WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

Тести з відповідями по паталогічній анатомії - Реферат

субендо_кар_ді_аль_ної зони
C. Жирову інфільтрацію кардіоміоцитів
D. Некроз міокардіоцитів
E. Розслаблення міофібрил кардіоміоцитів
5473 В біоптаті нирки: склероз, лімфо-плазмоцитарна інфільтрація стінок мисок та чашок; дистрофія та атрофія канальців. Збережені канальці розширені, розтягнені колоїдоподібними масами, епітелій сплюснутий ("щитовидна" нирка). Який діагноз найбільш вірогідній?
A. * Хронічний пієлонефрит
B. Гострий пієлонефрит
C. Гломерулонефрит
D. Нефросклероз
E. Тубуло-інтерстиціальний нефрит
5476 У померлого 44 років, громадянина України, за результатами розтину встановлено поєднання пневмоцистної пневмонії, саркоми Капоші та В-клітинної лімфоми. В анамнезі невпорядковані статеві контакти. Що є найбільш вірогідним?
A. *Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія СНІДу
B. Інфекція вірусом імунодефіциту людини, стадія преСНІДу
C. Вторинний імунодефіцит внаслідок первинної В-клітинної лімфоми
D. Вторинний імунодефіцит внаслідок саркоми Капоші
E.
5477 Патологоанатом в біоптаті шкіри побачив гостре серозно-геморагічне запалення і ділянку некрозу. З анамнезу: захворювання почалося з появи невеликої червоної плями, в центрі якої утворився міхур із серозно-геморагічною рідиною. Згодом центральна частина стала чорною. Що є більш вірогідним?
A. *Карбункул при сибірці
B. Актиномікоз шкіри
C. Алергічний дерматит
D. Карбункул стрептококовий
E. Хімічний дерматит
5478 На розтині померлого 18 років селезінка вагою 580 грамів, темно-червоного кольору на розрізі, дає рясний зскрібок пульпи. Гістологічно: виражена проліферація ретикулярних клітин, наявність великої кількості зрілих нейрофілів в сінусоїдних капілярах. Як правильно називати таку селезінку?
A. *"Септична"
B. "Сагова"
C. "Порфірова"
D. "Ціанотична"
E. "Лейкозна"
5539 У юнака 18 років, який захворів гостро і помер від інфекційно-токсичного шоку, на автопсії виявлено збільшені мигдалики, вкриті сіро-білими плівками, що поширюються на піднебінні дужки, набряк м'яких тканин шиї. При гістологічному дослідженні: некроз епітелію мигдаликів та дужок, підлеглі тканини просякнуті фібринозним ексудатом, який утворює масивні нашарування на поверхні. Діагностуйте захворювання
A. *Дифтерія
B. Скарлатина
C. Аденовірусна інфекція
D. Інфекційний мононуклеоз
E. Стафілококова інфекція
5540 Жінці 40 років проведено операцію тироїдектомії. При гістологічному дослідженні щитоподібної залози виявлено, що її фолікули різновеликі, містять пінистий колоїд, епітелій фолікулів високий, місцями формує сосочки, в стромі - осередкова лімфоцитарна інфільтрація. Діагностуйте захворювання щитоподібної залози.
A. *Зоб Базедов
B. Тироїдит Хашімото
C. Тироїдит Ріделя
D. Тироїдит де Кервена
E. Вузловий зоб
5541 У чоловіка 60 років, який тривалий час хворів на гіпертонічну хворобу і помер від хронічної ниркової недостатності, при автопсії виявлено, що обидві нирки значно зменшені у розмірах, поверхня їх дрібно-зерниста; гістологічно - більшість клубочків гіалінізована, частина склерозована, окремі гіперплазовані; в стромі поля склерозу, артеріоло- та артеріосклероз, еластофіброз великих гілок ниркових артерії. Назвіть виявлені
A. *Артеріолосклеротичний нефросклероз
B. Атеросклеротичний нефросклероз
C. Хронічний гломерулонефрит
D. Хронічний пієлонефрит
