WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

основе описанных
A. *Клеточная цитотоксичность
B. Анафилаксия
C. Антителозависимая цитотоксичность
D. Иммунокомплексная цитотоксичность
E. Гранулематоз
5862 На вскрытии мужчины 52 лет, длительное время страдавшего туберкулезным простатитом и умершего от менингоэнцефалита, в мягких оболочках основания и боковых поверхностей головного мозга, селезенке, почках, печени обнаружено большое количество плотных серого цвета узелков дм. 0,5-1мм; при гистологическом исследовании узелки состоят из эпителиоидных, лимфоидных и немногочисленных гигантских клеток с ядрами, расположенными на периферии клеток в виде подковы. Обнаруженные изменения свидетельствуют об:
A. *Остром милиарном туберкулезе
B. Острейшем туберкулезном сепсисе
C. Хроническом милиарном туберкулезе
D. Крупноочаговом диссеминированном туберкулезе
E. Септикопиемии
5888 При исследовании удаленного желудка, врач обнаружил в антральном отделе по малой кривизне глубокий дефект, доходящий до мышечного слоя, диаметром 1,5 см, округлой формы с ровными краями. В дне дефекта определялся полупрозрачный, плотноватый участок, по внешнему виду напоминавший гиалиновый хрящ. Какой процесс развился в дне дефекта в желудке?
A. *Местный гиалиноз
B. Амилоидоз
C. Мукоидное набухание
D. Фибриноидные изменения
E. Общий гиалиноз
5889 При вскрытии ребенка 9 лет в слизистой оболочке прямой кишки обнаружены множественные неправильной формы дефекты различной глубины с неровными краями. а также серо-белые пленки, плотно спаянные с подлежащей тканью. О каком заболевании следует думать?
A. *Дизентерия
B. Сальмонеллез
C. Холера
D. Брюшной тиф
E. Амебиаз
5963 При розтині хворого, померлого через тиждень від початку профузної діареї, виявлений різко виразимий ексікоз, всі тканини сухі, кров густа. При бактеріологічному дослідженні вміста тонкої кишки, що нагадує рисовий відвар, знайдені вібріони. Яке захворювання привело хворого до смерті?
A. * Холера
B. Дизентерія
C. Черевний тиф
D. Сальмонельоз
E. Харчова токсикоінфекція
5964 У хворого з дизентерією при колоноскопії виявлено, що слизова оболонка товстої кишки гіперемірована, набрякла, її поверхня покрита сіро-зеленими плівками. Назвіть морфологічну форму дизентерійного коліту.
A. *Фібринозний коліт
B. Катаральний коліт
C. Виразковий коліт
D. Гнійний коліт
E. Некротичний коліт
5965 У хворого на 5-й день від початку діареї при колоноскопії в запаленій слизовій оболонці прямої кишки знайдені сіро-зелені плівчасті накладення, щільно фіксовані з належною тканиною. Який діагноз найбільш вірогідний?
A. * Дизентерія
B. Черевний тиф
C. Неспецифічний виразковий коліт
D. Сальмонеллез
E. Хвороба Крону
5966 При розтині, померлого від чуми хворого, на фоні геморагічного синдрому знайден геморагічний некроз шкіри стегна, лимфангіт, паховий геморагічний лімфаденіт. Назвіть форму чуми.
A. * Шкірно-бубонна
B. Бубонна
C. Первинно-септична
D. Первинно-легенева
E. Геморагічна
5967 На розтині, померлого від інтоксикації хворого в тонкій кишці знайден набряк групових лімфатичних фолікулів, виступаючих над поверхнею слизової оболонки у вигляді м'яко-еластичних бляшок з нерівною поверхнею у вигляді борозен і звивин, що нагадує поверхню мозку. Який діагноз найбільш можливий?
A. * Черевний тиф
B. Дизентерія
C. Сальмонельоз
