WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат


D. Туляремия
E. Бруцелез
5551 При исследованнии оперативно удаленной почки последняя набухшая, полнокровная, капсула легко снимается. Полости лоханок и чашечек расширены, заполнены мутной мочой, их слизистая оболочка тусклая, с очагами кровоизлияний. На разрезе ткань почек пестрая, желто-серые участки окружены зоной полнокровия и геморрагий. Какому заболеванию соответствует такой макроскопический вид почек?
A. Острый пиелонефрит
B. Острый гломерулонефрит
C. Амилоидоз почек
D. Нефролитиаз
E. Поликистоз почек
5552 Больной заболел остро. Предъявлял жалбы на озноб, повышение температуры до 40°С, головную боль, кашель, одышку. На 5 день больной скончался. На вскрытии: легкие увеличены в объеме, пестрого вида - "большое пестрое легкое". Для какого заболевания характерна такая картина в
A. Грипп
B. Аденовирусная инфекция
C. Крупозная пневмония
D. Респираторно-синцитиальная инфекция
E. Бронхоэктазы
5591 У хворого 45 років поступово почали пропорційно збільшуватись в розмірах стопи, права кисть, ніс і губи. Виявлена аденома гипофізу. Яке захворювання можна
A. * Акромегалія
B. Нанізм
C. Хвороба Базєдова
D. Аддисонова хвороба
E. Цукровий діабет
5599 При мікроскопічному дослідженні нирок спостерігається проліферація нефротелія капсули Боумена, подоцитів і макрофагів з утворенням в її просвіті "півмісяцевих" структур, які стискують клубочок. Капіляри клубочків зазнають некрозу, в їх просвіті спостерігаються фібринові тромби. Деякі клубочки склерозуються або гіалінізуються. Спостерігається виражена дистрофія нефроцитів, набряк та інфільтрація строми нирок. Назвіть патологію нирок.
A. * Швидкопрогресуючий гломерулонефрит
B. Післяінфекційний гломерулонефрит
C. Хронічний гломерулонефрит
D. Хронічний пієлонефрит
E. Амілоїдоз нирок
5600 У хворого, який помер від хронічної ниркової недостатності на грунті хронічного гломерулонефрита нирки зменшені в розмірах, щільної консистенції, капсула знімається важко, оголяючи зернисту поверхню. На розрізі кірковий та мозковий шари тонкі, тканина нирок суха, недокрівна, сірого кольору. Як називається така нирка?
A. * Вторинно-зморщені нирки
B. Первинно-зморщені нирки
C. Атеросклеротично-зморщені нирки
D. Амілоїдно-зморщені нирки
E. Пієлонефротично-зморщені нирки
5601 При гістологічному дослідженні щитовидної залози визначається значна інфільтрація лімфоцитами зутворенням лімфоїдних фолікулів, руйнування паренхіматозних елементів, розростання волокон сполучної тканини. Для якого захворювання характерна така картина?
A. * Зоб Хосімото
B. Колоїдний зоб
C. Ендемічний зоб
D. Дифузний токсичний зоб
E. Паренхіматозний зоб
5602 На слизовій оболонці правого піднебінного мигдалика спостерігається безболісна виразка з гладким лакованим дном та рівними хрящеподібної консистенції краями. Мікроскопічно: запальний інфільтрат що складається з лімфоцитів, плазмоцитів, невеликої кількості нейтрофілів та епітеліоїдних клітин та наявність єндо та периваскуліту. Про яке захворювання йде
A. * Сифіліс
B. Актиномікоз
C. Туберкульоз
D. Дифтерія зеву
E. Виразково-некротична ангина Венсана
5703 При розтині дитини, померлої від серцевої недостатності, виявлено: розширення порожнин шлуночків серця. Мікроскопічно в стромі міокарда повнокрів'я, набряк, розповсюдженні інфільтрати з гістіоцитів, лімфоцитів, нейтрофілів, еозинофілів. Який найбільш вірогідний діагноз?
