WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

великовогнищевий з ураженням легень
D. Первинний, ріст первинного афекту
E. Вторинний циротичний
6290 50-річний хворий протягом 10 років хворів на мембранозно-проліферативний гломерулонефрит і постійно отримував сеанси гемодіалізу з метою корекції ниркової недостатності. Останнього півроку уникав лікування. Доставлений у відділення гемодіалізу у вкрай важкому стані, без свідомості, із запахом сечовини від тіла, набряками, ознаками вираженого плевриту, перикардиту та перитоніту, що було розцінено як уремія. Який вид запалення найбільш
A. *Фібринозне
B. Гнійне
C. Катаральне
D. Геморагічне
E. Серозне
6291 При патогістологічному дослідженні біопсійного матеріалу печінки чоловіка 70 років, у якого в крові виявлена велика кількість лимфоцитів і пролімфоцитів, встановлено: множинні скупчення зазначенних клітин переважно проміж печінковими часточками. Для якого захворювання характерні вище
A. *Хронічний лімфолейкоз
B. Гострий лімфолейкоз
C. Лімфогрануломатоз
D. Хронічний персистуючий гепатит
E. Гепатоцелялярний рак печінки
6292 У 30-річного померлого наркомана, який страждав на ВІЛ-інфекцію при патоморфологічному дослідженні виявлено, що обидві легені ущільнені, темно-бордово-сірі, мало повітряні, міжальвеолярні перетинки густо інфільтровані лімфоцитами, частина альвеолоцитів трансформовані у великі клітини, з центрально розташованим круглим ядром зі світлим обідком, і які нагадують "совине око". Яка опортуністична інфекція викликала пневмонію у даного хворого.
A. *Цитомегаловірус
B. Пневмоциста карінії
C. Атипова мікобактерія
D. Герпес-вірус
E. Токсоплазма
6293 Чотирьохрічній дитині зроблена реакція Манту. Через 60 годин після введення у шкіру туберкуліну з'явилося вогнищеве затвердіння і почервоніння шкіри, діаметром 15 мм, що було розцінено як позитивний тест. Який вид реакції гіперчутливості лежить в основі цього тесту?
A. * Гіперчутливость сповільненого типу
B. Імунокомплекс-опосередкована гіперчутливість
C. Комплімент-опосередкована цитотоксична
D. Гіперчутливість негайного типуІ
E.
6294 10-річна дівчинка поступила в травматологічне відділення із симптомами патологічного перелому правої стегнової кістки. В ході гістологічного дослідження операційного матеріалу виявлено, що в кістковому мозку видаленого фрагменту стегнової кістки розташовані множинні осередки казеозного некрозу, оточені по периферії епітеліоїдними клітинами та поодинокими клітинами Пирогова-Ланхганса; зони казеозного некрозу поширюються і на прилягаючі ділянки кісткової тканини, руйнуючи її. Діагностуйте захворювання.
A. *Тубер_кульоз_ний остеомієліт
B. Тубер_кульоз_ний спондиліт
C. Тубер_ку_льоз_ний коксит
D. Загальний велико-осередковий туберкульоз
E. Вторинний гострий осередковий туберкульоз
6295 14-річна інфантильна дівчинка раптово померла після перенесеної гострої респіраторної вірусної інфекції. Під час розтину виявлено наступні зміни: різко збільшений в розмірах тимус, генералізовану гіперплазію лімфатичних вузлів, гіпоплазовані яєчники.Діагностуйте захворювання.
A. *Тиміко-лімфатичний стан
B. Акцидентальна інволюція тимуса
C. Гіпоплазія тимуса
D. Атрофія тимуса
E. Тимома
