостематозний апендицит.
809 На секції виявлено: множинні геморагічні інфаркти легень, у деяких судинах легень буруватого кольору щільні маси, які не прикріплені до стінки судин, варикозне розширення вен нижніх кінцівок, в яких наявні тромби. Про який патологічний процес
A. * Тромбемболія судин легеневої артерії.
B. Жирова емболія судин легеневої артерії.
C. Тканинна емболія судин легеневої артерії.
D. Застійний тромбоз судин легеневої артерії.
E. Геморагічна бронхопневмонія.
810 При гістологічному дослідженні зішкріба слизової оболонки матки у хворої 54 років з клінічним діагнозом порушення оваріально-менструального циклу виявлено - розростання атипових залозистих структур, що складаються з клітин з гіперхромними ядрами, фігурами мітозів, атипією. Атипові залозисті структури вростають в міометрій..Для якого патологічного процесу характерні виявлені мікроскопічно зміни?
A. * Аденокарцинома матки.
B. Залозиста гіперплазія ендометрію.
C. Гострий ендометрит.
D. Плацентарний поліп.
E. Хоріонепітеліома матки.
875 У больного, страдавшего хроническим гломерулонефритом, на фоне хронической почечной недостаточности появился кашель с отхождением слизистой мокроты. При бронхоскопии: слизистая оболочка бронхов полнокровная, набухшая, с мелкими кровоизлияниями. В просвете бронхов много слизи. Установите процесс в бронхах.
A. *Вторичный острый катаральный бронхит
B. Первичный острый катарльный бронхит
C. Хронический катаральный бронхит
D. Деструтивно-язвенный бронхит
E. Катарально-гнойный бронхит
881 При вскрытии трупа больного, умершего от легочной недостаточности обнаружено увеличенное легкое с очагами темно-красного, розовато-желтого цвета "большое пестрое легкое", некротический трахеобронхит. Каким заболеванием наиболее вероятно страдал больной?
A. *Гриппозная пневмония
B. Крупозная пневмония
C. Казеозная пневмония
D. Фиброзирующий альвеолит
E. Коревая пневмония
886 У померлого 58 років на розтині мітральний клапан деформований, потовщаний, змикається не до кінця. Мікроскопічно: вогнища колагенових волоконець еозінофільні, дають плюсову реакцію на фібрін. Найвірогідніше це:
A. *фібріноїдне набухання
B. фібрінозне запалення
C. мукоїдне набухання
D. гіаліноз
E. амілоїдоз
917 На розтині померлого після абдомінальної операції в венах малого тазу були знайдені численні тромби. Клінічно був зафіксований тромбоемболічний синдром. Де слід шукати
A. *Легеневі артерії
B. Портальна вена
C. Лівий шлуночок серця
D. Головний мозок
E. Вени нижніх кінцівок
918 В анамнезі у хворого 62 років з дитинства хронічні запальні хвороби легень. Харкотиння скупе, біле. Хворий потрапив до лікарні з ознаками легеневої та серцевої недостатності і при наростанні останньої помер. Які зміни в серці було знайдено на розтині?
A. *Гіпертрофію та дилятацію правого шлуночка
B. Гіпертрофію та дилятацію лівого шлуночка
C. Гіпертрофію обох шлуночків
D. Дилятацію обох шлуночків
E. Серце без макроскопічних змін
928 При розтині чоловіка 49 років, який поступив у стаціонар з картиною гепатотропної інтоксикації і раптово помер, печінка збільшена, дрябла, жовто-коричневого кольору; на поверхні розрізу печінки і лезі ножа помітні краплини жиру. Мікроскопічно: гепатоцити периферії класичних печінкових часточок вміщують масу дрібнихкрапель, які виповнюють цитоплазму і відсовують ядро на периферію. Який процес найімовірніше має місце в печінці ?
A. *Жирова дистрофія печінки
B. Цереброзидліпідоз (хвороба Гоше)
C. Сфінгомієлінліпідоз (хвороба Німанна-Піка)
D. Гангліозидліпідоз (хвороба Тея-Сакса)
E. Генералізований гангліозидоз(хвороба

 
 

Цікаве

Загрузка...