E. Вторинно зморщена нирка
5542 У чоловіка 42 років, що хворів на важку форму черевного тифу, розвинулась гостра ниркова недостатність, від якої він помер. При автопсії нирки збільшені у розмірах, набряклі, фіброзна капсула знімається легко; на розрізі кора - блідо-сіра, піраміди темно-червоні. При гістологічному дослідженні - у більшості канальців просвіт звужений, епітеліальні клітини збільшені у розмірах без ядер; клубочки колабовані; у стромі набряк, невелика лейкоцитарна інфільтрація, дрібні геморагії. Про яку патологію нирок йде мова?
A. *Некронефроз
B. Гострий пієлонефрит
C. Гострий гломерулонефрит
D. Піонефроз
E. Гідронефроз
5543 В легких пациента, который в течение 9 лет работал шлифовальщиком камня, обнаружены мелкие округлой формы плотные узелки, состоящие из соединительной ткани. На периферии этих узелков расположены макрофаги. Проявлением какого заболевания являются изменения в легких?
A. Силикоз
B. Острая пневмония
C.Бронхоэктатическая болезнь
D. Хронический бронхит
E. Бронхиальная астма
5545 У ребенка 5 лет появилась температура до 40°С, резкая головная боль, рвота, беспокойство, озноб. Через 4 дня появилась геморрагическая сыпь на коже, олигоурия и надпочечниковая недостаточность, что и послужило причиной смерти. При бактериологическом исследовании мазков из глотки обнаружен менингококк. Какая форма болезни обнаружена?
A. Менингококкцемия
B. Менингококковый менингит
C. Менингоэнцефалит
D. Менингококковый назофарингит
E.
5546 У мужчины 45 лет, лечившегося от простудного заболевания большими дозами парацетамола, появились симптомы олигурии, азотемии. Через 5 дней наступила смерть при явлениях ОПН. При гистологическом исследовании почек обнаружен диффузный отек межуточной ткани мозгового слоя почек, его инфильтрация лимфоцитами, эозинофилами, отдельными неитрофилами, разрушение эпителия канальцев; клубочки мало изменены. Наиболее вероятный тип поражения почек?
A. Тубуло-интерстициальныж нефрит
B. Острый гломерулонефрит
C. Нефротический синдром
D. Пиелонефрит
E. Некронефроз
5547 У ребенка 5 лет при осмотре зева обнаружено: слизистая зева и миндалин гиперемирована, миндалины увеличены, покрыты плотными, белесовато-желтыми пленками, которые удаляются с трудом. На месте удаления остается глубокий дефект ткани. Мягкие ткани шеи отечны, регионарные лимфатические узлы шеи увеличены, болезнены. О каком заболевании можно думать?
A. Дифтерия
B. Скарлатина
C. Корь
D. Паротит
E. Аденовирусная инфекция
5548 Групповые лимфатические фолликулы тонкой кишки увеличены, выступают над поверхностью слизистой, на их поверхности видны борозды и извилины (напоминают поверхность мозга), на разрезе они сочные, серо-красные. Микроскопически отмечается пролиферация моноцитов, гистиоцитов; макрофаги образуют скопления (брюшнотифозные гранулемы). Назовите морфологическую стадию брюшного тифа.
A. Мозговидное набухание
B. Некроз
C. Образование язв
D. Чистые язвы
E. Заживление
5549 При каком заболевании на месте внедрения возбудителя появляется небольшое красное пятно, в его центре - пузырек с серозно-геморрагической жидкостью, потом центральная часть некротизируется, становится черной, похожей на уголь. В отечных окружающих тканях большое количество микробов, фагоцитоз отсутствует, одновременно появляется серозно-геморрагический лимфаденит.
A. Сибирская язва
B. Чума
C. Сифилис

 
 

Цікаве

Загрузка...