A. *Дифузнопроміжний ексудативний міокардит
B. Осередковий проміжний ексудативний міокардит
C. Вузликовий продуктивний міокардит
D. Проміжний продуктивний міокардит
E. Альтеративний міокардит
5704 При розтині трупу чоловіка, померлого від ракової інтоксикації, при макроскопічному дослідженні стінка шлунку потовщена до 1,2 см, слизова оболонка нерухома, її складки не виявляються. На розрізі однорідна, білісувата, хрящоподібної щільності. Для якої макроскопічної форми пухлини характерні описані зміни?
A. *Інфільтрат
B. Вузол
C. Виразка
D. Виразково-інфільтративна
E. Кіста
5715 У хворого 75 років, який довгий час страждав на атеросклероз церебральних судин, на аутопсії у правій тім'яно-скроневої ділянці головного мозку виявлено вогнище неправильної форми, в'ялої консистенції,сірого кольору. Яка найбільш вірогідна причина розвитку цього процесу?
A. *Тромбоз правої середньої мозкової артерії
B. Тромбоз правої передньої мозкової артерії
C. Тромбоз правої задньої мозкової артерії
D. Тромбоз базилярної артерії
E. Тромбоз судини м'якої мозкової оболонки
5716 В біоптаті пухлини молочної залози виявляються солідні пласти, побудовані з дрібних епітеліальних клітин з поліморфними ядрами, з великою кількістю патологічних мітозів. Строми дуже мало, з лімфоцитарною інфільтрацією. Встановити
A. *Медулярний рак
B. Скірозний рак
C. Хвороба Педжета
D. Аденома
E. Аденофіброма
5720 При гістологічному дослідженні біоптату зі слизової оболонки шлунку жінки 50 років виявлено: потоншення слизової оболонки, зменшення кількості залоз, фокуси кишкової метаплазії; повнокрів'я, набряк та склероз строми; дифузна лімфоплазмоцитарна інфільтрація зі значними домішками полінуклеарних лейкоцитів. Встановити діагноз.
A. *Хронічний атрофічний гастрит в активній фазі
B. Хронічний атрофічний гастрит у неактивній фазі
C. Хронічний поверхневий гастрит
D. Гострий катаральний гастрит
E. Гострий фібринозний гастрит
5721 При розтині померлого, що страждав на гіпертонічну хворобу, у речовині головного мозку виявлена порожнина , стінки якої мають іржавий кольор. Що передувало виникненню данних
A. *Гематома
B. Діапедезні крововиливи
C. Ішемічний інфаркт
D. Плазморагії
E. Абсцес
5722 При зовнішньому огляді новонародженого виявлялися виражені зміни шкірних покривів всього тіла. Шкіра суха, тьмяна із нерівною поверхнею та з наявністю сірих пластин, які відшаровуються. З яким видом дистрофії пов'язана ця
A. *Роговою
B. Гідропічною
C. Гіаліново-крапельною
D. Фібриноїдним набуханням
E. Мукоїдним набуханням
5723 При морфологічному дослідженні шлунку виявлено глибокий дефект стінки з ураженням м'язової болонки, проксимальний край якого підритий, дистальний - пологий. При мікроскопічному дослідженні: в дні дефекту виявляється зона некрозу, під якою грануляційна тканина та масивна ділянка рубцевої тканини на місці м'язового шару. Встановити діагноз.
A. *Хронічна виразка у стадії загострення
B. Хронічна виразка з малігнізацією
C. Гостра виразка
D. Ерозія
E. Рак-виразка
5724 У хворого, з двобічним ураження надниркових залоз, з'явилися темне коричневе пофарбування шкірних покривів, при гістохімічному дослідженні шкіри реакція Перлса негативна. Який пігмент зумовив зміну кольору шкіри?
A. *Меланін

 
 

Цікаве

Загрузка...