6296 Смерть семирічного хлопчика наступила внаслідок гострої постгеморагічнї анемії, зумовленою профузною кровотечею із шлунково-кишкового тракту. В ході патологоанатомічного дослідження виявлено: макроскопічно - малокрів'я внутрішніх органів, збільшення різних груп лімфатичних вузлів, тимомегалія, помірно виражена гепато-спленомегалія, яскраво-червоний кістковий мозок; мікроскопічно - гіперцелюлярний кістковий мозок з мономорфним інфільтратом з бластних клітин, дифузно-вогнищеві пухлинні інфільтрати в печінці, селезінці, лімфатичних вузлах, оболонках та речовині головного мозку. Діагностуйте захворювання.
A. *Гострий лімфобластний лейкоз
B. Гострий міелобластний лейкоз
C. Гострийнедиференційований лейкоз
D. Гострий монобластний лейкоз
E. Гострий плазмобластний лейкоз
6298 При гістологічному дослідженні біоптату з ураженої ділянки шкіри виявлено: незначно виражену атрофію епідермісу, в дермі гіаліноз колагенових волокон, скупі периваскулярні лімфоцитарні інфільтрати, у підлеглих скелетних м'язах - виражений інтерстиційний набряк, втрату поперечної посмугованості, дрібновогнищеві некрози з петрифіацією. Діагностуйте виявлене захворювання.
A. *Дерматоміозит
B. Склеродермія
C. Системний червоний вовчак
D. Вузилковий периартериїт
E. Ревматизм
6299 При розтині тіла померлого чоловіка віком 48 років в в ділянці 1-го сегменту правої легені виявлено круглий утвір діаметром 5 см з чіткими контурами, оточений тонким прошарком сполучної тканини, виповнений білими крихкими масами. Діагностуйте форму вторинного туберкульозу.
A. *Туберкулома
B. Казеозна пневмонія
C. Гострий кавернозний туберкульоз
D. Гострий вогнищевий туберкульоз
E. Фіброзно-кавернозний туберкульоз
6300 На розтині тіла хлопчика 8 років, що хворів на дифтерію зіва та мигдаликів і помер на другий тиждень від початку захворювання, виявлено зміни в міокарді у вигляді дрібновогнищевих некрозів міокардиоцитів, набряку строми з незначною лімфоцитарною інфільтрацією. Діагностуйте вид
A. *Альтеративний
B. Септичний
C. Гранулематозний
D. Інтерстиційний
E. Вогнищевий проміжний ексудативний
6301 На розтині тіла чоловіка віком 46 років у прямій і сигмовидній кишці на слизовій оболонці виявили множинні коричнево-зелені нашарування, крововиливи, у просвіті кишки слиз, невелику кількість крові, гістологічно - фібринозний коліт. При бактеріологічному дослідженні вмісту кишки висіяно S. Sonn
E. Діагностуйте виявлене на секції захворювання.
A. *Дизентерія
B. Холера
C. Сальмонельоз
D. Ієрсініоз
E. Хвороба Крона
6309 Хворий скаржився на лихоманку, сильний головний біль, задишку, серцебиття. При огляді виявлено педікульоз, розеули і петехії на шкірі грудної клітки, пролежні гомілок, гангрену стопи. Помер при ознаках серцевої недостатності. Гістологічно в тканині довгастого мозку спостерігаються гіперемія, стази, периваскулярні муфти із плазматичних клітин і осередки проліферації мікроглії (гранульоми Попова). Ваш діагноз.
A. *Епідемічний висипний тиф
B. Сибірковий менінгоенцефаліт
C. Менінгококовий менінгіт
D. Черевний тиф
E. Краснуха
6311 Чоловік 40 років протягом 10 років після перелому великої гомілкової кістки страждав на хронічний остеомієліт. Три роки назад з'явився нефротичний синдром. Смерть наступила від уремії. На секції: нирки, щільні, білі, з рубцями в кірковому шарі, на розрізі з сальним блиском. Вкажіть патологію нирок, яка розвинулася.
A. *Вторинний амілоїдоз
B. Первинний амілоїдоз
C. Ідеопатичний амілоїдоз
D. Хронический гломерулонефрит
E. Хронічний пієлонефрит

 
 

Цікаве

Загрузка...