WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат


6312 При розтині чоловіка, який служив на підводному атомному човні виявили наступні патології: спустошення в кістковому мозку (панмієлофтиз), анемію, лейкопенію, тромбоцитопенію, розпад лімфоцитів у лімфатичних вузлах, селезінці, лімфатичному апараті шлунково-кишкового тракту, крововиливи в наднирники. Яка хвороба розвинулась у даному випадку?
A. *Гостра променева хвороба
B. Кесонна хвороба
C. Гострий лейкоз
D. Гостра анемія
E. Вібраційна хвороба
6340 На розтині чоловіка, що багато років працював на підприємстві з високим рівнем вільного двоокису кремнію у повітрі, знайдені збільшені та ущільнені в об(ємі легені зі значною кількістю міліарних і більш великих осередків склерозу округлої та овальної форми сірого або сіро-чорного кольору. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Вузловата форма силікозу
B. Дифузно-склеротична форма силікозу
C. Антракосилікоз
D. Силікоантракоз
E. Азбестоз
6341 У померлого, що понад 20 років працював на шахті зі здобуття кам(яного вугілля, при розтині знайдені ущільнені легені сіро-чорного кольору зі значними ділянками новоутвореної сполучної тканини. та наявністю великої кількості макрофагів з пігментом чорного кольору у цитоплазмі. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Антракоз
B. Антракосилікоз
C. Силікоантракоз
D. Талькоз
E. Сидероз
6342 У дитини 5 місяців, яка померла від пневмонії, при макроскопічному обстеженні знайдено: косий розріз очей, западаюча спинка носа, високе піднебення, низке розташування малих вушних раковин, а під час розтину - дефект розвитку серця і магістральних судин. При генетичному дослідженні виявлено трисомію за 21 парою аутохромосом. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Хвороба Дауна
B. Синдром Патау
C. Синдром Шерешевського-Тернера
D. Синдром Едвардса
E.
6343 У померлого від інтоксикації чоловіка під час розтину виявлено збільшення стегна в об?ємі, на поверхні шкіри - свищі з виділенням з них в'язкої жовто-зеленої рідини; стегнова кістка потовщена та деформована, має місце утворення секвестрів; при мікроскопічному дослідженні секвестральні порожнини оточені грануляційною та сполучною тканиною з наявністю нейтрофілів, кістково-мозкові канали облітеровані, компактна пластинка потовщена. Який з перелічених діагнозів найбільш
A. *Хронічний гнійний остеомієліт
B. Гострий гематогенний остеомієліт
C. Туберкульозний остеомієліт
D. Паратиреоїдна остеодистрофія
E. Остеопетроз
6344 При обстеженні вагітної жінки з резус-негативною групою крові знайдено високий рівень антиеритроцитарних антитіл, для зниження якого їй було підшито шкіряний лоскут її резус-позитивного чоловіка. Через 2 тижні лоскут відторгся, мікроскопічно в ньому знайдено порушення кровообігу, набряк, клітинну інфільтрацію перважно лімфоцитами, нейтрофілами та макрофагами. Який з перелічених патологічних процесів найбільш вірогідний?
A. *Трансплантаційний імунітет
B. Реакція гіперчутливості негайного типу
C. Реакція гіперчутливості сповільненого типу
D. Гранульматозне запалення
E. Інтерстиційне запалення
6345 У померлого внаслідок серцевої недостатності на шкірі відзначаються сліди висипу у вигляді плям і крапок. В області крижи, остистих відростків хребців -пролежні. При мікроскопічному дослідженні ЦНС, шкіри, надниркових залоз в судинах мікрорциркуляторного русла і дрібних артеріях - деструктивно-проліферативний ендотромбоваскуліт з наявністю гранульом Попова, в серці - інтерстиційний міокардит. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Висипний тиф
B. Ку-гарячка
C. Черевний тиф
D. Вузликовий періартеріїт
E. ВІЛ-інфекція
6346 На розтині 17-річної дівчини, померлої внаслідок легеневої недостатності, знайдено: у ніжній долі правої легені зливні зони казеозного некрозу, вбронхопульмональних, бронхіальних та біфуркаційних лімфатичних вузлах - явища казеозного некрозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Ріст первинного афекту при первинному туберкульозі
B. Гематогенна форма прогресування первинного туберкульозу
C. Гематогенний туберкульоз з переважним ураженням легень
D. Туберкульома
E. Казеозна пневмонія при вторинному туберкульозі
6347 На аутопсії померлого від ниркової недостатності відмічено, що нирки збільшені, кволі, широка кора жовто-сірого кольору з червоним крапом. При мікроскопічному дослідженні виявлено: епітелій капсули клубочків проліферує з появою "напівмісяців", капілярні петлі з осередками некрозу та фібриновими тромбами у просвітах. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Підгострий гломерулонефрит
B. Гострий гломерулонефрит
C. Ліпоїдний нефроз
D. Хронічний гломерулонефрит
E. Амілоїдоз нирок
6348 На аутопсії померлого від хронічної ниркової недостатності відмічено, що нирки збільшені, щільні, воскоподібні, з великою кількістю западень на їх поверхні. Мікроскопічно: багато клубочків заміщені конго-рот-позитивною речовиною, в інших - ця речовина присутня на базальних мембранах капілярів, в мезангії, а також в стінках артерій та стромі. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Амілоїдоз нирок
B. Гострий гломерулонефрит
C. Хронічний гломерулонефрит
D. Підгострий гломерулонефрит
E. Ліпоїдний нефроз
6349 На розтині жінки віком 56 років, що померла від ниркової недостатності, нирки нерівномірно зменшені у розмірах, великобугриті з поверхні; на розрізі ділянки рубцової тканини чергуються з незмінною паренхимою, миски розширені, стінки їх потовщені. Мікроскопічно в стінках мисок, чашок та в інтерстиції - явища склерозу та лімфо-плазмоцитарної інфільтрації. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Гострий гломерулонефрит
D. Тубулоінтерстиційний нефрит
E. Хронічний гломерулонефрит
6350 У чоловіка 50 років, що хворів на туберкульоз та помер при явищах легенево-серцевої недостатності, при розтині виявлено лобарний характер ураження легень: верхня доля правої легені збільшена, щільна, на розрізі жовтого кольору, крихкого вигляду, на плеврі - фібринозні нашарування. До якої з форм вторинного теркульозу відноситься вказана патологія?
A. *Казеозна пневмонія
B. Фіброзно-осередковий туберкульоз
C. Інфільтративний туберкульоз
D. Туберкульома
E. Гострий осередковий туберкульоз
6351 При дослідженні тимуса дитини 5 років, що померла від гострої деструктивної стафілококової пневмонії, виявлено зменшення маси залози до 3,0 г. При гістологічному дослідженні в тимусі найдено: зменшення дольок залози, значне зменшення кількості лімфоцитів з колапсом строми, інверсія шарів, кістоподібне збільшення тілець Гасаля. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
A. *Акцидентальна інволюція
B. Тимомегалія
C.

 
 

Цікаве

Загрузка...