D. Гострий ентерит
E. Холера
5968 Хворий помер від інтоксикації на 4-у добу після вживання сирих яєць. На розтині слизова оболонка шлунку і тонкої кишки запалена, вкрита слизовим ексудатом; в легенях, головному мозку і печінці знайдені абсцеси. Який діагноз найбільш
A. * Сальмонельоз (септична форма)
B. Дизентерія
C. Сальмонельоз (черевнотифозная форма)
D. Сальмонельоз (інтестінальна форма)
E. Черевний тиф
5969 У дитини з помірно вираженою загальною інтоксикацією виявлена дифтерія з поразкою крупних бронхів. Який вид запалення характерний для цього виду дифтерії?
A. * Крупозне
B. Діфтеритичне
C. Альтеративне
D.Геморагічне
E. Продуктивне
5970 При дослідженні біоптату шкіри хворого алергічним васкулітом знайдено: стінка судин потовщена, гомогенна, пікрофуксином забарвлена в жовтий колір, ШИК-позитивна. Який патологічний процес розвинувся в стінках судин?
A. *Фибриноїдне набухання
B. Амілоїдоз
C. Мукоїдне набухання
D. Гиаліноз
E. Ліпідоз
5971 У хворого 10 років тому було видалено праву легеню з приводу пухлини, після чого об'єм лівої легені збільшився на 50%. Який процес розвинувся в лівій легені?
A. *Вікарна гіпертрофія
B. Нейрогуморальна гіпертрофія
C. Несправжня гіпертрофія
D. Робоча гіпертрофія
E. Гипертрофічні розростання
5972 У хворого з цирозом печінки, після видалення з черевної порожнини 10 літрів асцитичної рідини розвинувся колапс і гіперемія очеревини. Визначте вид артеріальної гіперемії очеревини.
A. * Гіперемія після анемії
B. Запальна
C. Вакатна
D. Колатеральна
E. Внаслідок шунтування крові
6033 При мікроскопічному дослідженні легень хворого 52 р. виявлені вогнища некрозу, оточені валом епітеліоїдних клітин та лімфоцитів. Між лімфоцитами та епітеліоїдними клітинами розміщені великі клітини округлої форми з великою кількістю ядер, розміщених на периферії. Як називається виявлене
A. * Туберкульозна гранульома
B. Саркоїдозна гранулема
C. Сифілітична гранульома
D. Лепрозна гранулема
E.
6037 Хворий 30 р. поступив до лікарні зі скаргами на головний біль, запаморочення. Протягом останнього року визначаються високі показники артеріального тиску. Лікарські засоби майже не допомагали. У біоптаті нирки виявлено екстракапілярну проліферацію з утворенням "півмісяців" Для якого захворювання це характерно?
A. * Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
B. Гострий гломерулонефрит
C. Вовчаковий гломерулонефрит
D. Гранулематоз Вегенера
E. Хронічний гломерулонефрит
6065 У дитини 10 р. З'явилися різкий біль при ковтанні, набряк шиї, температура тіла підвищилась до 390С, з'явились яскраво-червоні дрібноточкові висипання по всьому тілу. У зіві і мигдаликах - різке повнокрів'я ("палаючий зів"), "малиновий язик". На поверхні мигдаликів - поодинокі сіруваті вогнища некрозів. Про яке захворювання може йти мова?
A. * Скарлатина
B. Менінгококовий назофарингіт
C. Дифтерія
D. Грип
E. Кір
6066 При розтині чоловіка 40 р., який 10 років хворів на туберкульоз, у І і ІІ сегментах правої легені виявлена порожнина зі щільною стінкою. Внутрішня поверхня порожнини нерівна, з балками, які являють собоюоблітеровані бронхи або тромбовані судини. Середня та нижня долі щільні, на розрізі з жовтуватими вогнищами. Яку форму туберкульозу можна запідозрити у
A. * Фіброзно-кавернозний
B. Гострий кавернозний
C.

 
 

Цікаве

Загрузка...