WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Фіброзно-вогнищевий
D. Туберкулома
E. Циротичний
6067 При огляді дитини 7 р., яка поступила в інфекційне відділення зі скаргами на різкий біль у горлі, затруднення при ковтанні, підвищення температури тіла до 390С, набряк шиї виявлено: мигдалики збільшені, їх слизова оболонка повнокрівна, вкрита великою кількістю плівок білувато-жовтого кольру, які щільно прилягають до слизової оболонки. При спробі зніти плівку залишається глибокий дефект, який кровоточить. Який вид запалення має місце?
A. * Дифтеритичне
B. Гнійне
C. Серозне
D. Крупозне
E. Геморагічне
6068 При розтині трупа чоловіка, який помер від черевного тифу,виявлено, що прямі м'язи передньої черевної стінки щільні, білуватого кольору, нагадують стеаринову свічку. Який патологічний процес має місце?
A. * Воскоподібний некроз
B. Фібриноїдний некроз
C. Колікваційний некроз
D. Казеозний некроз
E. Апоптоз
6126 У дитини 7 років з`явилась біль у горлі. підвищилась температура тіла. На 2-ий день від початку захворювання виявлені висипання червоного кольору у вигляді дрібних, густо розташованих плям, величиною з макове зерно. Вони покривають все тіло, за виключенням носогубного трикутника. При огляді порожнини рота - в зіві яскраве почервоніння, мигдалики збільшені, язик малиново - червоний. Ваш діагноз?
A. *Скарлатина.
B. Аденовірусна інфекція.
C. Дифтерія зіва.
D. Кір.
E. Стрептококова ангіна.
6127 При розтині трупа чоловіка 47 років померлого раптово, в інтимі черевного відділу аорти знайдені осередки жовтого кольору у вигляді плям та смуг, що не вибухають над поверхнею інтими. При фарбуванні суданом ІІІ спостерігається померанчове забарвлення. Для якої сдадії атеросклерозу характерні такі
A. *Ліпоїдозу.
B. Ліпосклерозу.
C. Атероматозу.
D. Атерокальцинозу.
E. Стадія утворення атероматозної виразки.
6128 При розтині трупа жінки 69 років, підвищеного харчування, померлої від гострого інфаркту міокарду, в інтимі коронарних артерій знайдені багаточисленні білуваті, щільні, вибухаючі в просвіт та різко звужуючі його формування. Для якої стадії атеросклерозу характерні такі зміни?
A. * Ліпосклерозу.
B. Ліпоїдозу.
C. Атероматозу.
D. Атерокальцинозу.
E. Стадія утворення атероматозної виразки.
6129 У чоловіка 58 років, померлого при наростаючих явищах хронічної серцевої недостатності, діагностовано ревматичний гранулематозний міокардит. Мікроскопічно в міокарді спостерігаються гранульоми, що складаються з макрофагів з гіперхромними ядрами та світлою цитоплазмою, в центрі осередок некрозу. Який характер носить некроз в середині
A. *А. Фібріноїдний.
B. Ценкеровський.
C. Казеозний.
D. Колікваційний.
E. Жировий.
6130 До хірурга звернувся чоловік 60 років, що тривалий час страждав на сахарний діабет. Тканини правої стопи були чорного кольору, щільні з чіткими краями. Який діагноз поставив
A. *А. Суха гангрена.
B. Волога ганрена.
C. Газова гангрена.
D. Пролежень.
E. Трофічна виразка.
6131 При розтині померлого від ниркової недостатності спостерігались наступні зміни: нирки збільшені, дряблі, корковий шар широкий, набряклий, жовто-сірий, тьмяний, з червоним крапом, добре відмежований від темно-червоної мозкової речовини. Мікроскопічно: пролиферациія єпітелія капсули клубочків, подоцитів та макрофагів з формуванням "півмісяців". Для якого захворювання характерні вищезазначені зміни?
A. * Підгострий гломерулонефрит.
B. Гострий гломерулонефрит.
C. Хронічний гломерулонефрит.
D. Гострий пієлонефрит.
E. Амілоїдоз нирок.
6132 При морфологічному дослідженні видаленої нирки виявлено наявність в проксимальному відділі сечовіду конренкремента, який обтурує його просвіт, нирка різко збільшена, перенхіма атрофована, чашки та миска значно розширені. Мікроскопиічно: дифузний склероз, атрофія клубочків та канальців, збережені канальці кістозно розширені. Яке ускладення нирковокам'яної хвороби виникло у хворого?
A. * Гідронефроз.
B.Піонефроз.
C. Пієлонефрит.
D. Гломерулонефрит.
E. Хронічний паранефрит.
6200 При ендоскопії шлунку, на гістологічне дослідження взято біоптат слизової оболонки. Його дослідження виявило: слизова оболонка збережена, стовщена, набрякла, гіперемірована, з багато численними мілкими крововиливами, щільно вкрита слизом. Визначити форму гострого гастриту.
A. *катаральний (простий)
B. ерозівний
C. фібринозний
D. гнійний
E. некротичний
6201 На гістологічне дослідження прислали видалений червоподібний відросток. Розміри його збільшені, серозна оболонка тускла, повнокровна, вкрита плівками фібрину, стінки стовщені, на розрізі із просвіту виділяється гній. При мікроскопічному дослідженні спостерігається повнокров'я судин, набряк всіх шарів і дифузна інфільтрація їх лейкоцитами. Назвіть форму
A. *флегмонозний
B. апостематозний
C. простий
D. поверховий
E. гангренозний
6202 Під час мікроскопічного дослідження аорти виявлено: вогнищева інфільтрація інтими ліпідами, білками. Ліпіди просочують інтиму та накопичуються у міоцитах середнього шару та макрофагах. Встановіть стадію атеросклерозу.
A. *Ліпоідоз
B. Ліпосклероз
C. Атероматоз
D. Атерокальциноз
E. Доліпідна стадія
6203 Під час огляду трупу відмічено: мутні роговиці, сухі шкірні покрови із жовто-бурими пергаментного вигляду плямами. Встановіть вид посмертних змін.
A. *Трупне висихання
B. Перерозподіл крові
C. Трупні плями
D. Трупне задубіння
E. Охолодження трупа
6204 У хворого, який помер від ускладнень гіпертонічної хвороби на розтині виявлені маленькі, щільні нирки з дрібнозернистою поверхністю, паренхіма та коркова речовина атрофічні. Дайте назву таким ниркам.
A. *Первинно-зморщені нирки
B. Амилоїдно-зморщені нирки
C. Вторинно-зморщені нирки
D. Пієлонефритично-зморщені нирки
E.
6205 На розтині чоловіка 62 років шкіра сіро-земельного кольору з мілкокраплинними крововиливами, обличчя мов припудрене білуватим порошком., фібринозно-геморагічний ларингит, трахеїт, фібринозний перікардит, катаральний гастроентероколіт. Для якого синдрому характерний даний комплекс морфологічних
A. * хронічної ниркової недостатності
B. гострої печінкової недостатності
C. гострої ниркової недостатності
D. хронічної серцевої недостатності
E.
6289 40-річний ув'язнений помер у виправно-трудовій колонії від туберкульозу. При автопсійному дослідженні тіла померлого встановлено деформацію і зменшення розмірів верхівок обох легень, множинні порожнини зі щільними стінками, товщиною 2-3 мм у верхніх частках обох легень, дисеміновані вогнища діаметром від 5 мм до 2 см казеозного некрозу у нижніх частках легень. Діагностуйте форму туберкульозу.
A. *Вторинний фіброзно-кавернозний
B. Вторинний фіброзно-вогнищевий
C. Гематогенний

 
 

Цікаве

Загрузка...